Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
У Житомирі почали продавати черемшу
У Житомирі почали продавати черемшу

На Житньому ринку у Житомирі...

  • У Житомирі почали продавати черемшу
    У Житомирі почали продавати черемшу

    На Житньому ринку у Житомирі...

  • Про складну ситуацію проживання переселенців у “червоній лікарні” Хорошева
    Про складну ситуацію проживання переселенців у “червоній лікарні” Хорошева

    Більшість з нас нещодавно бачила...

  • Помер Геннадій Москаль
    Помер Геннадій Москаль

    Він займав багато державних посад,...

  • У туалеті фан-зони на центральному стадіоні в Житомирі не встановили кабінки
    У туалеті фан-зони на центральному стадіоні в Житомирі не встановили кабінки

    Відкрили там також чудову фан-зону...

Новини
'Завдяки

Завдяки земельній реформі сільські громади отримають додаткові живі кошти на розвиток інфраструктури

23-06-2011
Після збільшення нормативної грошової оцінки землі сільськогосподарського призначення та інвентаризації земель державної і комунальної власності, що відбудуться в рамках земельної реформи, сільські та селищні ради отримають додаткові живі кошти у вигляді податків та орендної плати. Про це сьогодні під час брифінгу повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Микола Безуглий.

За словами Миколи Безуглого, одним з кроків по реалізації земельної реформи стане збільшення нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення приблизно на 70% – до 19,5 тисяч гривень за гектар. В результаті плата за оренду таких земель збільшиться в середньому до 600-700 грн. за гектар на рік. Таким чином, якщо розмір середнього паю в Україні дорівнює 4 га, кожен селянин буде отримувати щорічно принаймні 2,5 тис. грн. в якості орендної плати.

«Звідси і прибутковий податок, який сплачується з усієї орендної плати, також буде більшим для відповідної сільської громади», – зазначив заступник Міністра.

Також, за словами Миколи Безуглого, існує доручення Президента України перераховувати в бюджет місцевих сільських та селищних рад кошти в розмірі 1% від нормативної вартості землі. Це ще близько 200 грн. за кожний гектар сільської землі.

Окрім того, місцеві громади отримають нове джерело доходів у вигляді плати за оренду земель, які раніше не використовувались або використовувались без достатніх правових підстав. За даними Мінагрополітики, на сьогодні біля 1,8 млн. га складають землі невитребуваних паїв, ще 1,4 млн. га – землі відумерлої спадщини. Після інвентаризації земель державної і комунальної власності, що буде проведена в рамках земельної реформи, сільські та селищні ради зможуть здавати ці землі в оренду. «Тобто ми маємо щонайменше 3 млн. га земель, які відразу після завершення земельної реформи надійдуть у розпорядження місцевих громад. 600 грн. орендної плати з 3 млн. га – це 1,8 млрд. грн., які додатково надійдуть у вигляді орендної плати напряму в бюджети сіл та селищ», – відзначив Микола Безуглий. Ці гроші можуть бути направлені на вирішення соціальних питань сільської місцевості та розвиток інфраструктури сіл.
Джерело статті: AgroNews

На головну сторінку

«    Березень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Новини