Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Скільки десятиліть треба житомирським комунальникам, щоб замінити поруйновані та вкрадені каналізаці ...
Скільки десятиліть треба житомирським комунальникам, щоб замінити поруйновані та вкрадені каналізаці ...

До редакції сайту Житомир-онлайн зателефонували...

 • Скільки десятиліть треба житомирським комунальникам, щоб замінити поруйновані та вкрадені каналізаці ...
  Скільки десятиліть треба житомирським комунальникам, щоб замінити поруйновані та вкрадені каналізаці ...

  До редакції сайту Житомир-онлайн зателефонували...

 • Житомир на 15-му місці серед обласних центрів за якістю життя
  Житомир на 15-му місці серед обласних центрів за якістю життя

  Журналісти сайту НВ провели аналіз...

 • На вулиці Чуднівській у Житомирі знову аварія. ФОТО
  На вулиці Чуднівській у Житомирі знову аварія. ФОТО

  Тільки що "черкнулися" на вулиці...

 • У житомирської пенсіонерки шахрай вкрав останні гроші: старенька благає про допомогу
  У житомирської пенсіонерки шахрай вкрав останні гроші: старенька благає про допомогу

  До редакції сайту Zhitomir-Online звернулася...

Новини
"Житомирводоканал" винайшов новий реагент

"Житомирводоканал" винайшов новий реагент

7 лютого 2011
Проблема забезпечення людей безпечною та якісною питною водою своєї гостроти не втрачала ніколи, оскільки здоров’я людини знаходиться у прямій залежності від якості питної води. Контрольно-вимірювальна лабораторія Комунального підприємства Житомирської міської ради «Житомирводоканал» завжди була осередком сучасної наукової і дослідницької думки і традиційно вважалась базовою для застосування новітніх технологій на водоканалах України.

Незважаючи, на те, що пошук і впровадження нових реагентів вимагають додаткових значних зусиль, керівництво водокагалу завжди підтримувало ці напрямки в роботі, вважаючи, що турбота про якість води має бути понад усе.

Подібні лабораторії на водоканалах країни переважно здійснюють лише контроль за якістю питної води, яка постачається населенню. Житомирська, завдяки своїм висококваліфікованим кадрам (а це - хіміки, бактеріологи, радіологи), стала лабораторією з вдосконалення технології водопідготовки.

Досягнення житомирських фахівців визнані, результати їх дослідницької діяльності знайшли широке застосування на практиці.
Саме завдяки дослідженням житомирян на водоканалх країни було запроваджено такий прогресивний реагент, як гідрооксихлорид алюмінію «Полвак».

З набранням чинності нових Державних санітарних норм та правил «гігєнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСаНПіН 2.2.4-171-10) в контрольно-вимірювальній лабораторії водоканалу сьогодні ведуться термінові лабораторні випробування з винайдення та впровадження більш ефективних реагентів і фільтруючих матеріалів. Головним напрямком нових досліджень є застосування гіпохлориду натрію, який має прийти на заміну усім відомого хлору, від використання якого при очищенні води, поступово відходять у європейських країнах. Гіпохлорид натрію, маючи більш ефективні окислювальні властивості, буде сприяти зниженню вмісту марганцю у питній воді, кількість якого стрімко зростає особливо у літній період в джерелі водопостачння (водозабір «Відсічне»). Використання гіпохлориду натрію значно зменшить і ризик, пов’язаний з використанням і транспортуванням ємностей зі зрідженим хлором, що складає високу потенційну небезпеку для населення.

Відомчою контрольно-вимірювальною лабораторією постійно здійснюється важлива робота щодо проведення випробувань та підбору оптимальних доз нових реагентів для одержання води нормативної якості.

Для того, щоб отримувана житомирськими фацівцями на виході висока якість питної води не втрачалась під час транспортвання через зношеність водогінних мереж, наразі ведуться проектні роботи по їх замін.

Прес-служба КП «Житомирводоканал»

На головну сторінку

«    Вересень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Новини