Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Як Житомиру вшанувати пам'ять барона Шодуара?
Як Житомиру вшанувати пам'ять барона Шодуара?

Ось і пролетів ще один...

 • Як Житомиру вшанувати пам'ять барона Шодуара?
  Як Житомиру вшанувати пам'ять барона Шодуара?

  Ось і пролетів ще один...

 • У Житомирі вулицю Лятошинського хочуть зробити пішохідною, а в дворах - автостоянку
  У Житомирі вулицю Лятошинського хочуть зробити пішохідною, а в дворах - автостоянку

  У відповіді на інформаційний запит...

 • Навіщо по Житомиру
  Навіщо по Житомиру "Зеленбуд" масово зрубує дерева?

  У Житомирі КП "Зеленбуд" займається...

 • Ще раз про цирк під облдержадміністрацією
  Ще раз про цирк під облдержадміністрацією

  Зі вчорашніми активістами мають працювати...

Новини
У Тетереві вміст заліза, марганцю і міді перевищує норму: купання може викликати хвороби шкіри

У Тетереві вміст заліза, марганцю і міді перевищує норму: купання може викликати хвороби шкіри

26 липня 2013
Чистих річок в Україні більше немає, констатує у свіжому випуску журнал Корреспондент.

Найменший відсоток води знаходять у суміші сільськогосподарських добрив, каналізаційних і промислових стоків у Сіверському Дінці, Західному Бузі та в притоках Дніпра.
Наприклад, пише видання, в Західному Бузі вміст азоту перевищує гранично допустиму концентрацію у 15 разів, а важких металів - у вісім разів. У притоках Дністра - Тисмениці, Опирі, Лімниці, Бистриці Надвірнянській - сполук марганцю більше від норми в 29 разів, а міді в 41.

Крім того, в дніпровських водосховищах - Київському, Каховському, Кременчуцькому та Дніпродзержинському - обидва ці елементи деколи перевищують норму вже у 80 разів.
У притоках ж Дніпра - Прип'яті, Тетереві, Ірпені, Десні та інших - вміст заліза, марганцю і міді перевищує норму в деяких випадках у 18, 57 і 40 разів відповідно.

У зв'язку з цим медики попереджають, що купання в такій воді може викликати хвороби шкіри, а її тривале вживання в їжу навіть після очищення на водоканалах - ураження центральної нервової та серцево-судинної систем, а також кишково-шлункового тракту.
Корреспондент також робить висновок, що брудні річки зустрічаються не тільки на сході країни, але і на заході, а також і півдні, екологія яких лише на перший погляд бездоганна. Заступник директора з моніторингу та техніки Центральної геофізичної обсерваторії Леонід Табачний зазначає, що в кожному регіоні свої джерела забруднення.

У Центральній Україні, де протікає Дніпро, це мінеральні добрива, що масово використовуються в сільському господарстві, а Сіверський Донець гублять нафтохімічні комбінати і шахти, а Західний Буг - каналізаційні стоки. "Чистих річок в Україні немає", - упевнений директор Інституту колоїдної хімії та хімії води НАН України Владислав Гончарук.

Неорганічне сміття, особливо пластиковий посуд і будівельні відходи, експерти називають потужною хімічною зброєю. У процесі їхнього розкладу утворюється фільтрат, що проникає в підземні водоносні горизонти, а звідти через ґрунтові води - у поверхневі. В цілому в 2011 році в річки, озера і водосховища було скинуто понад 7,7 млрд кубометрів різних відходів, з яких очищених було трохи більш ніж половину.

Минулого року у річки та озера потрапили гігантські порції сульфатів, хлоридів, нітритів, фосфатів, у тому числі понад 400 тисяч тонн нафтопродуктів, яких вистачило б для тривалої роботи великої мережі бензозаправок. Причому з цих же водойм мешканці країни отримують близько 70% питної води.

На головну сторінку

«    Лютий 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
Новини