Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Хто заробить на загрозі нападу Путіна на Україну?
Хто заробить на загрозі нападу Путіна на Україну?

Вся ця провокація нападу Росії...

 • Хто заробить на загрозі нападу Путіна на Україну?
  Хто заробить на загрозі нападу Путіна на Україну?

  Вся ця провокація нападу Росії...

 • На Житомирщині обрали делегатів на XXV З’їзд політичної партії «УДАР Віталія Кличка»
  На Житомирщині обрали делегатів на XXV З’їзд політичної партії «УДАР Віталія Кличка»

  19 січня відбулися загальні збори...

 • Чому мовчить житомирська поліція з приводу останнього дзвінка Тетяни Холодної?
  Чому мовчить житомирська поліція з приводу останнього дзвінка Тетяни Холодної?

  Мешканці Житомирщини досі не відійшли...

 • Что угрожает Украине - война или налоги?
  Что угрожает Украине - война или налоги?

  Друзья! Будет война, не будет,...

Новини
42% української економіки залишаються в тіні, як і минулоріч

42% української економіки залишаються в тіні, як і минулоріч

4 грудня 2015
42% української економіки залишаються в тіні, як і минулого року, повідомляє Мінекономрозвитку.

Однією з головних причин високого рівня тінізації в уряді, як і рік тому, називають податковий тиск на фонд оплати праці. На цю тему у Міністерстві економічного розвитку провели навіть дослідження.

Виведенню зарплат з тіні можуть посприяти тільки комплексні зміни податкового навантаження на фонд заробітної плати, переконана голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

«Що означає комплексні? Податкове навантаження має зменшитися як на саму фізичну особу, так і на роботодавця. Але ще має бути зроблено комплексно багато кроків, для того, щоб унеможливити уникнення від оподаткування через використання різних схем, примусити себе і всіх нас і виплачувати, і отримувати зарплати тільки білі», – говорить Ніна Южаніна та наголошує, що такий комплексний підхід передбачає проект податкової реформи, розроблений профільним парламентським комітетом.

Натомість заступник міністра фінансів Олена Макеєва стверджує, що саме урядовий проект податкової реформи спрямований на зниження тиску на фонд заробітної плати.

«Та реформа, яка запропонована сьогодні Міністерством фінансів, є узагальненням побажань і очікувань від бізнесу. І в першу чергу, суттєве зниження податкового навантаження на фонд заробітної плати. Іншим критерієм, чому тіньова економіка дуже висока в тій чи іншій країні, як зазначає Світовий банк у своїх останніх дослідженнях, – це відсутність відчуття відповідальності платників податків. За рахунок корупції, яка дуже висока в Україні. Тому треба боротися з корупцією в державних органах, з одного боку, а з іншого – треба будувати довіру між владою і бізнесом», – зазначила заступник міністра фінансів.

Тінізація економіки не зводиться лише до виплати зарплат в конвертах чи до тіньової зайнятості, зазначає старший економіст центру Case Україна Володимир Дубровський. Він назвав комплекс заходів, які, на його думку, сприяли б збільшенню легальної частки бізнесу.

«По-перше, не треба чіпати спрощену систему оподаткування. Спрощена система оподаткування – це спосіб компромісної детінізації для малого і частини середнього бізнесу. По-друге, треба терміново приймати податкову реформу, яка б знизила навантаження на фонд заробітної плати. По-третє, треба приймати не просто податкову реформу, а податкову реформу, яка б дійсно змінила відносини між платниками податків та державою. Треба вводити податок на майно підприємств. Від такого податку ухилитися практично неможливо», – каже Дубровський.

Експерт також наголосив, що противагою перебуванню в тіні має стати захист прав і законних інтересів бізнесу державою. Якщо ж держава цього не робить, то навряд чи слід очікувати швидких позитивних змін.Джерело статті: Радіо Свобода

На головну сторінку

«    Січень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Новини