Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
А когда Медведчука обменяют и он в Москве скажет, что Коломойский полтора года доил
А когда Медведчука обменяют и он в Москве скажет, что Коломойский полтора года доил "Центрэнерго" ...

Ну, что, все уже высказались...

 • А когда Медведчука обменяют и он в Москве скажет, что Коломойский полтора года доил
  А когда Медведчука обменяют и он в Москве скажет, что Коломойский полтора года доил "Центрэнерго" ...

  Ну, что, все уже высказались...

 • Навіщо в Житомирському університеті імені Івана Франка вилучили книги професора Петра Білоуса?
  Навіщо в Житомирському університеті імені Івана Франка вилучили книги професора Петра Білоуса?

  Недавно з подивом дізнався із...

 • "Треба робити так, як робить Ізраїль – є приліт, летить гідна точкова відповідь по місцям пуску"

  Чому до сих пір не...

 • Мобилизация - Владислав Логинов. ВИДЕО
  Мобилизация - Владислав Логинов. ВИДЕО

Новини
У Житомирі початок політичного сезону віщує бурхливу осінь і навіть «гарячу» зиму

У Житомирі початок політичного сезону віщує бурхливу осінь і навіть «гарячу» зиму

1 вересня 2021
Так вийшло, що початок нового політичного сезону в Україні співав із візитом глави держави до Вашингтону. Подія не стільки важлива, скільки символічна. Вже за тиждень Верховна Рада України розпочне свою чергову сесію і тоді, як і зазвичай, розпочнеться. Проте і , швидше за все, розпочнеться не з парламентських потрясінь чи загострень, а з подій у Кабміні.

На черзі – один із варіантів кадрових змін у складі Кабміну України. Як варіант – можлива його відставка. Поки що ніхто в Україні не може навіть приблизно уявити контури ситуації, яка складеться у державі вже за місяць-два. Адже на черзі декілька подій, які можуть стати «чорними лебедями» для Президента, Для Кабміну чи парламенту, а найгірше – для усієї країни. Перше – Україна із тривогою очікує наступу третьої хвилі пандемії COVID-19, яка невмолимо насувається на країну. Яким саме чином відреагує влада на сплеск захворюваності і чи будуть знову (як у квітні- травні поточного року) вводитись масовані регіональні локдауни? Це питання сьогодні хвилює найпершим чином малий так середній бізнес України. Точніше – його залишки, які кволо, але реально почали оживати влітку 2021 року. Якщо ще один карантинний « удар» накриє підприємців, то люди можуть не витримати. Причому, ніяких рухів із попереджувальними акціями підприємці влаштовувати не будуть. Все постане одразу, швидко і раптово. Якщо локдаун і карантин «зачеплять» багатьох людей і призведуть, наприклад, до закриття освітянських закладів, то ризик соціального вибуху стане ще більшим. В рази. Ну, і все це може бути «підігріте» новими тарифами, які наздоженуть людей у листопаді 2021-го року. Ось листопад 2021-го, а точніше – його кінець, обіцяє в Україні дуже гарячі часи. Ми ще не сказали про те, що може стати найголовнішим – чергове чи вже позачергове загострення подій на Донбасі. Наскільки плідними виявляться або стануть підсумки та наслідки нинішнього візиту Володимира Зеленського до США – питання зараз має архіважливе значення.

Житомир починає «штормити» вже сьогодні..

Але не забуваймо про те, що ми живемо у Житомирі. Місті, де всі події мають свою окремішню специфіку і часом – просто дивовижну здатність до катастрофічних загострень. Те, що ситуація у міській раді, у складі команди мера міста Сергія Сухомлина сьогодні має чіткі ознаки раніше небаченої кризи, видно навіть неозброєним оком. Все у Житомирі «тріщить» по швах: зловживання із житловою забудовою Корбутівки тільки зараз розпочинають показувати свої найдикіші форми. Замість переселення у Зарічани, у Пряжево, у Глибочицю, Левків чи навіть Іванівку, кучка житомирських небожителів вирішила освоїти берегову зону Тетерева. Не випадково тільки зараз починають з’являтися кадри із рослідуванням справжніх розмахів будівництва на Корбутівці. Причому, житомиряни ще не знають усіх брудних комунальних «деталей», які супроводжують забудову Корбутівки. Екологічна інспекція Поліського округу просто приречена розпочати бурхливу і головне – ефективну діяльність із наведення порядку у «басейні» річки Тетерів, оскільки її води у районі Житомира загаджує, а не просто забруднює, не лише міськводоканал. І навіть не завод «Рудь», хоча із вище означеними виробничими «суб’єктами» доведеться розбиратися по окремому рахунку.

Ще один аспект розвитку подій нинішньої осені – суто політичний. В Україні вже оголошено дочасні вибори до Верховної Ради у двох мажоритарних округах. Житомир – також на черзі. Річ у тім, що серед найшвидших відставок у Кабміні стане відставка міністра оборони України генерала А.Тарана. Таким чином Президент України завершує оновлення керівництва оборонної галузі держави. І одним із кадрових елементів такого оновлення стане перехід нинішнього нардепа, Героя України Ігора Герасименка (обирався у Житомирі) на посаду заступника новопризначеного міністра. Тоді, звісно ж, Верховна Рада визначиться із датою дочасних виборів у парламент по житомирському мажоритарному округу. У Житомирі наприкінці весни вже спалахувала розмова про можливих кандидатів до Верховної Ради України замість нардепа Герасименка. Але сьогодні ситуація вже не обмежується лише розмовами. Можливі кандидати вже розпочали конкретні підготовчі дії. Перш за все , розпочалася активна артпідготовка на позиції Сергія Сухомлина. Його, між іншим, називали і продовжують називати серед найголовніших претендентів на достроковий похід до парламенту. І аргумент про те, що «все у Серьожи у Житомирі схвачено», а тому парламентське крісло (портфель) йому непотрібні, сьогодні вже не виглядає так переконливо, як , наприклад, ще минулої весни. Тим паче, що ситуація у місті виглядає вкрай непереконливо. Водоканал і ситуація із водозабезпеченням і водночас із екологічною безпекою Житомира та житомирян виглядає аж занадто песимістично. Теж саме стосується і житлової сфери Житомира, де стан нітрохи не кращий. І йдеться тут не лише про прибирання та вивіз сміття. Повна анархія у сфері діяльності ОСББ, управляючих компаній і всіляких «фірмочок» вже зараз сигналізує про те, що команда Сергія Сухомлина вже «догралася» до чогось не вельми приємного. І про це знають не лише правоохоронці (вони це знають точно), але й багато інших людей, які входять до управлінських структур, які обиралися чи зараз обрані депутатами, які ще раніше працювали пліч- опліч із нинішнім мером Житомира.

Єдине, що може згладжувати чи зменшувати драматизм песимістичного майбутнього для Сухомлина - слабкість партійних структур у Житомирі та й області загалом. Хоча в області чітко простежується лінія на зміцнення позицій «слуг народу», а у Житомирі головним «слугою» номінально вважається пан Євдокимов – ректор «Житомирської політехніки» і глава фракції «Слуга народу» у Житомирській міській раді. Віктор Євдокимов, між іншим, не склав руки і не визнав поразки на минулорічних виборах мера Житомира. Номінально він програв, але те, що він і його «команда» чекає на реванш – поза всіляким сумнівом. Тим паче, що С.І.Сухомлин, у разі певного загострення ситуації САМЕ у місті ЖИТОМИРІ, може опинитися сам на сам із протестами, із спалахом всіляких справ та проваджень, які поки що мирно спочивають у сейфах кабінетів на Старому Бульварі чи у «відомстві» на Фещенка –Чопівського. Адже дехто із союзників Сухомлина, які раніше грали у його «таборі», можуть виявитись у стані «поза грою», або ж і взагалі перейти до команд чи штабів ймовірних його конкурентів . І сьогодні схоже на те, що коло колишніх «друзів» у Сухомлина стрімко звужується. Навіть, якщо навколо мера Житомира з’являються нові фаворити та фаворитки, то ж недарма кажуть, що старий друг краще нових двох (трьох чи чотирьох).

Питання про ситуацію у Житомирі упродовж найближчої осені дуже цікаве й тим, що воно може стрімко змінювати так звану «геометрію» своєї проблематики: якщо Уряд вдасться до карантину, якщо «спалахи» протестів (із різних приводів) одразу перекинуться на столицю, то це одне, а якщо протести і невдоволення назріватимуть «на місцях», тоді житомирській владі буде важко. Тоді Сергію Івановичу доведеться вживати і застосовувати свою і власну «антикризову програму». Дійде до суттєвих і непоодиноких кадрових відставок у міськраді, бо саме перезавантаження та «чистки» у владних кабінетах, як у Кабміні, так і у мерії Житомира, здатні згладити і зменшити радикалізм і напругу всередині України загалом чи у Житомирі зокрема. Хоча б на місяць – два, аби «дотягнути» до весни. Слід зауважити, що ми аж ніяк не применшуємо силу і фінансову могутність нинішнього очільника житомирської влади : так просто, за допомогою кількох мітингів чи ймовірного «перевороту» під час сесії Житомирської міської ради Сергія Сухомлина не візьмеш чи навіть не сколихнеш. Лише комплекс кризових ознак, які можуть призвести до виникнення надзвичайної ситуації у Житомирі, здатні похитнути крісло нинішнього мера Житомира. Але, безумовно, у Сухомлина є декілька «захисних» варіантів і навіть безпечних шляхів для відступу. Парламент і дочасні вибори у Житомирі, кадрове оновлення свого оточення, а можливо й реальне наведення порядку у Житомирі стануть для Сухомлина дуже ймовірними варіантами його майбутньої поведінки. Але вибирати чи обирати все ж таки доведеться. Якщо не нам, житомирянам, то все ж таки – Сергію Сухомлину восени та взимку прошмигнути «між крапельками» ( чи між сніжинками) не вдасться. І це вже - дуже очевидний факт.Автор статті: Сидір Ковпак

На головну сторінку

«    Травень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Новини