Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Житомирський юрист Анатолій Рєпіков розповів, як протидіяти незаконній роботі колекторів. ВІДЕО
Житомирський юрист Анатолій Рєпіков розповів, як протидіяти незаконній роботі колекторів. ВІДЕО

Що робити, коли атакують колекторські...

 • Житомирський юрист Анатолій Рєпіков розповів, як протидіяти незаконній роботі колекторів. ВІДЕО
  Житомирський юрист Анатолій Рєпіков розповів, як протидіяти незаконній роботі колекторів. ВІДЕО

  Що робити, коли атакують колекторські...

 • Володимир Стефанович Семенистий. Слово про друга
  Володимир Стефанович Семенистий. Слово про друга

  "Помер мій...

 • Житомирські відчайдухи підкорюють засніжену Говерлу. ВІДЕО
  Житомирські відчайдухи підкорюють засніжену Говерлу. ВІДЕО

  Зараз хлопці знаходяться біля озера...

 • «Поліцейських офіцерів громади» у Житомирі «запустять» якраз під вибори
  «Поліцейських офіцерів громади» у Житомирі «запустять» якраз під вибори

  Під час позачергової сесії Житомирської...

Новини
Рижук порадився з Дебоєм щодо водосховища
Рижук порадився з Дебоєм щодо водосховища
31 березня 2011
30 березня 2011 року голова Житомирської облдержадміністрації Сергій Рижук провів нараду, на якій було розглянуто питання про виконання робіт із днопоглиблення водосховища «Відсічне». Участь у заході взяли заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Олександр Никитюк, заступник голови Віктор Куницький, голова обласної ради Йосип Запаловський, Житомирський міський голова Володимир Дебой, керівники структурних підрозділів, начальники відповідних управлінь, ЗМІ.

Окреслюючи проблему щодо забезпечення мешканців обласного центру питною водою, Сергій Рижук зауважив:
«Основним джерелом постачання питної води для Житомира є водосховище «Відсічне» на річці Тетерів, побудоване у 1976 році, з об’ємом води 17 млн. куб. м. Щорічне використання води для потреб міста становить 36 млн. куб. м.

Рік у рік якість води у водосховищі погіршується. При його проектуванні і будівництві у 80-х роках якість води відповідала вимогам якості джерела водопостачання І-го класу.

Сьогодні вміст марганцю, заліза, кількості фітопланктону, окислення й кольоровості значно перевищує допустимі норми. За час існування водосховища пройшов процес його замулення, що зменшило обсяги води до 10 млн. куб. м. Внаслідок питна вода, особливо в засушливий період, в окремих районах міста подається за графіком.

Крім того, під час весняної повені в період проходження льодоходу значно підвищується рівень води, що, у свою чергу, призводить до підтоплення садиб та сільськогосподарських угідь населених пунктів Житомирського району».

Сергій Рижук розповів учасникам наради, що у 2006 році на замовлення управління комунального господарства Житомирської міської ради виготовлена проектно-кошторисна документація «Передпроектне обстеження та виконання проектних робіт на очищення і збільшення об’єму водосховища «Відсічне». Загальна вартість усього комплексу робіт становить 80,739 млн. грн.

Проектом передбачено поглиблення мілководної зони та зняття шару мулу по всій площі водосховища.
У 2008 році роботи I пускового комплексу (I черга) водосховища «Відсічне» в сумі 1,141 млн. грн. фінансувалися за бюджетною програмою «Ліквідація наслідків підтоплення територій у містах і селищах України».

Замовником робіт визначено головне управління житлово-комунального господарства та енергозбереження обласної державної адміністрації. Державні кошти виділялись за умови введення у 2008 році в експлуатацію об’єктів (пускових комплексів).

Зазначені кошти освоєні у повному обсязі: влаштовано відвал мулонакопичувача № 3 об'ємом 22 тис. куб. м; cхили відвалу укріплено збірними залізобетонними плитами; для покращання водовідводу з ділянки відвалу влаштовано скидний трубопровід із ізольованих сталевих електрозварних труб діаметром 630 та 530 мм загальною довжиною 108,8 м.п.

Проектним рішенням не передбачено вивезення зайвого баласту грунту. За відсутності місць складування такого грунту в межах полігону прийнято рішення щодо вивезення його на безоплатній основі.

31 грудня 2008 року оформлено акт робочої комісії прийняття в експлуатацію I черги I пускового комплексу об'єкту, що є повністю виконаний КП «Водоканал» за участю Житомирської міської ради.

На сьогодні I пусковий комплекс, загальною вартістю виконаних робіт 1,141 млн. грн., не переданий балансоутримувачу КП «Водоканал», рахується на балансі головного управління житлово-комунального господарства та енергозбереження, яке несе відповідальність за його збереження.

У 2009-2010 роках роботи не виконувалися через відсутність фінансування. Залишкова вартість станом на 01.01.2011 р. складає 79,598 млн. грн.

Для упередження надзвичайної ситуації, пов’язаної з якістю питної води, необхідно передбачити у 2011 році на реалізацію ІІ пускового комплексу проекту «Передпроектне обстеження та виконання проектних робіт на очищення і збільшення об’єму водосховища «Відсічне», м. Житомир – реконструкція з поглибленням (1 черга)» бюджетні кошти в сумі 10,0 млн. грн.

Проте Законом України про Державний бюджет 2011 року кошти на вищезазначену Програму не передбачено, що унеможливлює виконання робіт, що передбачено проектом.

Ознайомивши учасників наради з ситуацією, яка склалась сьогодні навколо водосховища «Відсічне», голова облдержадміністрації наголосив, що проблема є надзвичайно актуальною для міста і потрібно залучити всі можливості для її вирішення. На переконання очільника області, для цього потрібно залучити приватні кошти, адже пісок, який вивільниться при проведенні робіт, є цінним матеріалом для будівельної галузі. Але, зауважив Сергій Рижук, цей бізнес повинен бути абсолютно прозорим. І для того, щоб не виникло питань з приводу реалізації проекту по днопоглибленню водосховища у контролюючих та правоохоронних органів, вже на стадії розробки проекту необхідно провести відповідні консультації, узгодження. Сергій Рижук закликав керівників управлінь, відомчих служб, правоохоронних органів до ефективної співпраці для вирішення проблеми поглиблення дна водосховища, адже на порядку денному вже стоїть питання щодо аварійного стану греблі на річці Тетерів, яке можливо вирішити після вирішення проблеми «Відсічного».

Свої міркування з приводу озвученого питання висловили голова Житомирської обласної ради Йосип Запаловський та Житомирський міський голова Володимир Дебой.

Рижук порадився з Дебоєм щодо водосховища

На головну сторінку

«    Травень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Новини