Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Троє мешканців Звягеля постраждали у ДТП на Рівненщині
Троє мешканців Звягеля постраждали у ДТП на Рівненщині

На Рівненщині на трасі «Київ-Чоп»...

 • Троє мешканців Звягеля постраждали у ДТП на Рівненщині
  Троє мешканців Звягеля постраждали у ДТП на Рівненщині

  На Рівненщині на трасі «Київ-Чоп»...

 • Хто і навіщо в лісі під Овручем збирався розстріляти та закопати в могилі Сергія Невмержицького?
  Хто і навіщо в лісі під Овручем збирався розстріляти та закопати в могилі Сергія Невмержицького?

  Хто і навіщо катував...

 • У Житомирі йде боротьба за повернення державі колишнього маєтку Терещенків
  У Житомирі йде боротьба за повернення державі колишнього маєтку Терещенків

  Сьогодні, 30 січня 2023-го року,...

 • Денис Єлісевич. Зеленський, Тищенко, Арахамія, Шуляк, Єрмак, Тимошенко, Порошенко, Трамп, Леопарди, ...
  Денис Єлісевич. Зеленський, Тищенко, Арахамія, Шуляк, Єрмак, Тимошенко, Порошенко, Трамп, Леопарди, ...

Новини
Як обласна влада "профукала" центр вертебрології?

Як обласна влада "профукала" центр вертебрології?

3 листопада 2022
Мало помітною у вирі військових подій лишилася новина про прийняття 23 червня 2022 року Господарським судом Житомирської області рішення, яким позов прокуратури Житомирської області в інтересах держави задоволено і скасовано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно державну реєстрацію права власності за Дочірнім підприємством «Житомиртурист» Приватного акціонерного товариства «Укрпрофтур» на нерухоме майно, що знаходиться за адресою: м. Житомир, Чуднівське шосе, 1. Що собою представляє цей об'єкт? Це 5-ти поверхова будівля в лісопарковій зоні площею 7478,7 кв. м.

Як обласна влада "профукала" центр вертебрології?


Також це майно витребувано з незаконного володіння цього підприємства та повернуто державі в особі Фонду держмайна України..

Що ж то за державне майно таке, яке прокуратура намагалася повернути з незаконного володіння? За цією адресою повернутих у державну власність приміщень знаходиться комунальна установа «Обласний медичний центр вертебрології і реабілітації» Житомирської обласної ради. Це медичний заклад, що надає спеціалізовану медичну допомогу та фізіотерапевтичне лікування при захворюваннях опорно-рухового апарату та здійснює комплексну реабілітацію при порушеннях рухової активності. Саме тому на базі центру вертебрології Але це не прросто спеціалізований заклад. Це один з найсучасніших в Україні закладів вертебрології із Центром реабілітації учасників АТО/ООС. В 2018 році (в рік відкриття) його називали одним із наймасштабніших проектів області, який реалізовано за два роки із залученням коштів державного фонду регіонального розвитку. Як писав сайт Житомирської обласної державної адміністрації: «Спочатку планувалося зробити ремонт цокольного і першого поверхів. Проте за ініціативи голови Житомирської ОДА Ігоря Гундича проект розширили до повної комплексної реконструкції із створенням спеціального Центру реабілітації учасників АТО/ООС. Для того, аби Центр став найкращим медичним закладом в Україні, приміщення ззовні та всередині повністю відремонтували, зробили перепланування, замінили інженерні мережі, закупили нові сучасні меблі та обладнання. «Я вважаю, що цей об’єкт може стати центром, де зможуть лікуватися і проходити реабілітацію учасники АТО не лише з Житомирської області, а і з усієї України. Ми плануємо закупити сучасне обладнання, сучасні меблі, наші лікарі проходять зараз стажування у клініках Києва», – зазначав тоді керівник області.

За тиждень до цього доленосного рішення суду, центр відновив свою роботу.

Як обласна влада "профукала" центр вертебрології?
Розпорядження голови Житомирської обласної державної адміністрації Гундича від 22.12.2017 року про прийняття комплексу будівель загальною площею 7478,7 кв. м у державну власність в особі Житомирської обласної державної адміністрації судом також скасовано. Саме з цього славнозвісного Розпорядження все і почалося, від 22.12.2017 року, яке одноосібно підписав бувший голова ОДА Ігор Гундич.

Саме після цього були вкладені мільйони гривень з державного і обласного бюджету на ремонт самої будівлі, внутрішні роботи, та на закупку необхідного обладнання. По курсу станом на 2018 рік, вартість реконструкції становила до 3 мільйонів доларів. Як ефективно були витрачені ті кошти, то питання до фахівців. Набагато важливіше зараз те, що приміщення надзвичайно важливого в сучасних умовах реабілітаційного центру може бути віддано приватній акціонерній фірмі.

Як описує Господарський суд Житомирської області у своєму рішенні від 23.06.2022 року: судом акцентовано увагу на те, що у Свідоцтві про право власності на об’єкт від 10.01.2001 року назва об’єкту вказана – туристична база «Лісовий берег». Орган, який видав – виконком Житомирської міської ради. Свідоцтво посвідчує, що об’єкт в цілому, дійсно належить Дочірньому підприємству «Житомиртурист» ПАТ «Укрпрофтур». В свідоцтві зазначено, що воно видане на підставі рішення виконкому Житомирської міської ради від 21.12.1972 року № 1045.

Але судом встановлено, що рішення виконкому Житомирської міської ради від 21.12.1972 року № 1045, на яке йдеться в посиланні у свідоцтві, як на підставу його видачі, не стосується ні спірного майна, ні суб’єкта права власності (том . 1а.с.71)!!! Рішення виконкому Житомирської міської ради від 21.12.1972 року № 1045 стосувалось нагородження багатодітних матерів, а не туристичної бази «Лісовий берег».

Отже, це може означати навіть підроблення вказаного Свідоцтва, про що також йшлося в матеріалах справи (постанова від 18.02.2019 року). Але в зв’язку зі смертю підозрюваної особи дане кримінальне провадження було закрито.
Важливим фактом є також визнання Виконавчим комітетом Житомирської міської ради (Рішення № 1120 від 06.10.2021 р.) вищевказаного свідоцтва від 10.01.2001 року взагалі таким, що не видавалось Дочірньому підприємству «Житомиртурист» «Укрпрофтур» та визнання його недійсним (том 5 а.с. 84).

То чому ж програли справу в апеляції? Адже виходить, що в ДП «Житомиртурист» по туризму та екскурсіях «Укрпрофтур» взагалі не має належних та законних документів, а крім цього є визнаний судом факт підробки вказаних документів? Але при цьому продовжує судитися за майновий об’єкт?

Інтереси «Укрпрофтура» зрозумілі адже по самим скромним підрахункам ціна всього комплексу разом із земельною ділянкою може дорівнювати приблизно 20 млн. доларів США. Більше запитань викликають дії наших посадовців. І питання навіть не в тому, як можна вкладати мільйони в ремонти не вирішивши ключового питання – питання власності.

Питань існує дуже багато і ми б хотіли почути на них відповіді.

Чому ніхто з юристів Житомирської обласної державної адміністрації (військової) не поїхав і не взяв участь у засіданні Північно-західного апеляційного господарського суду 20.09.2022 року в місті Рівне? Невже це питання настільки не важливе для майбутнього області? Для можливості забезпечення реабілітації наших хлопців?

Чому представники Житомирської обласної ради не заявляли відкрито про проблеми з майновим комплексом де розміщений Центр вертебрології і реабілітації: в тому числі і учасників війни? Адже цей центр є комунальним закладом обласної ради. Як він буде функціонувати без приміщення?

Як це питання (відчуження майнового комплексу центру вертебрології) планує вирішувати голова житомирської обласної державної (військової) адміністрації Бунечко В.І., бо фінансування медичного закладу здійснюється за рахунок бюджетних коштів?

Куди будуть тепер їздити жителі області на лікування, реабілітацію та оздоровлення?

Хто понесе відповідальність за вкладені кошти в особливо великих розмірах з бюджету і як і майновий комплекс, землі і сам ремонт дістанеться приватній структурі?

І саме головне. Те, що має найбільше значення: де будуть проходити реабілітацію наші хлопці, які зараз на фронті ціною власного життя і здоров’я захищають наш мир і нашу державу?

Нагадаємо читачам, що заступник голови Житомирської обласної ради Ширма В.В., за подачею від Житомирської обласної державної адміністрації підписав ряд рішень після сесії, щодо реорганізації/ліквідації медичних центрів, музеїв, спортивних шкіл, закладів культур, бібліотек.

Ми чекаємо відкритої відповіді на поставлені запитання і вимагаємо пояснити громаді реальний стан справ поки чекаємо результатів касації обласної прокуратури.

На головну сторінку

«    Січень 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Новини