Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
12 проблем України та українців, які влада мусить вирішувати у 2019 році.
12 проблем України та українців, які влада мусить вирішувати у 2019 році.

Шановні кандидати в Президенти, беріть...

 • 12 проблем України та українців, які влада мусить вирішувати у 2019 році.
  12 проблем України та українців, які влада мусить вирішувати у 2019 році.

  Шановні кандидати в Президенти, беріть...

 • У Житомирі по вулиці Великій Бердичівській не працюють світлофори. ФОТО
  У Житомирі по вулиці Великій Бердичівській не працюють світлофори. ФОТО

  Світлофори не працюють в центрі...

 • Приїзд Порошенка змусив комунальників почистити тротуари. ФОТО
  Приїзд Порошенка змусив комунальників почистити тротуари. ФОТО

  Через сьогоднішній приїзд Петра Порошенка...

 • Скільки коштує житомирський
  Скільки коштує житомирський "благодійний" різдвяний ярмарок від Розенблата? ФОТО

  Виявляється, за "благодійний" різдвяний ярмарок...

Новини
Нахабне викрадення: житомирянин просить повернути важкохворого сина на реабілітацію
Нахабне викрадення: житомирянин просить повернути важкохворого сина на реабілітацію
16 травня 2018
Батько 1,5-річного Сергійка пам’ятає усі деталі дня, коли невідомі забрали його дитину з коляски просто посеред вулиці міста. Тоді син дуже кричав, а бабуся із дідусем, котрі гуляли з малям, щосили намагались повернути онука з рук двох чоловіків.

Нахабне викрадення: житомирянин просить повернути важкохворого сина на реабілітацію


Намагалися вирвати дитину і заламували руки


Людмила Халаїм, бабуся Сергійка, показує синці на руках та з відчаєм розповідає про інцидент, що стався 17 квітня по вул. Вільський шлях о 16.00. Тоді двоє невідомих вирвали з рук її онука – 1,5-річного Сергійка. Подія сталась неподалік дому родини, свідками були сусіди, які допомогли викрадачам.

Нахабне викрадення: житомирянин просить повернути важкохворого сина на реабілітацію


«Ми тоді гуляли, було трохи прохолодно. Як тут двоє чоловіків вискочили з-за рогу та напали на нас. Намагалися відібрати Сергійка, ми з чоловіком його не відпускали. Тоді один вдарив мене та жорстоко вирвав із рук дитя», – ділиться болючим моментом бабуся Людмила Халаїм.

Під час сутички дитину травмували, через що Сергійко почав гучно кричати, та було пізно – сила нападників перемогла, і вони забрали хлопчика з собою.

Нахабне викрадення: житомирянин просить повернути важкохворого сина на реабілітацію


Батько знає, хто причетний. Переживає тільки за хворобу сина


Батько викраденого малюка Сергій Халаїм переконаний, що за зухвалим викраденням стоїть його дружина Оксана, з якою досі юридично розлучається, та її матір – Валентина Мельник, акцентуючи, що ситуацію продумала друга.

«Я думаю, що це вони, бо хто інший може бути? Теща завжди все вирішувала за неї. Впевнений, що саме Валентина Володимирівна і вигадала це», – зауважує Сергій.

На думку Сергія Халаїма, жінки забрали дитину у Хорошів, звідки родом, і саме цей факт найбільше пригнічує молодого родича, адже у провінції лікувати важкохворого сина просто нереально.

«У Сергійка енцефаліт. Якщо протягом 2-х років не займатися з дитиною професійно, на все життя він залишиться інвалідом», – каже з відчаєм бабуся хлопчика Людмила Халаїм.

Натомість протягом останніх півроку, з моменту подачі заяви на розлучення, дитина весь час перебувала під наглядом лікарів та під опікою родини Халаїмів. Вони щодня фізично займалися малюком, часто їздили в інші міста на консультації з медиками та регулярно відвідували процедури реабілітації в обласному центрі реабілітації дітей-інвалідів.

«Туди (у Хорошів, – ред.) я не давав дитину, тому що він хворий, у нього постійне лікування, реабілітація. А у них тільки задача – забрати туди і все. А що там буде дитині? Там немає нічого. Хай то і райцентр, але це село. Там ніхто цим не займається, там немає спеціалістів. А між цими проміжками реабілітації треба займатися з дитиною», - переконаний батько хлопчика Сергій Халаїм.

У поліції допомагати відмовилися


Після викрадення родина Халаїмів одразу звернулася у Хорошівське відділення поліції, натомість правоохоронці заяву прийняти відмовилися. А від співробітника відділення почули наступне (запис на диктофон):

– А ви як сьогодні правоохоронні органи представляєте? Ви розумієте, що він – батько? Він не може відвідати свою дитину. Він навіть не знає, де його дитина.
– А що ми можемо зробити?
– А де його дитина?
– У матері!

Пізніше факт того, що маленький Сергійко справді у мами, підтвердився й офіційним поясненням перебування малюка у родини Мельників.
Ані побачитися, ні бодай поговорити з сім’єю Оксани Халаїм спочатку не вдавалось: телефон був вимкнений.

Про особи чоловіків, які забрали дитину, молода мама нічого не знає


У Хорошеві, де нині оселилась Оксана з дитиною, батьків дівчини знають усі, й усі відгукуються позитивно, але про те, що стало причиною такого кроку, розповіла безпосередньо молода мама, яка тривалий час переховувалась від ЗМІ і не коментувала ситуацію.

Батьки Оксани зауважують, що нікого не крали, адже на момент події їхня донька була поряд і попередила свекрів, що дитину забирає. Ким були ті двоє чоловіків – не знають, тільки кажуть, що то були сторонні особи.

«Свекор спочатку не хотів віддавати, люди (сусіди, – ред.) почали допомагати мені вирвати з рук дитину. Свекруха почала битися і рвати за коси. Потім люди почали розбороняти. Якби не допомогли люди, я не змогла би забрати», - каже сама Оксана. Забрати Сергійка хотіла і раніше: вперше, коли хлопчику було 7 місяців.

«Написала заяву, де висвітлила думку про протиправні дії чоловіка, навіть чоловіка я там менше згадувала. Написала, що вони мене постійно відгороджують від моєї дитини», - додає Оксана.

Забрала таким чином дитину, бо не могла більше терпіти знущання свекрів


Оксана Халаїм розповідає, що протягом двох років шлюбу і співжиття зі свекрами, відчувала психологічний тиск, а в останній рік, коли народився Сергійко, батьки чоловіка усіляко обмежували її у турботі до новонародженого, не давали тримати на руках і ображали.

Із чоловіком вирішили розійтися 5 листопада 2017-го. Саме тоді й почалися проблеми у доступі до виховання дитини. Соромлячись забрати з рук Людмили Іванівни Сергійка, дівчина поїхала у Хорошів сама. Але потім, зі слів героїні, регулярно навідувала хлопчика, купуючи необхідні речі та оплачуючи рахунки процедур першої реабілітації.

«Вони морально давили на мене. Я боялася підходити до хати, був моральний тиск. Мене навіть попереджували, я відчувала від них агресію. Але пояснити – люди не вірять, що вони так чинять. Буває, приїду, а вона каже: «Вставай раніше зимою». Ураган, сніг, ожеледь… А вона каже: «Вставай раніше, приїжджай». Один раз приїхала, вони вже масаж замовили. І я, і мої батьки платили за нього», - пояснює Оксана, мама Сергійка.

Чому ж у тривалій реабілітації не брали участі, Оксана пояснює тим, що була непоінформована чоловіком, а коли запитувала про стан здоров’я малюка, той відмовчувався. Сам Сергій Халаїм заперечує факт допомоги дружини. Оксана з мамою все ж навідувала хлопчика, коли той був на обстеженні в Києві, та через тиск чоловіка обмежилась тільки ласкою до малюка. Як доказ – показує тільки фото з того дня.

Нахабне викрадення: житомирянин просить повернути важкохворого сина на реабілітацію


Конфлікт між свекрами


Очевидним зерном розбрату став особистий сімейний конфлікт між родиною Оксани та Сергія. Позиція кожного члена родини усіляко заперечується іншим. Оксана Халаїм переконана, що винні у всьому батьки Сергія, і навіть допускає, що жила би з чоловіком, але окремо від свекрів, натомість подружжя Халаїмів навпаки звертає увагу на тиранічну опіку матері Оксани – Валентини Володимирівни, ініціатива котрої повсякчас стає ініціативою її доньки.

Валентина Володимирівна Мельник, мама Оксани


Нахабне викрадення: житомирянин просить повернути важкохворого сина на реабілітацію


У дитини медики констатували затримку статокінетичних функцій внаслідок гіпоксично-ішемічного ураження ЦНС. В реабілітаційному центрі дітей-інвалідів фахівці підтвердили, що за такими дітками, як Сергійко, має бути регулярний догляд спеціалістів, адже хвороба з часом тільки прогресуватиме і може на все життя залишити хлопчика з інвалідністю.

«Протягом перших двох років життя дітям, які перебувають на обліку в неврологів, потрібні активне лікування та реабілітація. Бо це саме той час, коли ми можемо вплинути на гіпоксично-ішемічно уражену нервову систему», - каже невролог центру Тетяна Зелінська.

Уже з наступного року Оксана Халаїм виходить з декрету на роботу: вона працює вчителькою в одній із житомирських шкіл.

Зі слів Валентини Володимирівни, мами Оксани, дитина житиме з ними у Хорошеві. Також невідомо питання наступної реабілітації і регулярного медичного догляду. Адже ні Валентина Володимирівна, ні Оксана не можуть дати конкретну відповідь, коли і як лікуватимуть важкохвору дитину.

Нахабне викрадення: житомирянин просить повернути важкохворого сина на реабілітацію

Джерело статті: "Субота"

На головну сторінку

Загрузка...
«    Травень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Новини