Мешканець Житомирщини, який четверту добу стоїть на польсько-українському кордоні, щоб розмитнити ав ...
Мешканець Овруча Віталій Юшкевич уже...
Мешканець Житомирщини, який четверту добу стоїть на польсько-українському кордоні, щоб розмитнити ав ...
Мешканець Овруча Віталій Юшкевич уже...
У Житомирі дезинфікуватимуть водопроводні мережі
Промивка водогону проводитиметься з 22:00...
Завтра у Студениці ховатимуть нашого земляка, який загинув у боях під Сєвєродонецьком
Захищаючи Україну в боях під...
Ракетний удар по Києву: з'явилося фото з місця події
З'явилося фото з місця влучання...
Новини
У Житомирі "Зеленбуд" щорічно збирає з парків і скверів понад 50 тонн опалого листя
30 жовтня 2021
Щорічно у Житомирі комунальне підприємство "Зеленбуд" збирає з парків і скверів міста понад 50 тонн опалого листя, яке відправляє на переробку.
Про це розповіла керівниця відділу з вирощування декоративних рослин Тетяна Ковальчук.
За її словами, зібране опале листя "Зеленбуд" переробляє. Через 2-3 роки з нього утворюється перегній. "Можна листя залишити на газоні, але тоді в місті не буде естетичного вигляду, і воно буде розлітатися по дорогах та тротуарах, – каже Тетяна Ковальчук. – Все листя везуть із скверів та бульварів до нас, і ми робимо з нього компост. Компост 2-3 роки перегниває, а потім ми використовуємо його і додаємо у грунт. Він багатий поживними речовинами, органічними добривами і рослини гарно ростуть. Це економія для нас, і ми менше купуємо торфу".
Щорічно КП "Зеленбуд" отримує з опалого листя до 10 кубічних метрів перегною, який використовує у власних теплицях. "В цій теплиці в нас росте віола, яку ми висаджуємо на клумби. Для того, щоб виростити гарну розсаду, ми добавляємо компост, щоб земля була рихлішою і розсада гарно росла", – сказала Тетяна Ковальчук.
Працівник "Зеленбуду" Григорій Безверхий збирає листя у складі однієї з трьох бригад підприємства. Чоловік говорить, що за день вони навантажують три повні причепи. У кожному причепі близько 500 кілограмів опалого листя. "Два чоловіки кидають, один трамбує. Немає у нас механізації. В житомирському "УАШ" є пилосос, і він вибирає все, а в нас тільки лопата та вила. Опале листя ми возимо на підприємство. Те листя, яке з пляшками, зі сміттям ми на смітник возимо", – сказав Григорій Безверхий.
За словами ще одного працівника "Зеленбуду" Олександра Гаврилова, щорічно із скверу на Замковій горі вивозять більше 15 причепів опалого листя.
"Моя думка така – у великих парках і скверах листя не треба прибирати. Це гумус. Черв'яки, комахи все переточуть і людям це на радість", – сказав Олександр Гаврилов.
Такої ж думки дотримується еколог Володимир Дубовий. Чоловік каже, що у парках і скверах збирати опале листя не потрібно. "Тільки на доріжках у парковій зоні можна згрібати листя, щоб зручно було проходити, а в самій зоні дерев, у парках ні в якому разі листя не згрібати, а залишати його. Таким чином ми даємо можливість забезпечити нормальні умови для росту і розвитку самих рослин", – розповів еколог.