Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
У Бердичеві мешканці скаржаться на якість води
У Бердичеві мешканці скаржаться на якість води

Бердичівляни скаржаться на якість води...

 • У Бердичеві мешканці скаржаться на якість води
  У Бердичеві мешканці скаржаться на якість води

  Бердичівляни скаржаться на якість води...

 • Денис Єлісевич. Зеленський втратив контроль. Гетьманцев руйнує Україну зсередини. Економіка у небезп ...
  Денис Єлісевич. Зеленський втратив контроль. Гетьманцев руйнує Україну зсередини. Економіка у небезп ...

 • Які ліки будуть за рецептом з 1 квітня
  Які ліки будуть за рецептом з 1 квітня

  З 1 квітня в Україні...

 • СБУ викрила начальницю Житомирської митниці на системній корупції. ФОТО
  СБУ викрила начальницю Житомирської митниці на системній корупції. ФОТО

  Служба безпеки України припинила масштабну...

Новини

КСУ дозволив податківцям робити ревізії на підприємствах та застосовувати адмінарешт майна

14 червня 2012
Конституційний суд України визнав конституційними окремі положення Податкового кодексу, якими передбачене право доступу органів Державної податкової служби під час проведення перевірок до територій, приміщень (крім житла громадян) та іншого майна, що використовується для провадження господарської діяльності.

КСУ у своєму рішенні зазначає, що у оспорюваних положеннях Податкового кодексу йдеться не про проникнення, а про доступ контролюючих органів до обстеження визначених у Податковому кодексу територій, приміщень та обов’язок платника податків допускати посадових осіб контролюючого органу під час проведення ними перевірок до обстеження відповідних приміщень, територій. При цьому, на думку КСУ, у разі недопущення посадових осіб органів Державної податкової служби до обстеження територій, приміщень вказаних у підпункті 20.1.11 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу, ці органи мають право звертатися до суду щодо зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках у банках та інших фінансових установах цього платника податків. Але крім операцій з видачі заробітної плати та сплати податків.

Таким чином КСУ визнав конституційним положення Податкового кодексу, згідно з яким платник податків зобов’язаний допускати посадових осіб контролюючого органу під час проведення ними перевірок до обстеження приміщень, територій (крім житла громадян). Згідно з їхнім рішенням, конституційним є положення, відповідно до якого органи податкової служби мають право доступу під час проведення перевірок до територій, приміщень (крім житла громадян) та іншого майна, що використовується для провадження господарської діяльності.

Як відомо, 53 народні депутати, які просили КСУ визнати неконституційним адміністративний арешт майна, у своєму клопотанні до суду вважають, що зі змісту цих положень ПК вбачається, що арешт може накладатися на майно, яке не використовується у господарській діяльності, у тому числі і на житло особи.

Голова КСУ Анатолій Головін зазначив, що застосування адміністративного арешту майна платника податків для забезпечення виконання цих платником податків своїх обов’язків не є порушення права особи на недоторканість житла.

"Отже, адміністративний арешт майна платника податків не позбавляє його гарантованого статтею 41 Конституції України права власності на таке майно", - пояснив суддя.

На головну сторінку

«    Березень 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Новини