Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Герой, десантник, воин… Словно по мановению волшебной палочки превратился в обезумевшего злобного ка ...
Герой, десантник, воин… Словно по мановению волшебной палочки превратился в обезумевшего злобного ка ...

Герой, десантник,...

 • Герой, десантник, воин… Словно по мановению волшебной палочки превратился в обезумевшего злобного ка ...
  Герой, десантник, воин… Словно по мановению волшебной палочки превратился в обезумевшего злобного ка ...

  Герой, десантник,...

 • "Житомиргаз" за переоформлення рахунку бере 900 гривень

  "Житомиргаз" хоче 900 гривень за...

 • Чи потрібні житомирянам велопарковки?
  Чи потрібні житомирянам велопарковки?

  До редакції сайту Житомир-онлайн звернувся...

 • Звезда НТВ Мельничук, его
  Звезда НТВ Мельничук, его "ДНРовская" половина и житомирское логово

  7 лет назад, устроив беспорядки...

Новини
Правопорушення у сфері інтелектуальної власності

Правопорушення у сфері інтелектуальної власності

20 травня 2011
Викриття правопорушень у сфері інтелектуальної власності, насамперед, пов’язаних із перевезенням, виробництвом та розповсюдженням контрафактних аудіовізуальних творів, фальсифікованих товарів з незаконним використанням товарних знаків відомих вітчизняних та зарубіжних виробників, а також протидія реалізації на споживчому ринку Житомирщини недоброякісної та підробної продукції – таку мету має оперативно-профілактична операція під умовною назвою «Інтелект», що триває на території області.
На жаль, у нашому пострадянському суспільстві ще не сформувалось належне ставлення до авторських прав, хоча, як зазначив начальник відділу по боротьбі з правопорушеннями у сфері інтелектуальної власності УДСБЕЗ УМВС України в Житомирській області Анатолій Корчемлюк, на даний час законодавче регулювання охорони інтелектуальної власності в Україні здійснюється 37 законами та понад 100 підзаконними актами.
Найчастіше неповага до результатів розумової діяльності людини у нас виявляється у незаконному розповсюдженні примірників аудіовізуальних творів та фонограм. Проте стрімкий розвиток та впровадження інформаційних технологій сприяє і незаконному поширенню неліцензійного програмного забезпечення, що також є порушенням інтелектуальної власності.
У Баранівському районі працівники відділу по боротьбі з правопорушеннями у сфері інтелектуальної власності УДСБЕЗ УМВС зафіксували факт порушення авторських та суміжних прав 40-річною підприємицею, яка незаконно відтворювала та використовувала у своїй діяльності комп’ютерні програми, внаслідок чого компанії-правовласнику заподіяно матеріальної шкоди на суму близько 64 тис. гривень.
Окрім того, під час проведення названих профілактичних заходів увага правоохоронців зосереджена на перевірці дотримання вимог чинного законодавства як суб’єктами господарювання, що займаються ввезенням і тиражуванням аудіовізуальної продукції, виробництвом та реалізацією комп’ютерної техніки, так і об’єктами торгівлі ними. З огляду на це, перевіряються пункти відеопрокату, кінотеатри, комп’ютерні клуби та Інтернет-кафе.
Наразі у м. Житомирі викрито підпільний цех з виготовлення контрафактних компакт-дисків, які в подальшому реалізовувались у торгівельній мережі. Контрольна закупівля в одному з пунктів продажу, проведена працівниками міліції, підтвердила незаконність ведення даного виду діяльності.
Загалом лише упродовж тижня проведення операції вилучено контрафактної продукції на суму близько 80 тис. гривень.
За виявленими фактами уже порушено 5 кримінальних справ, у тому числі 2 - за ч. 2 ст. 203-1 (Незаконний обіг дисків для лазерних систем зчитування, матриць, обладнання та сировини для їх виробництва) Кримінального кодексу України, якою передбачено покарання у вигляді позбавленням волі на строк від двох до п’яти років з конфіскацією та знищенням дисків для лазерних систем зчитування, матриць, обладнання чи сировини для їх виробництва.
Крім того, припиняється реалізація контрафактної продукцієї, а саме CD- та DVD-дисків, у торгівельних закладах області. На сьогодні працівники міліції зафіксували 8 таких випадків, а кожен із причетних до них нестиме адміністративну відповідальність.
Тож, аби підприємницька діяльність не набувала кримінального присмаку, у будь-якому разі, розпочинаючи власну справу, не завадить ознайомитись із Законами України “Про авторське право та суміжні права” і “Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних” та іншими нормативними актами у цій сфері.

Алла Ващенко,
ВЗГ УМВС України
в Житомирській області

На головну сторінку

«    Січень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Новини