Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
У центрі Житомира впало величезне дерево. ФОТО
У центрі Житомира впало величезне дерево. ФОТО

Хто...

 • У центрі Житомира впало величезне дерево. ФОТО
  У центрі Житомира впало величезне дерево. ФОТО

  Хто...

 • На пляжі в житомирському гідропарку вже миють автомобілі. ВІДЕО
  На пляжі в житомирському гідропарку вже миють автомобілі. ВІДЕО

  Очевидно, іншим житомирянин не заважало...

 • Центр раннього розвитку для дошкільнят
  Центр раннього розвитку для дошкільнят "Гармонія дитинства" відсвяткував свій ювілейний випуск. ФО ...

  Цього року житомирський центр раннього...

 • Пане Бунечко, де жити бабі Олі з Личманів?
  Пане Бунечко, де жити бабі Олі з Личманів?

  А нового дома бабы Оли...

Новини
Геннадій Зубко у Житомирі: Найбільша відповідальність за розвиток міст тепер лежатиме на мерах
Геннадій Зубко у Житомирі: Найбільша відповідальність за розвиток міст тепер лежатиме на мерах
10 листопада 2015
Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко відвідав Житомир напередодні другого туру виборів мера. Він розповів про найважливіші зміни, потрібні місту, і розкрив своє бачення лідера, який продовжить втілювати важливі реформи децентралізації та енергоефективності у Житомирі.

- Геннадію Григоровичу, ви опікуєтеся реалізацією реформи децентралізації в країні. Яка ситуація у нашому регіоні?
- Житомирщина – вдалий приклад ефективної реалізації реформи децентралізації. Процес об’єднання громад тут ще триває, однак результати вже є. На останніх виборах 25 жовтня у 9 об'єднаних територіальних громадах вже пройшли перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад та голів відповідних рад. Тобто вже з 1 січня 2016 року вони отримають прямі стосунки з Державним бюджетом. Вони зможуть самостійно формувати бюджет та обирати свою стратегію розвитку. А це – можливість реалізовувати саме ті програми, які потрібні області та окремим містам.

- Але для вдалого впровадження реформи потрібні нові люди, чи не так?
- Звичайно. Органи місцевого самоврядування потребують оновлення. Вдало запустити програму децентралізації зможуть лише молоді енергійні керівники. Ми також маємо розуміти, що в рамках децентралізації покладається велика відповідальність на мерів. Адже завдання розвитку міст лежатиме саме на них. Реформа децентралізації передбачає, що мери стають суб'єктами, а не об'єктами управління. Вони мають бути готові до того, щоб ухвалювати рішення і нести за них відповідальність, а не чекати, що запропонує Уряд.

- До речі, зараз Житомир очікує другого туру виборів мера міста. Один із лідерів перегонів - Сергій Сухомлин, з яким ви співпрацюєте вже довгий час. Як вважаєте, він міг би стати таким відповідальним керівником для нашого міста?
- Я радий, що житомиряни висловили довіру Сергію Сухомлину і він пройшов у другий тур. Я впевнений, що він переможе у другому турі виборів мера міста. Я добре знаю його не тільки як управлінця, а й як людину, чесну, відповідальну і сумлінну. Він вже багато зробив для Житомира на посаді першого заступника чинного мера міста. Один із останніх яскравих прикладів – 31 новий тролейбус, які вже з’явилися на вулицях міста. Сергій Сухомлин розповідав мені, що пропонував оновити тролейбусний парк ще рік тому, але тоді депутати залишилися байдужими до його ідеї. Та за рік він домігся виділення коштів на закупку нового міського транспорту. І сьогодні житомиряни можуть їздити у нових зручних тролейбусах.
На цих виборах ми маємо віддавати перевагу саме таким людям, які тримають своє слово, які будуть добре працювати і вміло керувати, давати ту ефективність, якої потребує громада.

- Знаю, що разом із Сергієм Сухомлиним ви допомагали військовим із Житомира, які перебувають у зоні АТО.
- Так, ми разом їздили у зону АТО провідати житомирських військовослужбовців, привозили їм матеріальну допомогу. Передавали їжу, воду, ліки, бронежилети, запчастини для техніки. Також передавали військовому госпіталю Житомира аптечки, комплекти білизни, глюкометри, організовували реабілітацію для поранених військових після лікування.
Мені здається, що людина найкраще проявляє свої якості саме у питаннях допомоги іншим. Після поїздки до зони АТО із Сергієм Сухомлиним я був вражений, наскільки він перейнявся станом наших військових у тих суворих умовах. Він пообіцяв допомагати своїм землякам і дотримався цієї обіцянки. Організовував якнайкращі умови лікування і реабілітації поранених бійців, цікавився, що необхідно на фронті, і направляв туди матеріальну допомогу. Мені приємно працювати з такими людьми.

- А як щодо децентралізації? Сергій Сухомлин може стати тим лідером, який вдало проведе цю реформу в нашому місті?
- Впевнений, що так. Ми вже працювали і продовжуємо працювати над реалізацією програми децентралізації у Житомирі. Сергій – це чиновник нової генерації. Він швидко запалився ідеєю зламати застарілу систему державного управління і побудувати нову, зрозумілу і відкриту. Він розуміє, що це дозволить впроваджувати реформи, необхідні його рідному регіону.

- На ваш погляд, які зміни, в першу чергу, необхідні Житомиру?
- Для Житомира надзвичайно актуальним є питання зменшення споживання газу. І я, як міністр енергетики, маю зазначити важливість проведення реформи енергоефективності. Треба модернізувати котельні, утеплити об’єкти соціальної інфраструктури, в першу чергу, дитячі садочки, школи, лікарні.
Під час цього приїзду до Житомира я разом із Володимиром Гройсманом і Сергієм Сухомлиним ознайомився з безпосереднім впровадженням енергоефективних технологій у дитячому садку №42. До нього ходять діти соціально незахищених категорій житомирян. Тепер там тепло, а коштів на опалення використовується значно менше. Звичайно, зробити треба ще багато, але у Житомира є перспектива стати справжнім європейським містом.
Європейський інвестиційний банк, Світовий банк, Європейський банк реконструкції та розвитку, інші міжнародні донори готові до співпраці безпосередньо з українськими містами та органами місцевого самоврядування та надають фінансування проектам реконструкції та модернізації муніципальної інфраструктури. Сьогодні потрібні ефективні менеджери на місцях, які зможуть реалізовувати ці проекти та ефективно розпоряджатися міжнародною допомогою.

У 2015 році від Швейцарського уряду Житомир безповоротно отримає 15,1 млн. швейцарських франків грантових коштів на термомодернізацію садочків та реконструкцію котелень. Ця сума дорівнює майже трьом міським бюджетам. Але головне те, що ці гроші виділяються для реалізації конкретних проектів місцевими менеджерами, які довели свою ефективність.

- Що для цього потрібно?
Не зупиняти ті зміни, які вже почались. Житомир - перше в Україні місто, де влада не просто задумалася над питанням модернізації міських систем опалення, тепломереж, а й реально почала активно діяти в цьому напрямку, проявляти ініціативу. Не чекаючи розпоряджень Уряду, житомирські чиновники почали втілювати енергоефективні проекти. Нема грошей у бюджеті? Міська влада шукає інші шляхи їх залучення: цільові кредити чи гранти європейських донорів. На ці кошти утеплюють дитячі садки, модернізують тепломережі, замінюють вуличні ліхтарі на енергоефективні.
Так крок за кроком і робляться зміни. І головне – Житомир вже показав себе перед Європою як відповідальний партнер. А це значить, що шанси міста залучати нові кошти на цільові програми у майбутньому стали вищими.

Геннадій Зубко у Житомирі: Найбільша відповідальність за розвиток міст тепер лежатиме на мерах

Геннадій Зубко у Житомирі: Найбільша відповідальність за розвиток міст тепер лежатиме на мерах


На головну сторінку

«    Липень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Новини