Перший «Бандерамобіль» - пішов! Розпочинаємо збір коштів на «бусік»
Перший «Бандерамобіль», зібраний зусиллями житомирянина...
Перший «Бандерамобіль» - пішов! Розпочинаємо збір коштів на «бусік»
Перший «Бандерамобіль», зібраний зусиллями житомирянина...
“Волонтерство повинно йти від душі”, — Сергій Форест
Проти всього можна встояти, але...
Помер Олександр Смик – автор і виконавець багатьох пісень, письменник, голова Тернопільської обласно ...
Внаслідок важкої хвороби помер Олександр...
Житомир висловив свою солідарність із героями Маріуполя мистецьким муралом
Своєю черговою мистецькою роботою –...
Новини
У Житомирській області пенсіонерка та її син ледь не згоріли живцем, підпаливши на городі сухостій
20 серпня 2020
У селі Волянщина Хорошівського району Житомирської області літня жінка та її син ледь не згоріли живцем на полі через підпал сухостою. Вогонь вони розпалили самі. А от сусіди боялися викликати рятувальників через великі штрафи.
Опівдні мати із сином на городі за хатою підпалили сухостій. Погода була вітряною, і вогонь швидко розлетівся по усьому полі.
Сусідка пані Надія бачила, як мати із сином підпалюють сухостій. А вже за десять хвилин вогонь перекинувся на її городину, загорілася скирта соломи. Жінка кинулася на город гасити. У полум'ї побачила сина сусідки з обгорілими руками.
«Я бачу, що він впав, я взяла його під руки, привела до хати і посадила», – говорить сусідка Надія Ковальчук.
79-річну жінку врятував інший сусід, який теж побіг гасити пожежу. «Хотіла вона загасити, а що там гасити, як така спека, що підійти близько не можна. І очевидно, дим цей вдихнула, їй погано стало і вона впала», – говорить односелець Костянтин Остапчук.
Літню жінку доправили в обласний опіковий центр. Від її ліжка не відходять родичі. Журналістів просять не турбувати, бо стан жінки тяжкий.
Люди бояться відповідальності за підпал сухостою і тому часто викликають пожежників запізно, кажуть самі рятувальники. Так було і в селі Волянщина, де надзвичайну службу селяни викликали лише тоді, коли зрозуміли, що вогонь їм самим не приборкати.
«Так, люди бояться телефонувати, вони самі підпалили його. За це передбачена адміністративна відповідальність», – говорить т.в.о. керівника Хорошівського районного сектору ДСНС у Житомирській області Олександр Подобнюк.
Від підпалів сухостою лише у Житомирській області гине дві-три людини на рік. Десятки дістають опіків. Навіть величезні штрафи багатьох не зупиняють. А сезон спалювання сухостою тільки починається – пік буде, коли люди викопають картоплю і почнуть палити бадилля.
Нагадаємо, рятувальники повідомляли, що 17 серпня у селі Волянщина Хорошівського району Житомирської області 79-річна жінка намагалася загасити палаючий сухостій і втратила свідомість, бабусю, яка сильно обгоріла, з вогню врятували сусіди.