Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Сьогодні святкує свій день народження Володимир Тітов
Сьогодні святкує свій день народження Володимир Тітов

Володимира Тітова добре знають в...

 • Сьогодні святкує свій день народження Володимир Тітов
  Сьогодні святкує свій день народження Володимир Тітов

  Володимира Тітова добре знають в...

 • У центрі Житомира - знову аварія. ФОТО
  У центрі Житомира - знову аварія. ФОТО

  На перехресті вулиць Великої Бердичівської...

 • Чому зараз під Держгеокадастром немає Віталія Бунечка?
  Чому зараз під Держгеокадастром немає Віталія Бунечка?

  Сьогодні весь Житомир і всю...

 • Що зараз відбувається під Держгеокадастром у Житомирі?
  Що зараз відбувається під Держгеокадастром у Житомирі?

  Сьогодні вранці обурені селяни вийшли...

Новини
ДПА проводить "гарячі лінії" для житомирян

ДПА проводить "гарячі лінії" для житомирян

16 лютого 2011
На запитання платників податків відповідала завідувач сектору масово-роз'яснювальної роботи та звернень громадян Надія Шевченко. Питання у переважній більшості, стосувалися порядку декларування доходів громадян, отриманих в 2010 році та права на отримання податкової знижки. Пропонуємо вашій увазі відповіді на актуальні запитання.

- Які терміни подання декларації?

Згідно пп.49.18.4. Податкового кодексу строк подання річної податкової декларації фізичними особами - платниками податку на доходи фізичних осіб установлено до 1 травня року, що настає за звітним.

- Який режим роботи податківців на час кампанії декларування ?

Прийом декларацій фахівцями податкової інспекції здійснюється у робочі та вихідні дні з подовженим графіком роботи, працюють виїзні консультаційні пункти. До проведення Кампанії залучені також волонтери податкової служби. Бланк декларації та консультації щодо її заповнення громадяни можуть безкоштовно отримати в інспекціях за місцем проживання.

- Які додаткові документи необхідно надавати у разі подання декларації з метою отримання податкової знижки (податкового кредиту)?

Для повного та своєчасного проведення розрахунків сум, що підлягають поверненню з бюджету внаслідок застосування платниками податку права на податковий кредит, а також надання податковими органами послуг платникам податку із заповнення ними декларацій у встановленому порядку необхідно додавати до декларації копії документів, що підтверджують фактично понесені витрати, а саме: фіскальний або товарний чек, касовий ордер, товарну накладну, інші розрахункові документи або договори, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) та визначають суму таких витрат; також радимо додавати копії довідки про ідентифікаційний номер, довідки від працедавця про суми нарахованого загального оподатковуваного доходу протягом 2010 р. у вигляді заробітної плати та суми нарахованого (утриманого) та перерахованого до бюджету податку з цього доходу. Документи, що підтверджують фактично понесені витрати, підлягають зберіганню платником податку протягом строку, достатнього для проведення органом державної податкової служби податкової перевірки щодо нарахування такого податкового кредиту. Для заповнення п. 1.1 декларації необхідно одержати в бухгалтерії підприємства за місцем основної роботи довідку про суму нарахованого доходу та утриманого податку, яку бухгалтерія цього підприємства зобов'язана видати на вимогу працівника. Аналогічна довідка видається на вимогу працівника, який працює у фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності як за місцем основної роботи.

Громадянам, які протягом 2010 р. змінювали місце основної роботи, потрібно одержати зазначену довідку з усіх підприємств (від фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності), де вони працювали протягом 2010 р. як за місцем основної роботи.

-Який термін подання декларації для отримання податкової знижки (податкового кредиту) за 2010 рік ?

Починаючи з 2011 року , відповідно до норм Податкового кодексу України подання декларації для отримання податкового кредиту повинно бути у термін з 1 січня по 1 травня .

- Хто має право на отримання податковї знижки (податкового кредиту) по іпотеці?

Право на отримання податкового кредиту по іпотеці мають громадяни України, які придбали по іпотеці нерухомість та вона є основним місцем проживання цього громадянина.

Для того, щоб отримати податковий кредит по іпотеці, громадянин повинен подати в податкову інспекцію декларацію про доходи, а також:

- в назві кредитного договору повинно бути вказано, що він виданий для придбання житла;
- договір іпотеки (застави) нерухомого майна, яке купується чи будується;
- необхідно, щоб договір іпотеки (застави) був нотаріально зареєстрований;
- кредит повинен бути отриманий від банку чи іншої фінансової установи;
- договір про іпотечний кредит повинен бути укладений на строк не менше, як на десять років;
- в платіжному документі про оплату (повернення) кредиту обов'язково окремо вказуються сума процентів та сама сума кредиту;
- в платіжному документі повинно бути вказано прізвище особи, яка погашає проценти по кредиту і претендує на податковий кредит.
При додержанні вищевказаних умов платник податку має підстави на податковий кредит.

Усім дозвонювачам "гарячої лінії" Надія Степанівна повідомила, що консультації з питань декларування доходів громадян можна отримати за телефонами 1507, 47-28-22 або безпосередньо в ДПА у Житомирській області (0412) 418-215.

Надія ШЕВЧЕНКО,
завідувач сектором масово-роз’яснювальної роботи
та звернень громадян ДПА у Житомирській області

На головну сторінку

«    Травень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Новини