Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
На коростенском заводе МДФ с работников впервые высчитали деньги за новогодние подарки
На коростенском заводе МДФ с работников впервые высчитали деньги за новогодние подарки

В прошлом году кроме подарков...

 • На коростенском заводе МДФ с работников впервые высчитали деньги за новогодние подарки
  На коростенском заводе МДФ с работников впервые высчитали деньги за новогодние подарки

  В прошлом году кроме подарков...

 • На трасі Житомир-Київ ожеледиця. Дорожники не працюють
  На трасі Житомир-Київ ожеледиця. Дорожники не працюють

  Дорожники, які б мали посипати...

 • Скільки платитимуть за проїзд житомирські школярі?
  Скільки платитимуть за проїзд житомирські школярі?

  Внесені зміни почнуть діяти з...

 • До Житомира приїздить Михайло Радуцький, фактично перша особа в українській медицині
  До Житомира приїздить Михайло Радуцький, фактично перша особа в українській медицині

  Радуцького - фактичного власника приватної...

Новини
Працівників ТТУ, які страйкували звільняють і репресують
18 квітня 2012
На сайті Житомирської міської ради опубліковано пояснення, чому робітникам Трамвайно-тролейбусного управління не оплачені робочі дні, під час яких вони протестували через кількамісячні борги по зарплаті.

- За 3 дні, які ми бастували нам не виплатили 100 тис. грн. зарплати. Виплатили тільки слюсарям, які підготовлювали тролейбуси до виходу, але тільки за 2 дні. Зробітну плату також отримала адміністрація ТТУ, - сказав Сергій Невмержицький, голова профспліки.

Також Сергій Невмержицький розповів про те, що членів забастовочного комітету, активістів страйку почали репресувати. Так, одну із активісток забастовки, кондуктора тролейбусу звільнили за статтею 41.2 (дрібна крадіжка), тому що знайшли в неї в сумці зайві 1.5 грн. Не звернуло увагу керівництво ТТУ навіть на те, що жінка віддала 9, 5 років свого життя на ТТУ, а також на те, що до пенсії їй залишилось 1,5 року, що роботу зараз її після звільнення за статтею знайти неможливо буде.

- Це ж не 37-й рік! Закон про три колоска в нас не діє! - каже Невмержицький. - Ми будемо подавати до суду, тому що звільнити то її звільнили, але її вину не доказали.
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________

"Чинне законодавство України визначає лише два види колективного припинення роботи працівниками підприємства - це простій та страйк. Згідно із ст. 34 Кодексу законів про працю України простоєм є припинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

Згідно із ст. 17 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» страйком є тимчасове колективне добровільне припинення роботи працівниками (невихід на роботу, невиконання своїх трудових обов'язків) підприємства, установи, організації з метою вирішення колективного трудового спору (конфлікту).

Разом з тим, як вбачається із положень статті 19 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» рішення про оголошення страйку на підприємстві приймається за поданням виборного органу первинної профспілкової організації чи іншої організації найманих працівників. Рішення про оголошення страйку оформляється протоколом.

Орган, який очолює страйк, зобов'язаний письмово попередити власника або уповноважений ним орган не пізніш як за сім днів до початку страйку, а у разі прийняття рішення про страйк на безперервно діючому виробництві - за п'ятнадцять днів.

Місцеперебування під час страйку працівників, які беруть у ньому участь, визначається органом, що керує страйком, за погодженням із власником або уповноваженим ним органом.

У разі проведення зборів, мітингів, пікетів за межами підприємства орган, який очолює страйк, повинен повідомити про запланований захід місцевий орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування не пізніше ніж за три дні.

Визначена законодавством процедура організаторами страйку дотримана не була.

Крім того, стаття 18 Закону України «Про транспорт» передбачає, що припинення роботи (страйк) на підприємствах транспорту може бути у разі невиконання адміністрацією підприємства умов тарифних угод, крім випадків, пов'язаних з перевезенням пасажирів, тобто законодавством заборонено проведення страйків на підприємствах транспорту.

Враховуючи вищенаведене, відсутні законодавчі підстави вважати простоєм або страйком, організовану 21-23 грудня 2011 року "акцію протесту" працівниками КП "ЖТТУ".

Звертаємо увагу на те, що у відповідності до статті 97 Кодексу законів про працю України форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами, установами, організаціями самостійно у колективному договорі.

Враховуючи викладене вище у відповідності до чинного законодавства України, питання оплати праці за час участі працівників підприємства у вищевказаному заході повинно вирішуватись керівництвом підприємства самостійно."

Автор статті: Людмила Харчук

На головну сторінку

«    Січень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Новини