Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
ПЕТРО КРАЛЮК:
ПЕТРО КРАЛЮК: "Робити помилки і працювати у півсили ми не маємо права"

Петро Михайлович Кралюк, голова Вченої...

 • ПЕТРО КРАЛЮК:
  ПЕТРО КРАЛЮК: "Робити помилки і працювати у півсили ми не маємо права"

  Петро Михайлович Кралюк, голова Вченої...

 • Продовження руйнації доступної медицини в Житомирі
  Продовження руйнації доступної медицини в Житомирі

  Обласні чиновники вирішили закрити (реорганізувати)...

 • Що кажуть житомиряни з приводу чергової спроби перейменувати вулиці у місті
  Що кажуть житомиряни з приводу чергової спроби перейменувати вулиці у місті

  Перейменувати хочуть вулиці Кибальчича, Пушкінську,...

 • За зарплату в конвертах позбавлять субсидії, а страйки обмежать. Влада готує новий КЗпП. Що у ньому ...
  За зарплату в конвертах позбавлять субсидії, а страйки обмежать. Влада готує новий КЗпП. Що у ньому ...

  В Україні може з'явитися новий...

Новини
Без розтину не поховають

Без розтину не поховають

2 листопада 2012
3 19 листопада обов'язковій судово-медичній експертизі підлягатимуть усі без винятку небіжчики

Тобто кожну людину, незалежно від того, чи у свої 100 вона померла природною смертю вдома, чи у 70 літ - від невиліковної хвороби у громадському місці, не можна буде поховати без розтину.

Навіть якщо це суперечитиме останній волі покійного та бажанню його родичів. Чи не є це прямим по-рушенням прав людини та грубим втручанням у її приватне життя? За коментарем ми звернулись до Віктора Бачинського, начальника Чернівецького обласного бюро судово-ме-дичної експертизи.

- Чи справді проти волі покійного чи родичів судмедекспертиза, тобто розтин, таки неминуча?

— Нині в Україні діє закон, за яким розтину підлягає приблизно 30% померлих. Але вже з 19 листопада наберуть чинності поправки до Кримінального кодексу (стаття 238, пункти 3, 4), відповідно до яких людину не можна буде поховати без розтину. Навіть якщо родичі будуть проти.

- Як ви ставитесь до цього?

— За кордоном розтин роблять тоді, якщо є підозра на насильницьку смерть. У нас грубо порушуються права людини. Стаття, що тепер вийшла, не дає можливості нікому поховати померлого без розтину. У вересні в Дніпропетровську відбулася нарада начальників обласних бюро судмедекспертизи України з участю представників МВС, МОЗ та Генпро-куратура Ми запропонували внести зміни до цієї статті, щоби нам чітко вказали, що ми маємо робити. Тепер чекаємо рішення.

- Чи вистачить вам працівників і чи є приміщення для проведення судмедекспертизи?

— Якщо стаття набере сили, то навантаження для нас збільшиться удвічі. Наприклад, минулого року на Буковині померло майже 11 тисяч людей. Якби їм усім робили експертизу, а це ЗО розтинів на день, то ми не змогли б упоратися з цим. Адже потрібні додаткові приміщення, столи, реактиви, збільшити з двохсот чоловік удвічі штат, дати їм зарплату. Виходить, ми створюємо ще одне бюро, на яке потрібно мільйони гривень. Ми й так виконуємо роботу, яка не потрібна. У нас 50% розтинів — це смерть людей, які померли на вулиці. А тут нам вирішили додати ще більше роботи.

Щодо приміщень, то нам їх досі не вистачає. Експертиза убивства, напри-клад, триває до шести годин, ДТП з численними ушкодженнями — від однієї до чотирьох годин, через хворобу — до години. Якщо лише по годині-півтори витрачати на кожну експертизу, то скільки Треба на це часу? Утворяться черги родичів померлих.

- Тоді як бути родичам покійного?

— У четвертому пункті згаданої статті зазначено, що "видача померлого проводиться тільки з письмового дозволу прокурора і тільки після проведення судово-медичної експертизи та встановлення причини смерті". А якщо тіло привезли за сотні кілометрів? Це ж за дозволом на видачу тіла потрібно їхати назад до районного прокурора, потім забирати померлого і везти ховати. Не всі родичі померлого зможуть без нервів це витримати. А скільки коштів потрібно витратити? До того ж немає гарантії,
що прокурор чи його заступник будуть саме в цей час на своєму місці.Джерело статті: Експрес online

На головну сторінку

«    Жовтень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Новини