Рятувальники Житомирщини спільно з органами влади, волонтерами та населенням опікуються переселенцями з районів проведення АТО
3 липня 2014
Управлінням ДСНС України у Житомирській області спільно з обласною державною адміністрацією та обласною радою створено регіональний координаційний штаб з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції.
Як повідомляє Управління ДСНС в Житомирській області, рятувальники беруть активну участь у діяльності робочої групи по збору інформації щодо координування населення з питань мобілізації, допомоги військовим, переселенцям з Криму та Донецької і Луганської областей, створеної на базі облдержадміністрації. Вони також постійно відвідують родини, які покинули свої домівки та отримали тимчасовий притулок на території області. Для того, щоб допомогти адаптуватися дорослим і малечі до нових умов проживання, з ними постійно спілкуються психологи Управління ДСНС. Одним із напрямків роботи рятувальників є вивчення умов проживання переселенців та з’ясування, якої саме допомоги потребують ці люди.
Працівникам управління ДСНС у Житомирській області вдалося налагодити ефективну співпрацю з волонтерськими організаціями ВО «Майдан» та обласною організацією Товариства Червоного Хреста України, які допомагають переселенцям медикаментами та продуктами.
Співробітники ДСНС спільно з органами влади координують питання розселення громадян, які прибувають із зони, в якій проводиться АТО. Тих, хто вимушено залишає територію проведення антитерористичної операції, розселяють у соціальних об’єктах державної та комунальної власності, а також у приватних домоволодіннях.
На сьогодні Житомирщина готова прийняти та розмістити близько 2000 чоловік, а також близько 60 дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Так, станом на 2 липня на території області вже розміщено 471 особу, із яких 208 дітей, 44 інваліди та люди похилого віку. Лише на території Коростишівського району наразі отримали прихисток 155 громадян.
З метою максимального сприяння переселенцям у вирішенні їх проблем на території області діє гаряча лінія. Так, за номером (0412) 47-44-69 можна звертатися за допомогою у вирішенні питання щодо розселення. Інші консультації можна отримати в Управлінні ДСНС України у Житомирській області за телефонами (0412) 42-15-00 та 24-38-24.