Житомирському волонтерові Романові Кучеру загрожує позбавлення волі від 5-ти до 8-ми років, він прос ...
"Я під слідством СБУ, мені...
Житомирському волонтерові Романові Кучеру загрожує позбавлення волі від 5-ти до 8-ми років, він прос ...
"Я під слідством СБУ, мені...
Поки жителька Пулин тікала від обстрілів, у її будинку перекрили газопостачання
До редакції сайту Субота-Онлайн звернулася...
Яблуневий Спас у Житомирі. ФОТО
Житомиряни сьогодні разом з усією...
Хто і навіщо погрожує селянам колишнього Пулинського району автоматами Калашнікова?
Автоматники з Житомира що роздавали...
Новини
Житомирянин поскаржився, що в кафе його відмовилися обслуговувати українською
21 липня 2022
Житомирянин Олексій Проноза скаржиться на те, що в одній з кав’ярень міста його відмовилися обслуговувати українською мовою. Кореспондентам представники кав’ярні з цього приводу коментарів не дали.
За словами Олексія Пронози, 16 липня в одній із кав'ярень Житомира його обслуговували російською мовою.
"Я підійшов до адміністратора запитати, чому ваші працівники спілкуються російською мовою, коли в Україні йде війна. "Он мне тоже ответіл на русском – что здесь такого". Чесно, я був вражений і я відчув себе українцем нібито в Росії. Навколо були всі "рускоязичні". Але ж мене мають обслуговувати українською, це моє законне право. Що я далі буду робити? Буду звертатися до мовного омбудсмена", – каже Олексій Проноза.
Кореспонденти звернулися за коментарем до представників закладу, проте на місці працівник кав’ярні не дав коментарів та попросив журналістів на проводити зйомку.
Представник мовного омбудсмена Андрій Вітренко розповідає, що, починаючи із 16 липня уповноважений із захисту державної мови зможе штрафувати фізичних осіб за порушення Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Для цього потрібно написати скаргу на сайті уповноваженого або надіслати її поштою.
"В цих скаргах, відповідно, окрім зазначення особистих даних, потрібно вказати інформацію про те, як це було здійснено. І долучити аудіо та відео фіксацію доказів вчинення порушення. протягом 10 днів у секретаріаті уповноважено вирішують, чи здійснювати перевірку. І якщо так, то наступні 30 днів відбувається державний контроль і визначають чи було порушення", – сказав Андрій Вітренко.
За його словами, порушник має сплатити від трьох тисяч 400 до восьми тисяч 500 гривень. За рецидив – 11 тисяч 900 гривень.
16 липня також набрали чинності окремі норми Закону, які стосуються використання мови в Інтернеті та мови інтерфейсів програм. Як каже мовознавиця Галина Гримашевич, ці зміни вчасні та важливі.
"Оскільки ця царина функціонування української мови сьогодні потребує переведення справді із ворожої нам сьогодні мови російської на українську. І я думаю, що ця проблема сьогодні стоїть надзвичайно гостро", – сказала Галина Гримашевич.