Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Чи допоможе партія «ПроПозиція» Сергію Сухомлину стати вдруге міським головою?
Чи допоможе партія «ПроПозиція» Сергію Сухомлину стати вдруге міським головою?

«ПроПозиція» не має у своєму...

 • Чи допоможе партія «ПроПозиція» Сергію Сухомлину стати вдруге міським головою?
  Чи допоможе партія «ПроПозиція» Сергію Сухомлину стати вдруге міським головою?

  «ПроПозиція» не має у своєму...

 • Який чорт тягне Бунечка за язика?
  Який чорт тягне Бунечка за язика?

  У своєму виступі 6 липня...

 • СЛІДСТВО ЗАВЕРШЕНЕ, ВИНУВАТЦІ - НЕ НАЗВАНІ, І, ТИМ ПАЧЕ - НЕ ПОКАРАНІ!
  СЛІДСТВО ЗАВЕРШЕНЕ, ВИНУВАТЦІ - НЕ НАЗВАНІ, І, ТИМ ПАЧЕ - НЕ ПОКАРАНІ!

  Відгомін сесії Житомирської обласної ради,...

 • Карантин все: зарплати чиновників мерії такі, як і були раніше
  Карантин все: зарплати чиновників мерії такі, як і були раніше

  З того часу, як у...

Новини
Мешканці Іванівки виступили категорично проти будівництва сміттєпереробного заводу на території села. ФОТО. ВІДЕО
Мешканці Іванівки виступили категорично проти будівництва сміттєпереробного заводу на території села. ФОТО. ВІДЕО
20 листопада 2011
20 листопада у сільському клубі с. Іванівка зібрались мешканці сіл Іванівки, Барашівки, Давидівкі та Бондарнців на громадські слухання з приводу чуток, про можливе будівництво сміттєпереробного заводу на території Іванівки та річної діяльності сільського голови Іванівки.

На зборах було присутніх більше 80 людей. Серед них до розмови запросили Іванівського сільського голову Захарчука Бориса Адамовича, першого заступник голови Житомирської районної державної адміністрації (ЖРДА) Петра Кур’яту, заступника голови Житомирської районної ради Руслан Павлюк, депутата Житомирської обласної ради Олега Білецького, головного спеціаліста відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури Житомирського району Івана Нєстєрова, отця Лавра.

Стурбовані мешканці села у серпні цього року звернулися з запитом до Житомирської РДА щодо заводу та отримали наступну відповідь:
«У результаті вивчення стану підготовки до будівництва в с. Іванівка сміттєпереробного заводу комісією було з'ясовано наступне.

Була розглянута пропозиція щодо інвестиційного проекту по будівництву сміттєпереробного заводу з розташуванням його на приватизованій ділянці гр. Клюйко А.П. На даний час дана інвестиційна пропозиція знаходиться у стадії проектування. За умови здійснення даного проекту буде виконана процедура будівництва та введення в дію даного підприємства у відповідності до чинного законодавства»

На підставі такої відповіді мешканці вирішили, що існує рішення від імені громади села з згодою на будівництво заводу, хоча насправді такого рішення не існує, і ні на яких зборах воно не приймалось.

Інвестори обіцяють робочі місця, освітлення та ремонт доріг

Під час зборів 20 листопада занепокоєна та розлючена громада попросила детально пояснити сільського голову Іванівки – Бориса Захарчука, що відбувається і чому складається враження, що громада наче дала дозвіл на будівництво заводу. Оскільки село є село – хтось десь почув щось, розповів один одному і у результаті по селу ходили різні версії - одні люди розповідали що будуть робочі місця, інвестори допоможуть у відновленні сільської інфраструктури – доріг, освітлення та іншого благоустрою. Інші люди вигукували, що вони отримають «дірку від бубліка» а не робочі місця, і близькість заводу буде негативно впливати на стан їх здоровя і навколишнього середовища. Люди налякані.

Громада на зборах закидала сільському голові, що саме через те, що він не інформував людей, що входить у перелік його обов’язків і виникли такі плітки по селу. Люди взагалі не пам’ятали, коли вони останній раз так гуртом збиралися на збори.

Однією з причин їх занепокоєння є місце розташування заводу - начебто приватна ділянка одного з власників землі, розміром близько 10 га, у 1 км від крайньої хати Іванівки. Люди чудово розуміють що Житомиру та області такий завод вкрай потрібен, але з місцем розташування – на території с. Іванівка вони не згодні. За словами мешканців тутешня роза вітрів північно-західна – і всі викиди заводу буде нести прямо на Іванівку та сусідні села – Барашівку, Давидівку.

Над проектом сміттєпереробного заводу працює головний архітектор Житомира – Тарас Борис

Сільський голова Борис Захарчук розповів, що 4 лютого 2011 його запрошували на нараду, під головуванням губернатора Сергія Рижука у ОДА.

- У коридорі, на стенді я побачив макет якогось об’єкта і написано: «На землях Іванівської сільської ради». На першій нараді, коли дав представник і керівник ПП «Ідеал-Центр», який розробляє проект сміттєпереробоного заводу - Борис Тарас Олександрович – я встав і задав питання. «Хто вибрав, хто дав згоду на будівництво на землях Іванівської сілької ради?» . Ніякої згоди не було, просто вони за своєю ініціативою десь поговорили з власником землі, який завдяки викупу пару паїв має близько 10 га у Іваніцівці.

Власник згоди не давав, у сільській раді не був, нічого не погоджував. Згода на таке будівництво має бути спочатку надана на зборах громади села, потім на сесії депутатів, підписана потім сільським головою - тоді надається погодження на місце розташування, - пояснив Захарченко.

- Таке ще ніхто не робив і нічого не думав робити, бо у природі ще не існує проекту!, - зауважив сільський голова. Це була просто презентація, Іванівка була просто одним з варіантів теоретичного місця розташування, а якщо воно реально буде будуватись – то будуть витримані всі законодавчі норми і процедури, включаючи громадські слухання.

Вночі на ділянці 10 га працює бульдозер

- Я також мешканець Іванівки, тут живуть мої діти і внуки. І нікуди ми не виїжджати звідси не збираємось, так що я так само переживаю як і ви, і ніякого заводу тут не хочу, - завив громаді сільський голова. Це проект, який розроблюється, а ми ніякої згоди не давали.

Громада знову почала кричати, що вона нічого не знала і тому по селу розповзлись такі плітки. Сільський голова заявив, що після наради він ознайомлював з нею депутатів сільської ради. Деякі присутні у залі деякі депутати казали, що їм це відомо, інші заперечували.

Стурбуванні люди почали закидати міському голові, що не зважаючи на те що смітєпереробний завод існує тільки у проектах, щоночі на згаданій ділянці 10 га увімкнено світло і працює трактор, та будує дорогу. Це відбувається систематично і тільки вночі. Люди вважають, що це буде дорога для заводу, бо стверджують, що раніш її там ніколи не було, і потреби у ній також.

- Ви подивіться там, ви ж не ходите там, і не бачите! – зауважив Захарченку один з мешканців села. Сільський голова тільки знизив плечима, мовляв це приватна власність і ми не можемо людині заборонити щось робити на свої землі. Сам факт будівництва дороги для нього виявився новиною.

Люди перекриватимуть Іванівську трасу

Після виступу сільського голови присутні на зборах люди - мешканці сіл задавали йому питання, та скаржились що він не проінформував їх про проект заводу, а вони дізнаються про все з чуток.

Один з односельчан запитав, які будуть дії сільського голови, в разі якщо будівництво почнеться без будь-яких дозволів, у тому числі погоджень громади, що є досить типовим для нашої держави. Мовляв, спочатку будують з порушеннями, а потім суд постановляє – дозволити, адже ще не жодного проекту побудовано без дозволу не розібрали.

- Будемо разом з Вами перекривати трасу. Так як люди роблять, заявив Захарчук.

По завершенню першого питань громадські збори прийняли 2 рішення:

1. Заборонити надання дозволу на втілення проекту по будівництву сміттєпероробного заводу на території с. Іванівка.

2. Розглянути на сесії Іванівської селищної ради рішення громадських зборів про заборону надання дозволу на будівництво сміттєпероробного заводу на території с. Іванівка та донести у відповідні органи.

Громада не задоволена роботою сільського голови

Друге питання що розглядалось на зборах діяльність Бориса Захарчука як сільського голови Іванівки. Останній намагався утекти зі зборів та уникнути критичних питань до нього. Напередодні, у понеділок 14 листопада він отримав звернення громадян – підготувати звіт про рік його діяльності. Станом на суботу, 19 листопада через 5 днів він його не підготував, а тому відмовивсь звітувати. Та все ж людям вдалося затримати його у залі та вислухати їх думки.

Задоволених роботою Захарчука за рік на посаді майже не знайшлось. Люди скаржились на занедбаний стан доріг, на відсутність освітлення, яке є у інших селах, відсутність збору та вивезення сміття та багато інших, але особливо гостро постало питання з землею.

У Іванівці 10 соток отримують тільки наближенні до сільського голови


Мешканці Іванівки абсолютно не знають нічого про землі села. Згідно законного права вони звертались до сільського голови на отримання 10 соток, та він їм відмовляв, мотивуючі тим, що вільної землі не має, а також тривалою розробкою документації на призначенні для цього землі, та бюрократичну тяганину, пов’язану з документами у владних кабінетах.

Розгнівані люди, зі сльозами на очах, з криком і болем у душі закидали сільському голові, що деякі з них подавали заяву на землю ще у 1991 році. Варто відмітити, що Борис Захарчук незважаючи на все постійно і незмінно обирався сільським головою тривалий термін часу. У багатьох людей повиростали діти і нині під дахом живе по троє сімей. Законну землю прості люди не отримували. Натомість люди стверджують, що родичі Захарчука нещодавно отримали землю без проблем, і це при тому що прості селяни чекають її вже 10-20 років.

Також село дізналось, що у газеті «Aviso» розміщенні оголошення про продаж земель у Іванівці, у той час як сільський голова їм стверджував що вільних земель не має і вони нікому не даються.

Іванівка обиратиме нового сільського голову

Зважаючи на махінації з землею та не довіру сільському голові громада прийняла рішення створити з числа селян комісію, яка за документацією селищної ради проведе інвентаризацію земель, визначивши вільні та надані землі, та коли, які, і кому надавалися, за якими рішеннями починаючи з 2006 року.

Також, зважаючи на нарікання громади, було прийнято рішення зобов’язати секретаря сільської ради публічно оголошувати про дату, час і місце проведення сесії, та не допускати перешкоджань присутності всіх бажаючих на сесії для ознайомлення з діяльністю сільської ради.

Крім цього було прийнято рішення будь-які питання щодо земельних ділянок перед сесією попередньо розглядати на зборах територіальної громади.

І у кінці останнім рішенням роботу сільського голови Іванівської сільської ради громада визнала такою, що порушує Конституцію України та закони України, та не забезпечує здійснення наданих йому повноважень. Виходячи з цього було запропоновано розглянути рішення щодо проведення місцевого референдуму щодо дострокового припинення повноважень сільського голови Бориса Захарчука на вимогу не менш 1/10 громадян, що проживаються на даній території та мають право голосу.

Так громада Іванівки об’єдналась з мешканцями навколишніх сіл та спільно буде захищати життя і здоров’я себе та своїх сімей від ідей та проектів чиновників. На наступному тижні мешканці Іванівки мають отримати офіційний письмовий звіт про роботу сільського голову. Крапку у цьому питанні ставити ще рано.

Мешканці Іванівки виступили категорично проти будівництва сміттєпереробного заводу на території села. ФОТО. ВІДЕО


Мешканці Іванівки виступили категорично проти будівництва сміттєпереробного заводу на території села. ФОТО. ВІДЕО


Мешканці Іванівки виступили категорично проти будівництва сміттєпереробного заводу на території села. ФОТО. ВІДЕО


Мешканці Іванівки виступили категорично проти будівництва сміттєпереробного заводу на території села. ФОТО. ВІДЕО


Мешканці Іванівки виступили категорично проти будівництва сміттєпереробного заводу на території села. ФОТО. ВІДЕО


Сільський голова Іванівки - Захарчук Борис АдамовичМешканці Іванівки виступили категорично проти будівництва сміттєпереробного заводу на території села. ФОТО. ВІДЕО


Мешканці Іванівки виступили категорично проти будівництва сміттєпереробного заводу на території села. ФОТО. ВІДЕО


Мешканці Іванівки виступили категорично проти будівництва сміттєпереробного заводу на території села. ФОТО. ВІДЕО


Мешканці Іванівки виступили категорично проти будівництва сміттєпереробного заводу на території села. ФОТО. ВІДЕО


Мешканці Іванівки виступили категорично проти будівництва сміттєпереробного заводу на території села. ФОТО. ВІДЕО


Мешканці Іванівки виступили категорично проти будівництва сміттєпереробного заводу на території села. ФОТО. ВІДЕО


Мешканці Іванівки виступили категорично проти будівництва сміттєпереробного заводу на території села. ФОТО. ВІДЕО

На головну сторінку

«    Липень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Новини