Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Як, де і з ким вибрати у Житомирі найкраще вино? Поради сомельє Олександра Сівченка
Як, де і з ким вибрати у Житомирі найкраще вино? Поради сомельє Олександра Сівченка

У Житомирі не дуже багато...

 • Як, де і з ким вибрати у Житомирі найкраще вино? Поради сомельє Олександра Сівченка
  Як, де і з ким вибрати у Житомирі найкраще вино? Поради сомельє Олександра Сівченка

  У Житомирі не дуже багато...

 • Сергій Крамаренко подав позов про скасування незаконних рішень Житомирської обласної ради
  Сергій Крамаренко подав позов про скасування незаконних рішень Житомирської обласної ради

 • Що виробляють релігійні вандали на трасі
  Що виробляють релігійні вандали на трасі "Житомир - Новоград-Волинський"?

  До редакції сайту Субота Онлайн...

 • Житомирський волейбольний клуб
  Житомирський волейбольний клуб "Житичі" не розраховується зі своїми гравцями

  Гравець житомирського волейбольного клубу "Житичі"...

Новини
Платник податків має право оскаржити податкове повідомлення-рішення протягом 10 днів після його отримання

Платник податків має право оскаржити податкове повідомлення-рішення протягом 10 днів після його отримання

3 липня 2013
До Головного управління Міндоходів у Житомирській області надходять запитання від платників податків щодо застосування законодавчих та нормативних документів, які стосуються порядку подання та розгляду скарг у зв’язку із утворенням Міністерства доходів і зборів України. Розглянемо ті із них, які зустрічаються найчастіше.

Які строки подання первинної скарги?

Терміни подання скарг на рішення державних податкових інспекцій не змінились. Скарга (заява) має бути викладена в письмовій формі та надіслана до органу державної податкової служби поштою або передана фізичною чи юридичною особою через представника (абзац п’ятий пункту 3 Положення).

За загальним правилом, установленим пунктом 56.3 статті 56 Податкового кодексу України скарга має бути подана протягом 10 календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення – рішення або іншого рішення, що оскаржується. (Зверніть увагу: відлік терміну подання скарги розпочинається з дня, наступного за днем отримання рішення, яке оскаржується).

Інший строк – 30 календарних днів установлено для оскарження податкових зобов’язань, самостійно визначених контролюючим органом з причин не пов’язаних із порушенням податкового законодавства.

У разі, коли останній день строків подання скарги припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

Днем подання скарги вважається день фактичного отримання скарги відповідним органом державної податкової служби, а в разі надсилання скарги поштою - дата отримання відділенням поштового зв'язку від платника податків поштового відправлення зі скаргою, яка зазначена відділенням поштового зв'язку в повідомленні про вручення поштового відправлення або на конверті.

Чи можуть бути додані до скарги додаткові документи?

Так, відповідно до пункту 19 Положення про порядок подання та розгляду скарг платників податків органами державної податкової служби особа, яка подала скаргу на податкове повідомлення-рішення про визначення суми грошового зобов'язання платника податків або будь-яке інше рішення органу державної податкової служби, має право подавати додаткові матеріали або наполягати на їх запиті органом державної податкової служби, який розглядає скаргу.

Одночасно слід звернути увагу, що згідно пунктів 44.6 та 44.7 статті 44 Податкового кодексу України у разі якщо посадова особа контролюючого органу, яка здійснює перевірку, відмовляється з будь-яких причин від врахування документів, наданих платником податків під час проведення перевірки, платник податків має право до закінчення перевірки надіслати листом з повідомленням про вручення та з описом вкладеного або надати безпосередньо до контролюючого органу, який призначив проведення перевірки, копії таких документів (засвідчені печаткою платника податків (за наявності печатки) та підписом платника податків - фізичної особи або посадової особи платника податків - юридичної особи).

Протягом п’яти робочих днів з дня отримання акта перевірки платник податків має право надати до контролюючого органу, що призначив перевірку, документи, визначені в акті перевірки як відсутні. У разі якщо посадова особа контролюючого органу, яка здійснює перевірку, відмовляється з будь-яких причин від врахування документів, наданих платником податків під час проведення перевірки, платник податків має право до закінчення перевірки надіслати листом з повідомленням про вручення та з описом вкладеного або надати безпосередньо до контролюючого органу, який призначив проведення перевірки, копії таких документів (засвідчені печаткою платника податків (за наявності печатки) та підписом платника податків - фізичної особи або посадової особи платника податків - юридичної особи).

Протягом п’яти робочих днів з дня отримання акта перевірки платник податків має право надати до контролюючого органу, що призначив перевірку, документи, визначені в акті перевірки як відсутні.

У разі якщо у вказані терміни платник податків не надає посадовим особам органу державної податкової служби, які проводять перевірку, документи (незалежно від причин такого ненадання, крім випадків виїмки документів або іншого вилучення правоохоронними органами), що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, вважається, що такі документи були відсутні у такого платника податків на час складення такої звітності.

Який порядок оскарження рішень, якщо за результатами первинного розгляду скарги сума визначеного грошового зобов’язання збільшується?

Згідно Положення про порядок подання та розгляду скарг платників податків органами державної податкової служби скарга подається (надсилається поштою з повідомленням про вручення) на рішення ГУ Міндоходів в областях Міністерства доходів і зборів України.
Джерело статті: Житомир-Онлайн

На головну сторінку

«    Серпень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Новини