Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Новосад планує закрити житомирський університет імені Франка?
Новосад планує закрити житомирський університет імені Франка?

Про скорочення кількості ВНЗ і...

  • Новосад планує закрити житомирський університет імені Франка?
    Новосад планує закрити житомирський університет імені Франка?

    Про скорочення кількості ВНЗ і...

  • Водій автобуса, з вини якого сталася ДТП та загинула акторка
    Водій автобуса, з вини якого сталася ДТП та загинула акторка " Дизель шоу", житомирянка Марина Поп ...

    Компенсацію отримають і актори "Дизель...

  • У
    У "Житомиргаз" пояснили, чому всім приходять платіжки за газ з різними сумами

    Від обсягів споживання залежить плата...

  • В школах Житомира - карантин
    В школах Житомира - карантин

    Карантин триватиме 10...

Новини
'Спадщина,
Спадщина, отримана від батьків, не оподатковується, а за успадковане від бабусі платитимуть навіть сироти
23 січня 2013
Якщо ви отримали спадщину від члена сім’ї І-го ступеня споріднення, то вартість успадкованої власності оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

Фізична особа, яка отримує спадщину від члена сім’ї ІІ-го ступеня споріднення, сплачує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 % від вартості успадкованого.

Якщо ж майно успадковує фізична особа, яка має статус дитини-сироти, але якій виповнилось 18 років, від члена родини ІІ-го ступеня споріднення, то вартість об’єкта спадщини також підлягає оподаткуванню за ставкою 5%. Нагадуємо, що особа, у разі досягнення нею повноліття, втрачає статус дитини, дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

Відповідальними за сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.

Декларацію необхідно подати до 1 травня 2013 року до органу ДПС за місцем реєстрації або місцем переважного проживання громадянина, та сплатити податок до бюджету. Спадкоємці-нерезиденти сплачують податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини.

Для довідки: Відповідно до пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 розділу І Податкового кодексу України членами сім’ї фізичної особи І-го ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, які мають ІІ-й ступінь споріднення.
Джерело статті: Житомир-Онлайн

На головну сторінку

«    Січень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Новини