Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
У Житомирській ОДА медпрацівників з маленькими зарплатами консультував
У Житомирській ОДА медпрацівників з маленькими зарплатами консультував "дядечко" з морською засмаг ...

Чи не призведе ця "реформа"...

 • У Житомирській ОДА медпрацівників з маленькими зарплатами консультував
  У Житомирській ОДА медпрацівників з маленькими зарплатами консультував "дядечко" з морською засмаг ...

  Чи не призведе ця "реформа"...

 • Кінологи, водолази та громада шукають 16-річного жителя Житомирщини, який зник наприкінці минулого т ...
  Кінологи, водолази та громада шукають 16-річного жителя Житомирщини, який зник наприкінці минулого т ...

  Пошукові групи працюють безпосередньо у...

 • В Бердичеве орудовал сексуальный маньяк, который нападал на девушек и женщин и пытался изнасиловать, ...
  В Бердичеве орудовал сексуальный маньяк, который нападал на девушек и женщин и пытался изнасиловать, ...

  Нападавшим на девушек маньяком оказался...

 • В Бердичеве побили девочку:
  В Бердичеве побили девочку: "Я им кричала, что несу таблетки своей маме, которая больная раком, но ...

  Недетские игры: в Бердичеве школьницы...

Новини
Територіальні громади Житомирщини підтримують реформування місцевого самоврядування в Україні
Територіальні громади Житомирщини підтримують реформування місцевого самоврядування в Україні
26 липня 2013
Такий висновок можна зробити після візиту до двох сіл області – Привороття Брусилівського та Леніне Радомишльського районів. Тоді як жителі Леніного сподіваються на те, що реформа місцевого самоврядування дозволить більш ефективно об’єднати громади трьох сіл, що входять до Ленінської сільської ради, у Приворотті вже йдеться про власну ініціативу укрупнення громади. Про це повідомив Приворотський сільський голова Віктор Шкуратівський.
Для соціально-економічного розвитку села сільська рада прийняла спеціальну програму, що має позитивні результати. За три роки на території села постала чеська фабрика електромонтажних виробів, де працюють місцеві жителі. Активно почали оброблятися сільськогосподарські угіддя. Зросла дохідна частина сільського бюджету, завдяки чому сільська рада зробила ремонт школи за рахунок власного капіталу.
Проте, зі слів сільського голови, тих ресурсів, які село нині має, вже не достатньо, щоб стабільно наповнювати бюджет і рухатися вперед. Вихід із такої ситуації знайшовся. «Декілька територіальних громад – села Квітневе Коростишівського району і села Пилипонка Романівської сільської ради Брусилівського району – звернулися з ініціативою про об’єднання. Адже так історично склалося, що ці села знаходяться на значній відстані від центрів своїх сільських рад і їхнім мешканцям значно зручніше користуватися, скажімо, послугами соціальних і медичних закладів Привороття. Відбулися громадські збори, у зазначених селах створені ініціативні групи, громади заявили, що готові об’єднуватися», – розповідає Віктор Шкуратівський.
У разі укрупнення територіальної громади, вона матиме близько 3,5 тисяч населення і до 5 тисяч га території. «Така модель є економічно доцільною, дозволяє оптимізувати як соціальну інфраструктуру, так і знайти джерела наповнення бюджету. Залишиться вирішити декілька організаційних питань: транспортного сполучення, змінити маршрути автобусів, підпорядкувати ФАПи центральній амбулаторії», – пояснює сільський голова.
Ініціативну громаду села Привороття одностайно підтримують у районі. Зокрема, заступник голови Брусилівської районної ради Лариса Філоненко каже: «Як жити, якими є основні завдання, куди спрямувати кошти бюджету – все це має вирішувати місцева громада. І це не вказівка зверху, цього прагнуть самі люди, які розуміють, що так буде краще. У Приворотті є своя місцева концепція, наш обов’язок – підтримати її».
Перший заступник голови обласної ради Володимир Арешоноков, який 18 липня побував у селі Привороття та ознайомився з його інфраструктурою, висловив переконання: «Такі громади, як Привороття, будуть розвиватися, і реформа їм тільки допоможе в цьому. Тут налагоджена тісна співпраця з місцевим бізнесом, створюються нові робочі місця, розвивається соціальна сфера і зелений туризм. Ініціатива реформування надходить від людей, від самої громади, тому вона буде успішною», – резюмує Володимир Арешонков.
Прес-служба обласної ради
Джерело статті: oblrada.zhitomir.ua

На головну сторінку

«    Лютий 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
Новини