Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
У житомирських лікарнях хворі вмирають без кисню, а Бунечко
У житомирських лікарнях хворі вмирають без кисню, а Бунечко "прогулюється" в Дубаях?

Від злості руки просто стискаються...

 • У житомирських лікарнях хворі вмирають без кисню, а Бунечко
  У житомирських лікарнях хворі вмирають без кисню, а Бунечко "прогулюється" в Дубаях?

  Від злості руки просто стискаються...

 • Звернення Юрія Павленка з нагоди Дня визволення України від фашистських загарбників
  Звернення Юрія Павленка з нагоди Дня визволення України від фашистських загарбників

  Серед історичних дат, які ніколи...

 • Євген Пихтін – у Житомирі, а сплеск популярності «ЛЬОНКА» - не за горами!
  Євген Пихтін – у Житомирі, а сплеск популярності «ЛЬОНКА» - не за горами!

  Місяць тому, якраз напередодні відкриття...

 • Сьогодні - День бабусь та дідусів: вітання та листівки
  Сьогодні - День бабусь та дідусів: вітання та листівки

  Вітаємо зі...

Новини

Порядок державної реєстрації зміни імені

3 квітня 2012
1. Що значить зміна імені та який порядок звернення з цього питання?
Під іменем в широкому розумінні цього слова розуміється власне ім'я громадянина, його по батькові та прізвище. Відповідно до Цивільного кодексу України ім'я фізичної особи , яка є громадянином України складається із прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає з закону або звичаю національної меншини, до якої вона належить.
Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та власне ім'я, особа ж яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та власне ім'я лише за згодою батьків.
Державна реєстрація зміни імені (прізвища, власного імені та по батькові) проводиться лише стосовно громадян України, за письмовою заявою про зміну імені особи, за місцем її проживання. Заява про зміну імені розглядається відділом державної реєстрації актів цивільного стану у тримісячний строк з дня її подання.
Для встановлення особи та запобігання можливості використання зміни прізвища, імені з метою ухилення від слідства, суду, виплати аліментів та в інших корисних цілях відділ державної реєстрації актів цивільного стану надсилає необхідні матеріали до органу внутрішніх справ за місцем проживання заявника для надання висновку про можливість зміни імені. У разі дозволу заявник у тримісячний строк від дня його надання, може звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану, яким складається актовий запис про зміну імені. Якщо заявник без поважних причин у зазначений строк не звернувся до відділу для державної реєстрації зміни імені, дозвіл на зміну імені втрачає силу.
Відмова у наданні дозволу на зміну імені може бути оскаржена в суді в установленому порядку.
2. Які документи повинна додати до заяви особа, яка бажає змінити ім'я?
Заява про зміну імені подається в письмовій формі за умови пред'явлення паспорта громадянина України.
До заяви про зміну імені додаються такі документи:
а) свідоцтво про народження заявника;
б) свідоцтво про шлюб (у разі коли заявник перебуває у шлюбі);
в) свідоцтво про розірвання шлюбу (у разі колишлюб розірвано);
г) свідоцтва про народження дітей (у разі, коли заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей);
д) свідоцтва про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно раніше було змінено;
е) фотокартка заявника;
є) квитанція про сплату державного мита.
Фізична особа, яка досягла чотирнадцятирічного віку, разом з відповідною заявою подає свідоцтво про народження, довідку з місця проживання та письмову заяву батьків на згоду зміни імені.
Під час подання заяви про зміну імені працівник відділу державної реєстрації актів цивільного стану звіряє вказані в ній відомості з поданими документами заявника, попереджає його про встановлену законодавством відповідальність за повідомлення неправдивих відомостей і про необхідність обміну паспорта громадянина України.
3. Хто найчастіше звертається з проханням змінити ім'я?
Найчастіше до відділу звертаються особи, яким виповнилося 16 років і вони хочуть перейти на прізвище матері (батьки яких перебувають у розлученні) або під віянням моди хочуть змінити ім”я на більш сучасне.
4. Які були цікаві випадки зміни імені?
За останніх декілька років хоча й рідко але траплялися цікаві зміни імені, коли особа бажала змінити своє ім'я на нетрадиційне. Наприклад на: Емерсон, Джейкоб, Жаннет, Юліанна, Ерік, Маркварт, Альбіна, Жан, Федеріка Шопена, Маркус та інші.
5. В яких випадках громадянин має право на зміну по батькові?
Відповідно до Цивільного кодексу України фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право на зміну по батькові у разі зміни її батьком свого власного імені .
6. Чи можлива, при досягненні особою 16 років, зміна імені, не отримуючи паспорт?
Так, можлива, фізична особа, яка досягла шістнадцятирічного віку, але не отримала паспорт громадянина України, пред'являє свідоцтво про народження та довідку з місця проживання за умови, якщо від дня її досягнення зазначеного віку минуло менше ніж один місяць.
7. Чи вносяться зміни в інші документи після реєстрації зміни імені (в свідоцтво про народження, шлюб, розірвання шлюбу)?
Ні, так як державна реєстрація зміни імені не тягне за собою внесення змін до актових записів цивільного стану, складених стосовно особи, яка змінила ім'я, та її малолітніх і неповнолітніх дітей. На підставі актового запису про зміну імені відділ державної реєстрації актів цивільного стану змінює прізвище батьків в актовому записі про народження малолітніх і неповнолітніх дітей заявника при зміні прізвища таких дітей з дотриманням вимог статті 148 Сімейного кодексу України, у разі подання батьками відповідної заяви.
8. Які можуть бути підстави відмови у зміні імені?
Орган внутрішніх справ за результатами відповідної перевірки, яка проводиться безоплатно, у місячний строк готує та надсилає висновок про можливість зміни імені разом з усіма матеріалами до відділу державної реєстрації актів цивільного стану.
Підставами для відмови у наданні дозволу на зміну імені є:
- перебування заявником під слідством, судом, адміністративним наглядом;
- наявність у заявника судимості, яку не погашено або не знято в установленому законом порядку;
- офіційне звернення правоохоронних органів іноземних держав про -оголошення розшуку заявника;
- подання заявником неправдивих відомостей.
9.Скільки громадян в рік прагне змінити ім'я?
За останні роки бажаючих змінити ім'я зросло, так ще в 90-ті роки осіб, які хотіли змінити ім'я в рік було 60-80 чоловік, на даний час ця кількість зросла до 180-200 осіб. З них відсотків 3%- 5% отримують відмову у зміні імені.

На головну сторінку

«    Жовтень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Новини