Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Неймовірно цікаве фото фонтану на Михайлівській у Житомирі з 1941 року. ФОТО
Неймовірно цікаве фото фонтану на Михайлівській у Житомирі з 1941 року. ФОТО

Цікаве фото фонтану на Михайлівській...

 • Неймовірно цікаве фото фонтану на Михайлівській у Житомирі з 1941 року. ФОТО
  Неймовірно цікаве фото фонтану на Михайлівській у Житомирі з 1941 року. ФОТО

  Цікаве фото фонтану на Михайлівській...

 • Хто написав жополизницький напис на Новому бульварі в Житомирі? ФОТО
  Хто написав жополизницький напис на Новому бульварі в Житомирі? ФОТО

  Немає меж обуренню житомирян та...

 • Зеленые охуели от вседозволенности и сыпящего бабла, но Бог не Тимошка...
  Зеленые охуели от вседозволенности и сыпящего бабла, но Бог не Тимошка...

 • Житомирянка скаржиться на відому у Житомирі клініку. ФОТО
  Житомирянка скаржиться на відому у Житомирі клініку. ФОТО

Новини
Рижук виголосив промову з ознаками гігантоманії

Рижук виголосив промову з ознаками гігантоманії

27 січня 2011
Доповідь голови Житомирської обласної державної адміністрації, члена-кореспондента Національної академії аграрних наук України Сергія Миколайовича Рижука на спільному засіданні Президії Національної академії аграрних наук України та колегії Житомирської обласної державної адміністрації «Наукове забезпечення розвитку агропромислового комплексу Житомирської області в сучасних умовах».

«Стан та перспективи реформування галузей агропромислового комплексу Житомирської області в контексті основних пріоритетів Програми економічних реформ України на 2011-2015 роки і реалізації Програми розвитку агропромислового комплексу Житомирської області в сучасних умовах»
Шановні запрошені члени Президії
Національної академії аграрних наук України!
Шановні члени колегії обласної державної адміністрації!
Шановні присутні!
Наша область і я особисто дуже раді, що саме такий захід сьогодні відбувається на Житомирщині і вдячні передусім президенту Національної академії аграрних наук України Зубцю Михайлу Васильовичу, всім членам Президії Національної академії аграрних наук України за те, що віднайшли можливість перейнятися проблемами агропромислового комплексу області.
Розуміючи важливість економічних реформ, які сьогодні відбуваються у нашій державі, важливість впровадження у життя підготовленої Урядом програми економічних реформ до 2014 року, зокрема, в частині подолання кризи в агропромисловому комплексі та підвищення продуктивності праці у сільському господарстві, наша область і аграрії також не залишилися осторонь багатьох проблем, подолання яких потребує значних фінансових ресурсів і часу.
Житомирська область, її родючі землі Лісостепу і щедре Полісся говорять самі за себе: ми – найбільший аграрний регіон держави. І за природно-ресурсним та аграрним потенціалом без перебільшення займає провідне місце в державі. Інша справа, що цей потенціал використовується вкрай неефективно. Основні проблеми полягають у низькій конкурентоздатності продукції, її невідповідності міжнародним стандартам якості і безпеки, використанні застарілих технологій, домінуванні у структурі реалізованої продукції з низьким рівнем переробки, катастрофічному падінні родючості ґрунтів та багатьох інших.
Щодо стану в сільському господарстві, то в минулому році виробництво валової продукції по всіх категоріях господарств склало 3,3 млрд. грн., що на 0,2% більше 2009 року.
В галузі рослинництва за дванадцять місяців 2010 року по всіх категоріях господарств області виробництво валової продукції склало 1860 млн. грн., що в структурі сільськогосподарського виробництва області становить 56%. По сільськогосподарських підприємствах валова продукція складала 646 млн. грн. (93,9% до минулого року), в господарствах населення – 1214 млн. грн. (101,6%).
За даними органів державної статистики сільгосптоваровиробниками області урожай зернових культур зібрано з площі 369,4 тис. га. При урожайності 29,4 ц/га. намолочено 1086,9 тис. тонн зерна в заліковій вазі (-150,7 тис. т. до минулого року). Питома вага кукурудзи у валовому виробництві зерна склала 46 відсотків (499,1 тис. тонн, що на 120,3 тис. тонн більше минулорічного).
В розрізі культур по всіх категоріях господарств, при середній врожайності 20,7 ц/га, намолочено 578,7 тис. тонн зерна ранніх зернових культур, з яких пшениці намолочено 297,3 тис. тонн), ячменю – 128,5 тис. тонн, жита – 67,8 тис. тонн, вівса – 60,3 тис. тонн та зернобобових культур – 19,1 тис. тонн.
Круп’яних культур намолочено 9,1 тис. тонн, ріпаку намолочено 20,3 тис. тонн, накопано 304,2 тис. тонн цукрових буряків, насіння сої намолочено 66,2 тис. тонн. Окрім цього, в області зібрано 1165,8 тис. тонн картоплі та зібрано 596 тонн хмелепродукції.
Показники начебто і непогані для Поліської області, але вони не в повній мірі відображають наші можливості.
Щодо урожаю на 2011 рік, то за статистичними даними під по всіх категоріях господарств області посіяно 151,4 тис. га озимих зернових культур, з них сільгосппідприємствами – 120,8 тис. га, в тому числі пшениці і тритикале – 82 тис. га, жита - 35,7 тис. га., ячменю 3,1 тис. га.
Посів озимих на зелений корм складає 2,7 тис. га. Озимий ріпак господарствами посіяно на площі 25,8 тис. га (72% до прогнозу).
Агроформуваннями області зяблевий обробіток ґрунту проведено на 188,8 тис. га (+34,4 тис. га до минулого року), в тому числі – 15,3 тис. га. глибокої оранки.
В галузі тваринництва за 2010 рік в усіх категоріях господарств індекс виробництва валової продукції склав 102%.
В сільськогосподарських підприємствах виробництво валової продукції до минулорічного рівня зросло на 3%, а в господарствах населення – на 1,8%.
В сільськогосподарських підприємствах за 2010 рік вироблено 88,9 тис. тонн молока, що на 2,0 тис. тонн (2,3%) більше проти 2009 року.
Станом на 01.01.11 в усіх категоріях господарств області утримувалось 234,6 тис. голів великої рогатої худоби, в тому числі 145,8 тис. голів корів, свиней 199,1 тис. голів, 5544,7 тис. голів птиці.
До показника на початок 2010 року чисельність поголів’я великої рогатої худоби скоротилась на 15,9 тис. голів (6,3%), в тому числі корів на 5,7 тис. голів (3,8%), чисельність поголів’я свиней зросла на 20,3 тис. голів (11,4%), поголів’я птиці – на 232,2 тис. голів (4,4%).
У сільськогосподарських підприємствах утримувалось 87,0 тис. голів великої рогатої худоби, в тому числі 35,7 тис. голів корів, 60,1 тис. голів свиней та 517,1 тис. голів птиці.
За 2010 рік в цій категорії господарств поголів’я великої рогатої худоби скоротилось на 5,1 тис. голів (5,5%), в тому числі корів на 146. голів (0,6%), чисельність поголів’я свиней зросла – на 5,8 тис. голів (10,7%), птиці зменшилось 127,8 тис. голів (19,8%).
За 2010 рік сільськогосподарськими підприємствами закуплено в населення для вирощування та відгодівлі 954 голови молодняку великої рогатої худоби.
Як бачите, вказана галузь має найбільше проблем, і як ніколи в поточному році ми спрямуємо реальні кошти з обласного бюджету на її відродження.
Що стосується фінансової підтримки в минулому році, то з державного бюджету надійшло 35,7 млн. грн., з яких – 34,1 млн. грн. на виробничі програми (27,9 млн. грн. в галузь рослинництва, 4,6 млн. грн. в галузь тваринництва, 1,4 млн. грн. на оновлення машинно-тракторного парку) та 1,6 млн. грн. – на інші заходи підтримки АПК області.
З обласного бюджету в 2010 році на виробничі програми надійшло 1,6 млн. грн., в тому числі на вапнування кислих ґрунтів – 0,7 млн. грн., решта коштів – інші програми підтримки галузі АПК.
У 2011 році ми маємо амбітні плани уперше в історії незалежної України збільшити фінансування АПК з обласного бюджету у 10 разів!
У першу чергу, це стосується створення суто поліського фермерського господарства сімейного типу. Такого господарства, де б розвивалось тваринництво і яке б передавалося в спадок, аби там працювали наші діти, онуки.
Шановні колеги!
Розуміючи важливість фінансової підтримки сільського господарства на поточний рік, хочу коротко зупинитись на тих напрямках АПК області, розвиток яких буде відбуватися із єдиною Програмою розвитку агропромислового комплексу на 2011-2015 рр. та «вливанням» обласних коштів.
Цукровий буряк.
Сьогодні можна сказати, що ця галузь занедбана не лише в нашій області, а й на державному рівні. Посівні площі під цукровий буряк в нас зменшені протягом останніх п’яти років майже втричі.
Незначне збільшення відбулося лише в минулому році, де всіма категоріями господарств цукрові буряки були посіяні на площі 13,4 тис. га, в тому числі сільськогосподарськими підприємствами – 12,3 тис. га, що на 25% більше ніж у 2009 році, особистими селянськими господарствами – 1,1 тис. гектарів.
На переробні підприємства з урожаю 2010 року було вивезено 301,7 тис. тонн цукросировини, що становить 99% до зібраної продукції.
В області розташовано 5 цукрових заводів, які спроможні за добу переробити 10 тис. тонн цукрових буряків.
Однак, протягом останніх років переробку здійснює лише два.
У вівторок у нас відбулася робоча зустріч з керівниками цукрових заводів, на якій ми намітили план дій у поточному році і відродження галузі.
Саме тому, вирішено допомогти у поточному році вказаній галузі коштами із обласного бюджету в межах 3,9 млн. гривень шляхом стимулювання у вигляді авансування для придбання населенням насіння, мінеральних добрив, засобів захисту на договірних умовах з цукровим заводом в розрахунку 100,0 грн. за одну тонну зданої сировини.
Картопля.
По вказаному напрямку ми вирішили допомогти особистим селянським господарствам. Кошти будуть спрямовуватись для закупівлі 10 кг високорепродукційного насіння картоплі особистому селянському господарству. В загальному, по вказаному напрямку виділимо 1,8 млн. грн.
Льон-довгунець.
Льонарства як галузі в області практично не має. Для відродження галузі на початковому етапі ми відновимо виробництво насіння, яке на даний період в господарствах відсутнє.
Тому, запропонуємо з обласного бюджету виділити 1,2 млн. грн., які будуть використані для закупівлі насіння. На кожен посіяний гектар (600 га) необхідно виділити 2000 грн. (100 кг/га) у вигляді компенсації на придбання елітного насіння.
Це дасть можливість у нинішньому році зібрати з площі 600 га, при урожайності 3 ц/га 180 тонн насіння І репродукції. В 2012 році буде можливість посіяти 1500 га товарних посівів льону-довгунцю.
Ми також опрацьовували це питання на робочій зустрічі з льонарями у минулу п’ятницю.
Хімічна меліорація (вапнування) кислих ґрунтів.
Одержувачами коштів обласного бюджету будуть підприємства агропромислового комплексу області незалежно від форм власності. Кошти надаватимуться на оплату робіт (акти виконаних робіт) з хімічної меліорації (вапнування) кислих ґрунтів сільськогосподарського призначення. Вапнування кислих ґрунтів проводиться як власними силами так із залученням підрядної організації.
По вказаному напрямку плануємо виділити 1,5 млн. грн.
Окрім цього плануємо поліпшити (залужити) сільськогосподарські угіддя шляхом надання фінансової підтримки з обласного бюджету підприємствам агропромислового комплексу області незалежно від форм власності, в оплату яких входять: витрати на закупівлю добрив і насіння, підготовка ґрунту до посіву трав. Очікуємо виділити хоч не великі кошти (300,0 тис. грн.), але на початковому етапі їх буде цілком достатньо.
Закупівля сільськогосподарськими підприємствами теличок в особистих селянських господарствах.
Одержувачі коштів по вказаній підпрограмі – сільськогосподарські підприємства незалежно від організаційної форми власності. Закупівля теличок буде здійснюватись у фізичних осіб (населення), допущених до використання Каталогом бугаїв (молочного і м’ясного порід) вагою від 50 до 150 кг в розмірі до половини вартості придбання, але не більше 7 грн. за 1 кг.
Здешевлення відсоткової ставки за кредитами, залученими на придбання обладнання для модернізації молочних ферм і комплексів.
Здешевлення (компенсація відсоткової ставки) буде спрямована шляхом залученими середньо- та довгостроковими кредитами в розмірі 10 відсотків річних для придбання обладнання для модернізації молочних ферм і комплексів вітчизняного та іноземного виробництва (доїльні установки з молокопроводами, очисники охолоджувачі молока, танки-охолоджувачі з холодильними агрегатами, обладнання доїльних залів, обладнання молочних лабораторій). Плануємо виділити 150,0 тис. грн.
Здешевлення реалізації спермопродукції бугаїв м’ясних порід для осіменіння ВРХ у населення.
Одержувачами коштів обласного бюджету будуть ПАТ «Українська генетична компанія» (м. Житомир) та ПП «Агроплемобʼєднання» (м. Новоград-Волинський). Кошти обласного бюджету надаватимуться на здешевлення спермопродукції бугаїв м’ясних порід для осіменіння ВРХ у населення. Плануємо виділити 150,0 тис. грн.
Бджільництво.
Вказана підпрограма буде фінансуватись за трьома напрямами. Перший – здешевлення вартості цукру для годівлі бджіл, другий – здешевлення придбання вуликів, третій – здешевлення вартості захисту.
Одержувачами коштів будуть юридичні та фізичні особи. Здешевлення буде наступним: придбання цукру в розмірі до 50 відсотків для годівлі бджіл; здешевлення придбання вуликів у сумі до 50 грн. за кожен придбаний вулик; здешевлення придбання засобів захисту до 50% вартості придбання при утриманні на пасіці 20 і більше бджолосімей в термін до 5 жовтня поточного року.
Плануємо залучити з обласного бюджету в межах 700,0 тис. грн.
Повне відшкодування відсотків за отриманими кредитами для розвитку фермерських господарств.
Кошти будуть спрямовані фермерським господарствам для відшкодування відсоткової ставки за залученими кредитами для закупівлі техніки, причіпного знаряддя та малопотужної міні-техніки вітчизняного та іноземного виробництва, нетелі, телички та свині.
В поточному році плануємо залучити з обласного бюджету майже 2,4 млн. грн.
Придбання індивідуальних доїльних апаратів.
Зазначена підпрограма функціонувала і в 2010 році. Кошти виділятимуться особистим селянським господарствам на безповоротній основі та спрямовуватимуться на придбання індивідуальних доїльних апаратів господарствам, які утримують 5 і більше корів. Очікуємо виділити 300,0 тис. грн.
30% здешевлення вартості сільськогосподарської техніки, малопотужної мінітехніки та причіпного знаряддя для особистих селянських господарств.
Одержувачі коштів будуть також особисті селянські господарства. Плануємо виділити 50,0 тис. грн.
Відшкодування відсотків за отриманими кредитами.
Кошти (20,0 тис. грн.) виділятимуться особистим селянським господарствам для відшкодування відсоткової ставки за залученими кредитами для закупівлі техніки, причіпного знаряддя та малопотужної міні-техніки вітчизняного та іноземного виробництва.
Сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи.
Одержувачами коштів будуть сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, які будуть спрямовуватись на 90% відшкодування вартості придбаної техніки вітчизняного виробництва. Плануємо залучити з обласного бюджету 600,0 тис. гривень.
Індивідуальне житлове будівництво на селі «Власний дім».
Одержувачами коштів – є громадяни, жителі області, які постійно проживають, будують (реконструюють) індивідуальне житло в сільській місцевості і працюють в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях сільського господарства, інших господарських формуваннях, що функціонують в сільській місцевості, соціальній сфері села, а також на підприємствах, в установах та організаціях переробних і обслуговуючих галузей агропромислового комплексу, навчальних закладах, закладах культури та охорони здоров'я, розташованих у межах району, а також сільські пенсіонери (інші утримувачі соціальної допомоги).
Кредити по вказаній підпрограмі надаватимуться на:
- будівництво, реконструкцію, добудову індивідуальних житлових будинків та господарських будівель;
- купівлю незавершеного чи готового житла з реконструкцією;
- інженерне забезпечення садиб (газифікація, водопостачання, електропостачання, водовідведення, благоустрій тощо);
- розвиток особистих селянських та фермерських господарств.
Кредит надаватиметься під 3% річних терміном до 20 років для молодих сімей до 30 років. В межах 750,0 тис. грн. залучимо на ці цілі коштів з обласного бюджету.
Шановні запрошені!
Окрім цього, ми повинні «викроїти» таке ганебне явище, як вирізання теляток в Любарському районі. Вони повинні бути закупленими і бути на відгодівлі.
Наступне – відродження галузі льонарства. Саме відродження, бо вже так «догосподарювалися», що вже й не має де насіння в державі купити.
Третє – «прорив» у буряково-цукровому комплексі. Адже ще в не далекому минулому ця галузь приносила «живі» кошти виробнику, які так вкрай необхідні для закупівлі пально-мастильних матеріалів, мінеральних добрив, засобів захисту та інших ресурсів.
І наостанок.
Шановні запрошені!
Я впевнений, що наша спільна колегія принесе багато корисного у вирішенні багатьох проблем, які нависли над розвитком села і сільського господарства зокрема. Наука, як ніколи була, є і повинна залишатися основним носієм запровадження нових технологій, інновацій у функціонуванні агропромислового комплексу, в загальному розвитку сільського господарства та сільської місцевості.
Я всім бажаю міцного здоров’я, великого людського щастя, успіхів у намічених справах.

Рижук виголосив промову з ознаками гігантоманії

На головну сторінку

«    Квітень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Новини