Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Жителі кількох районів Житомирщини мусять самі возити тіла померлих родичів на експертизу
Жителі кількох районів Житомирщини мусять самі возити тіла померлих родичів на експертизу

З 1 липня жителі кількох...

 • Жителі кількох районів Житомирщини мусять самі возити тіла померлих родичів на експертизу
  Жителі кількох районів Житомирщини мусять самі возити тіла померлих родичів на експертизу

  З 1 липня жителі кількох...

 • Не успел поступить в ВУЗ – служи: выпускников школ забирают в армию, несмотря на обещания правительс ...
  Не успел поступить в ВУЗ – служи: выпускников школ забирают в армию, несмотря на обещания правительс ...

  Начали поступать обращения от родителей...

 • Валерій Стройванс: Кожна людина має талант, варто лише захотіти відкрити його, лише після цього ви з ...
  Валерій Стройванс: Кожна людина має талант, варто лише захотіти відкрити його, лише після цього ви з ...

  Ви готові відкрити свій...

 • Вода в Житомирі буде, але не скоро: працівникам водоканалу потрібно ще близько 12 годин для роботи
  Вода в Житомирі буде, але не скоро: працівникам водоканалу потрібно ще близько 12 годин для роботи

  Наразі на будівельному майданчику майже...

Новини
Мокрицький з Кондратюком готують до друку довідник «Європейська Житомирщина. Український вимір»
Мокрицький з Кондратюком готують до друку довідник «Європейська Житомирщина. Український вимір»
17 червня 2014
У Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О.Ольжича 17 червня відкрилась виставка, яка розповідає про життєвий шлях житомирського поета, археолога, ідеолога українського націоналізму, нашого земляка Олега Кандиби (О.Ольжича).

Про це повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

Унікальні світлини, архівні документи будуть передані обласній бібліотеці Організацією Українських Націоналістів (ОУН) та Фундацією ім. О.Ольжича в постійне користування. На цьому наголосив керівник Житомирської обласної організації українських націоналістів Олександр Прищепа.

Він підкреслив надзвичайну актуальність виставки, адже теперішні події у державі перегукуються з тими подіями, якими жило покоління Олега Ольжича. Сьогодні, як і тоді, йде боротьба за українську державу.

За популяризацію імені Олега Ольжича в Житомирі від імені організації українських націоналістів почесні грамоти було вручено Олені Галагузі, Георгію Мокрицькому, Віталію Шляховому, Олегу Бурячку, Костянтину Суському, Олександру Шевчуку.

Відомий житомирський краєзнавець Георгій Мокрицький, представляючи експозицію, звернув увагу присутніх на ексклюзивний знімок будинку, у якому 1907 року народився Олег Кандиба, знятий незадовго до знесення споруди. Будинок віднайшов і сфотографував його житомирський краєзнавець Руслан Кондратюк.

Георгій Мокрицький переконаний у тому, що потрібно якнайбільше популяризувати українських національних героїв. Якби українське суспільство мало державну ідеологію, державні інституції – міцні Збройні Сили, спецслужби, боєздатну прикордонну службу, впевнений краєзнавець, то сьогодні не було б тієї трагедії, що відбувається. «Олег Ольжич загинув у концтаборі Заксенгаузен, ставши однією з жертв, покладених на шляху до незалежної України, а сьогоднішні жертви в Україні абсолютно безглузді», - зазначив Георгій Мокрицький.

Він також повідомив, що у співавторстві з Русланом Кондратюком готує до друку перший в історії Житомирської області історико-географічний довідник «Європейська Житомирщина. Український вимір». У книжці буде розповідатися про всіх забутих, заборонених борців Житомирщини за незалежну України. Серед близько 400 персоналій чільне місце належатиме Олегу Ольжичу, Олені Телізі, розповіді про редакцію газети «Українське слово», що народилася в Житомирі.
Історик Геннадій Махорін наголосив на ролі Ольжича у популяризації української науки, на його співпраці з Гарвардським університетом. Але більше відомий він своєю поетичною творчістю, у якій консолідована сила любові до людей, до України, віра у силу людини.

Хто зберіг любов до краю
І не зрікся роду,
Тільки той віддав всю душу,
Все, що зміг, народу.

Історик переконаний в тому, що Олег Ольжич - це прекрасний приклад людини, яка гаряче любила Україну, закликала до дії і вважала, що тільки сильна влада, яка ґрунтується на національній свідомості, на любові до України, може збудувати сильну державу.

Цю думку підтримав у своєму виступі голова Житомирського обласного товариства «Просвіта», радник голови облдержадміністрації Святослав Васильчук, процитувавши поета:

Державу не твориться в будучині,
Державу будується нині.

«Сьогодні ця держава будується в огні боїв – за волю України сотнями гинуть борці», - наголосив Святослав Васильчук.


На головну сторінку

«    Липень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Новини