Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Житомирська міська гуманітарна гімназія №23 буде ліцеєм
Житомирська міська гуманітарна гімназія №23 буде ліцеєм

Напередодні Дня працівника Освіти сертифікати...

 • Житомирська міська гуманітарна гімназія №23 буде ліцеєм
  Житомирська міська гуманітарна гімназія №23 буде ліцеєм

  Напередодні Дня працівника Освіти сертифікати...

 • Житомирський міський голова згадав про свою першу вчительку та привітав освітян міста з професійним ...
  Житомирський міський голова згадав про свою першу вчительку та привітав освітян міста з професійним ...

  Вчитель — це не професія....

 • У Баранівському районі жінку звільнили з роботи, шантажуючи її власною законною відпусткою
  У Баранівському районі жінку звільнили з роботи, шантажуючи її власною законною відпусткою

  Де ваша совість,...

 • "Їм було достатньо зробити заяву, як по Тайваню, що захистять Україну, й ніякої війни б не було"

  Свого часу у НАТО взяли...

Новини
Житомирський водоканал хоче збільшити тарифи на воду та встановити новий тариф для багатоквартирних будинків

Житомирський водоканал хоче збільшити тарифи на воду та встановити новий тариф для багатоквартирних будинків

20 жовтня 2015
КП "Житомирводоканал" має намір підвищити діючі тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення та вперше встановити тарифи у багатоквартирних будинках (з урахуванням обслуговування та повірки лічильників працівниками водоканалу).

Про це повідомляє прес-служба водоканалу.

Як відомо, останнє збільшення тарифів відбулося 1 травня 2015 року з 3,09 до 3,33 грн за 1 куб. м на послуги водопостачання та з 4,72 до 5,16 грн на послуги з водовідведення (без ПДВ).

Житомирський водоканал інформує про намір здійснити зміну тарифів на послуги в наступних розмірах (з урахуванням податку на додану вартість):
централізоване водопостачання – 4,87 грн/м³,
централізоване водовідведення – 6,49 грн/м³.

Тобто, у разі погодження цих тарифів національним регулятором вартість одного куба води для житомирян зросте з 10,19 грн (з ПДВ) до 11,36 грн (з ПДВ).

«З часу встановлення тарифів відбулося зростання цін на енергоносії (електроенергію, газ природний, паливно-мастильні матеріали) та інші матеріально-технічні ресурси, що призвело до збільшення фактичної собівартості послуг КП «Житомирводоканал» на централізоване водопостачання на 54 %. Фактичний рівень відшкодування економічно обґрунтованих витрат підприємства діючими тарифами за І півріччя 2015 року склав: з централізованого водопостачання – 64,9 %, централізованого водовідведення – 103,5 %.
Внаслідок підвищення цін на енергоносії та інші матеріальні ресурси без одночасного підвищення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, КП «Житомирводоканал» за І півріччя 2015 року отримало збитки у сумі 12,7 млн грн», - пояснює водоканал.

У прес-службі водоканалу Житомир.info пояснили, що мова йде не про підняття тарифів з якогось конкретно числа, адже повноваженням встановлювати тарифи наділена лише Нацкомісія з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Зараз водоканал тільки доводить до відома житомирян свій намір підвищити тарифи до економічно обґрунтованого рівня з урахуванням пропозицій і зауважень споживачів.

Також водоканал повідомляє про намір уперше встановити тарифи на воду з використанням внутрішньобудинкових систем, тобто, окремо для мешканців багатоквартирних будинків, котрі споживають воду і по нормі, і з лічильниками. Зараз усі групи споживачів платять за одним тарифом. У новий тариф будуть закладені витрати на проведення планових періодичних повірок, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку холодної води, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, розпломбування та опломбування.

Тарифи для квартир з лічильниками води хочуть встановити на рівні 4,32 грн/м³ за водопостачання та 6,69 грн/м³ - водовідведення (з ПДВ).

«Встановлення розрахованих тарифів дозволить КП «Житомирводоканал» отримати доходи, достатні для покриття витрат підприємства на здійснення вищевказаних видів діяльності», - резюмує водоканал.

За інформацією на сайті водоканалу, періодична перевірка квартирного лічильника згідно з паспортними даними проводиться один раз на три роки. На сьогоднішній день держповірка проводиться в ДП «Житомирстандартметрологія» за адресою вул. Новосінна, 24, її вартість для населення складає 37 грн 50 коп. Експлуатувати засіб обліку із терміном повірки, що вийшов, не можна, інакше плата за послуги буде нараховуватися не за показаннями засобу обліку, а за нормативами водоспоживання, - інформує водоканал. Також повідомляється, що розпломбування лічильника води проводиться працівниками водоканалу безкоштовно.

На сайті міститься обґрунтування неможливості водоканалу на даний час покривати витрати на повірку лічильників:

«Пунктом 9 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (…) зазначено, що періодична повірка, обслуговування та ремонт лічильників проводяться за рахунок виконавця цих послуг (водоканалу). Оскільки тариф на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення є єдиним джерелом покриття витрат підприємства, то в нього відсутні джерела відшкодування витрат на виконання робіт з періодичної повірки, обслуговування і ремонту засобів обліку води, які є власністю фізичної особи-споживача. Тому підприємства не можуть здійснювати повірку лічильників за власний рахунок, як це передбачено частиною 3 статті 28 Закону».

На головну сторінку

«    Жовтень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Новини