Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Сидір Ковпак:
Сидір Ковпак: "Свою продажність вони приховують за звинуваченнями українців у корупції?"

Найбільший корупціонер світу Джо Байден...

 • Сидір Ковпак:
  Сидір Ковпак: "Свою продажність вони приховують за звинуваченнями українців у корупції?"

  Найбільший корупціонер світу Джо Байден...

 • Житомирський волонтер та педагог Анастасія Нестерова розповіла про створення дитячого клубу
  Житомирський волонтер та педагог Анастасія Нестерова розповіла про створення дитячого клубу "Вулик ...

  Засновниця житомирської дитячого клубу "Вулик"...

 • "Житомиргаз" вже тиждень тримає величезний будинок без газопостачання!

  Тиждень тому на нашому сайті...

 • За які заслуги у Житомирській облдержадміністрації підняли собі зарплати на 30%?
  За які заслуги у Житомирській облдержадміністрації підняли собі зарплати на 30%?

  Вражаюча новина із Житомирської облдержадміністрації...

Новини
«Загублені» 43 мільйони майна Тетерівської ОТГ

«Загублені» 43 мільйони майна Тетерівської ОТГ

19 лютого 2021
Після ліквідації сільради Високої Печі передане комунальному підприємству майно опинилося без власника. А від цього залежить, чи буде тепло та вода у квартирах численних багатоповерхівок військового селища.

Бурхливий розвиток віддаленого від Житомира селища припав на роки «холодної війни». У 60-х роках минулого століття у Високій Печі розпочалося будівництво ракетної військової частини. Тут розмістили 431-й ракетний полк 50-ї Білокоровицької ракетної дивізії. На озброєнні полку були ядерні ракетні комплекси Р-12 (за класифікацією NATO – SS-4 «Sandal»). Для створення комфортних умов життя офіцерів за короткий час створюють повноцінну соціальну інфраструктуру. До 1967 р. у селищі вже є дві школи, дитячий садочок, клуб, фельдшерське відділення та декілька 5-поверхових будинків. У другій половині 80-х років розпочався процес роззброєння: нещодавно встановлені ракетні комплекси знімають з бойового чергування, і життя в селищі поступово починає згасати. Соціальна інфраструктура переходить спочатку Міноборони. Згодом – від військового КЕЧ до сільської ради Високої Печі.

До 2016 року спеціальне створене державне виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство оголосило про своє банкрутство. На зміну йому створили КП «Управління житлом експлуатація інфраструктури забезпечення».

- Попередня керівниця довела підприємство до банкрутства: арештували майно, і 1 млн 300 тис. була заборгованість перед податковою. Суд арештував рахунки сільської ради, і нам довелося сплатити 200 тис. грн. Тобто на сьогодні було б 1 млн 100 тис. заборгованості. Нами було прийняте рішення, що це підприємство не може існувати, утворити нове, а те підприємство ліквідувати, – стверджує екссільський голова Високої Печі Анатолій Маслов.

Від сільської ради передали численне майно: будівлю котельні, службові приміщення та квартири, теплотраси, водопровід та очисні. Загалом у підписаному 6 липня 2016 року акті вказується про передачу рішенням сесії майна вартістю 43 млн 775 тис. 851 грн!

- Сільська рада була власником майна, а комунальне підприємство – балансоутримувачем, – додає Анатолій Маслов.

«Загублені» 43 мільйони майна Тетерівської ОТГ


Проте послуги комунального підприємства ставали для мешканців багатоповерхівок все дорожчими.

Фантастичні тарифи й жодної підзвітності


Ціни на комунальні послуги для мешканців багатоповерхівок у Високій Печі – просто космічні. Вартість 1 куба води становила більш ніж 30 грн, в той час як у Житомирі вона обходилася у 13,7 грн. Аналогічна ситуація з теплопостачанням: 1 Гкал в обласному центрі коштував 1106,97 грн (без ПДВ), а у селищі – 1784 грн. Рішення про підняття тарифів Високопічська сільська рада погодила 22 грудня 2017 року.

«Загублені» 43 мільйони майна Тетерівської ОТГ

Сільська рада Високої Печі погодила підняття вартості опалення у грудні 2017 року до 1789,86 грн


- Тарифи нікого не влаштовують, оскільки високі, але разом з тим вони є. Економістка провела розрахунки, згідно з якими ми і вивели бюджетний тариф. Це є економічна складова підприємства. Підприємство має забезпечити людей і роботою, і заробітною платою працівників, і разом з тим надавати послуги, – переконаний тодішній Високопічський сільський голова.

Цим же рішенням затвердили тарифи і для бюджетних установ. Вони виявилися найвищими у районі. Школу № 1 залишили на газовому опаленні, який закуповувався відділом освіти Житомирської адміністрації, оскільки школа була на балансі Житомирської районної ради.

Разом з тим школу № 2 і Будинок культури перевели на опалення дровами. Однак очікуваної економії коштів так і не відбулося. У грудні 2019 року сільрада піднімає тариф на опалення до неймовірної суми у 2925 грн/1Гкал. Управлінню освіти Житомирського району за опалення дровами сільської школи взимку 2020 року довелося сплатити комунальному підприємству 731 тис. 258 грн.

«Загублені» 43 мільйони майна Тетерівської ОТГ


- Нам приносили рішення сесії, і, посилаючись на них, ми здійснювали ці проплати. Вони всім так виставляли, вони і населенню так виставляли, там був однаковий тариф, – розповідає посадовиця Житомирської райдержадміністрації.

- Так, там була немаленька ціна. Ми досить багато до них зверталися про те, щоб зменшити, але вони мотивували тим, що є рішення сесії сільської ради і на підставі цього рішення ми мусимо їх оплачувати, – відповіли у Житомирській райдержадміністрації.

Проте ще у 2017 році встановлені обмеження вартості опалення. Згідно з вимогами закону максимальна вартість опалення на альтернативних видах палива не може перевищувати 90% від середньої вартості опалення природним газом. Так, у кінці 2019 року у Житомирській області середня ціна становила 1355 грн /Гкал.

«Загублені» 43 мільйони майна Тетерівської ОТГ


Це означає, що максимальна ціна, яку комунальне підприємство могло встановлювати населенню та бюджетним установам, не могла перевищувати 1219 грн/Гкал. Але вартість опалення ніхто не знизив. Проігнорувала вимогу й сільська рада.

- Хто до нас мав звертатися, щоб ми зменшили тариф? Відділ освіти Житомирського району проводив тендер на опалення з комунальним підприємством, а оскільки вони є монополістом, то затверджували тарифи, які були на той день. Садочки опалює власна котельня, а школу і будинок культури опалює комунальна котельня, – доводить екссільський голова Анатолій Маслов.

Водночас КП «Управління житлом експлуатація інфраструктури забезпечення» фактично приховує вартість, за якою воно закуповує енергоносії, в тому числі й дрова, не викладаючи угоди в публічній системі «Прозорро». Тобто свідомо йде на порушення законодавства.

- А навіщо там щось викладати. Кому треба, то нехай і викладає. Нам воно не потрібно, – упевнений директор комунального підприємства Григорій Букрєєв.

Тарифи не знизили – майно не прийняли


У грудні 2020 року відбулася передача соціальної інфраструктури об’єднаній громаді. Утримання шкіл, клубу, садочка та ФАПу у Високій Печі повністю перейшло в обов’язки Тетерівської ОТГ. У січні 2021 року управління підписало угоди з комунальним підприємством з готовністю сплачувати комунальні послуги за тими ж самими розцінками.


«Загублені» 43 мільйони майна Тетерівської ОТГ


«Загублені» 43 мільйони майна Тетерівської ОТГ


- Ні, поки не затверджували розцінки. Плануємо поки розібратися з цими тарифами, привести їх до норми, а потім вже затверджувати. Такі тарифи, як у Високій Печі, ми затверджувати не будемо. Ми продовжували договір рішенням сесії на два місяці, січень-лютий, далі – оголошуємо тендер на постачання тепла: хто виграє тендер, той і буде нам постачати тепло. Не було можливості переглянути тарифи і прийняти нове рішення через те, що ті тарифи, яке подає комунальне підприємство Високої Печі, дуже завищені, і ми їх приймати не будемо. Просто потрібно знайти якусь серединку золоту для того, щоб було добре для людей, для нас, – стверджує голова Тетерівської ОТГ Валентина Ільницька.

«Загублені» 43 мільйони майна Тетерівської ОТГ

Голова Тетерівської ОТГ Валентина Ільницька. Фото: сайт громади


Однак перш ніж почати перевірку тарифів, керівництво ОТГ мало б отримати доступ до фінансових документів комунального підприємства як засновник.

Та досі згідно з реєстром засновником КП «Управління житлом експлуатація інфраструктури забезпечення» є сільська рада Високої Печі, яка у січні повністю ліквідована. І Тетерівська ОТГ засновником його так і не стала.

- Його ніхто нікому не передавав. Комунальне підприємство у Високій Печі само по собі, – пояснює керівник відділу управління комунальним майном Тетерівської ОТГ Анатолій Ярошовець. У цьому голова сільради Високої Печі вбачає халатність зі сторони посадовців об’єднаної громади.

- Була створена ліквідаційна комісія, були представники сільської ради, були представники ОТГ. Приміщення сільської ради прийняли, освітлення прийняли, вулиці прийняли, садочки і клуби прийняли, а комунальне підприємство чомусь не прийняли. Комунальна установа – це приміщення котельні, приміщення майстерні, дві квартири – це з нерухомості, з рухомого майна практично нічого немає. Але є балансоутримувач, і він тримає на балансі все це майно, значить має бути і власник. Власником є сільська рада, чому не прийняли – не знаю. Це потрібно запитувати у тих, хто приймав, – говорить Анатолій Маслов.

«Загублені» 43 мільйони майна Тетерівської ОТГ

Ексголова сільради Висока Піч Анатолій Маслов. Фото: сайт silske.org


20 хв.: Тобто це майно в підвішеному стані?

- Так. По факту воно є, а юридично його немає.

20 хв.: Як зараз ОТГ прийме майно, якщо Високопічська сільська рада ліквідована?

- Вони мають прийняти майно, а потім вже на сесії передати в користування комунальному підприємству. Зараз комунальне підприємство фактично як балансоутримувач, але немає власника. Можливо, вони навмисно це зробили, щоб потім його тихенько продати, – вважає Анатолій Маслов.

Зі своєї сторони керівництво Тетерівської ОТГ навіть і гадки не має про те, що все майно комунального підприємства передано Високопічською сільрадою у користування.

– Чи бачили ви рішення Вископічської сільської ради про передачу майна на 43 млн грн?

- У нас відсутній перелік майна, і цього рішення я не бачила, – заперечує голова Тетерівської ОТГ. – Якщо майно комунального підприємства, воно і володіє ним. Якщо засновником є Високопічська сільська рада, значить воно автоматично перейшло нам. Нам передано право засновника у зв’язку з тим, що їх доєднали до нас, але не все майно є майном сільської ради. Є майно, яке набуло комунальне підприємство: воно їхнє, ми до нього не маємо ніякого відношення, – додає Валентина Ільницька.

Тарас Боросовський

Джерело статті: zt.20minut.ua

На головну сторінку

«    Червень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Новини