Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
У центрі Житомира впало величезне дерево. ФОТО
У центрі Житомира впало величезне дерево. ФОТО

Хто...

 • У центрі Житомира впало величезне дерево. ФОТО
  У центрі Житомира впало величезне дерево. ФОТО

  Хто...

 • На пляжі в житомирському гідропарку вже миють автомобілі. ВІДЕО
  На пляжі в житомирському гідропарку вже миють автомобілі. ВІДЕО

  Очевидно, іншим житомирянин не заважало...

 • Центр раннього розвитку для дошкільнят
  Центр раннього розвитку для дошкільнят "Гармонія дитинства" відсвяткував свій ювілейний випуск. ФО ...

  Цього року житомирський центр раннього...

 • Пане Бунечко, де жити бабі Олі з Личманів?
  Пане Бунечко, де жити бабі Олі з Личманів?

  А нового дома бабы Оли...

Новини
На цифрове телебачення виділили аж один мільйон
На цифрове телебачення виділили аж один мільйон
18 березня 2011
У 2011 році вперше з обласного бюджету на розвиток цифрового телерадіомовлення в Житомирській області спрямовано 1 мільйон гривень. Відповідні заходи включено до Програми економічного і соціального розвитку області на 2011 рік (розділ «Інформаційний простір»).

Кошти буде освоєно Житомирською філією Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення. Зусиллями цього підприємства передбачається спорудження двох телевізійних передавальних станцій у смт Чуднові та м. Малині (по 500 тис. грн. кожна).

Зокрема, побудова телевізійної передавальної станції в смт Чуднів сприятиме активнішому запровадженню телерадіопокриття у 16-й зоні синхронного цифрового мовлення згідно з міжнародним планом розподілу частот. У минулому році для закріплення сигналів прийому цифрового телебачення у цій зоні (м. Бердичів) за кошт філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення розпочато спорудження передавальної станції.

Побудова аналогічної телевізійної передавальної станції у м. Малині дасть можливість одночасно закріпити право телевізійного мовлення ОДТРК за ліцензією у Малинському районі, територія якого досі не охоплена сигналами обласного телебачення, і зміцнити базу для активнішого розвитку сучасних цифрових каналів зв’язку.

У минулому році на розбудову телерадіомережі області з обласного бюджету було спрямовано і освоєно 100 тис. грн. Зокрема, споруджено передавальну станцію у м. Баранівка та встановлено відповідне сучасне оснащення. Відтак охоплення населення області програмами ОДТРК зросло з 75% до 83%.

Перші кроки на шляху до запровадження цифрового телерадіомовлення зроблено два роки тому, коли зусиллями Житомирської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, Житомирської обласної телерадіокомпанії вперше в області розпочало роботу цифрове телебачення формату DVB–T. На кінець 2009 року мережа ефірного цифрового телебачення охоплювала третину території, що дозволяє додатково транслювати на 28-му телевізійному каналі більше 20 програм вітчизняного виробництва, у тому числі й інформаційних. Щоправда, для прийому цифрового мовлення до звичайного телевізора потрібно підключити спеціальний пристрій.

Сьогодні у тестовому режимі працює 17-та зона цифрового мовлення з передавачами у м. Житомир – 0,5 кВт та в с. Адріївка – 1,2 кВт., встановлено передавач цифрового телевізійного мовлення потужністю 0,5 кВт у м. Овруч, що забезпечує трансляцію десяти телевізійних програм у 4-й зоні цифрового мовлення.

Реалізація цих заходів дає можливість розширювати діапазон охоплення території області і програмами обласного телебачення та покращувати їх якість.

З огляду на те, що за міжнародною угодою «Женева–2006» Україна зобов’язалася повністю вимкнути звичайне аналогове телебачення не пізніше 17 червня 2015 року й перейти на цифрове телерадіомовлення, доведеться активізувати процеси щодо встановлення відповідного обладнання.

Довідково: обласне телебачення охоплює 83% населення Житомирщини. Обласна телерадіокомпанія забезпечує обсяг телевізійного мовлення – 17 годин 47 хвилин на добу, в тому числі 12 год. 07 хвилин власних програм.

Програми ОДТРК зовсім не бачать жителі Ємільчинського, Олевського, Народицького, Новоград-Волинського, Романівського районів, частково – Малинського.

Управління у справах преси
та інформації облдержадміністрації

На головну сторінку

«    Липень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Новини