???????????
??? ??????????? :
?????? :
Ві??????? ??????!
Чому житомиряни досі стоять у черзі під
Чому житомиряни досі стоять у черзі під "Житомиргазом"?

"Немає такого житомирянина, який би...

 • Чому житомиряни досі стоять у черзі під
  Чому житомиряни досі стоять у черзі під "Житомиргазом"?

  "Немає такого житомирянина, який би...

 • Як воювати, коли влада України заблокувала масове постачання дронів в Україну?
  Як воювати, коли влада України заблокувала масове постачання дронів в Україну?

  Чому владу потрібно вмовляти виконувати...

 • "Якщо Бог врятує і я доживу до нашої перемоги, напевне поїду з країни", - волонтер та воїн із Мелі ...

  Текст Олексія Петрова отримує тисячі...

 • В Оліївці регулярно призначають грошові премії секретарю місцевої сільради
  В Оліївці регулярно призначають грошові премії секретарю місцевої сільради

  Як видно з документів, премії...

??????
На Житомирщині 4% пацієнтів з інсультом – люди молодші за 30-40 років. ВІДЕО

На Житомирщині 4% пацієнтів з інсультом – люди молодші за 30-40 років. ВІДЕО

30 жовтня 2021
Станом на 29 жовтня у Житомирській області із 100 пацієнтів з діагнозом інсульт троє-четверо – це люди віком молодше 30-40 років.

Про це розповіла завідувачка відділенням неврології для пацієнтів із порушенням мозкового кровообігу обласної лікарні Олена Леськів.

За її словами, інсульт став частіше виникати в молодих людей, віком до 40 років. Кілька десятків років тому медики не спостерігали такої статистики.

"Зараз вже інсульти діагностують у людей віком 20 з чимось років, і в 30 років, – каже Олена Леськів. – У нас є людина 1991 року народження із підтвердженим інсультом, така тенденція вже зберігається. Я завжди кажу, що інсультів у здорових людей не буває. Щоб стався інсульт має бути фонова патологія, яка є основою, після чого і відбувається інсульт. Як правило, це артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, порушення серцевого ритму".

Завідувачка міським інсультним центром Тетяна Дубова каже, що частішають випадки ішемічних інсультів, які викликані набутим тромбозом судин, хоча раніше фіксували більшу кількість інсультів, спровокованих хронічними хворобами.

"Змінилась тенденція у бік ішемічного інсульту, так само із молодими людьми. Якщо раніше це були геморагічні інсульти – це вроджені вади судин, то зараз ми бачимо, що є великий відсоток ішемічних інсультів, дуже часто до цього призводить неправильний спосіб життя. Ми не звертаємо увагу на своє здоров’я, бо біжимо, маємо купу справ. Інсульт у молодому віці у нашому відділенні сприймається гостро, ми всі цього пацієнта називаємо хлопчиком, хоч там йому і може бути 40 років", – сказала Тетяна Дубова.

Наразі в інсультному відділенні Центральної міської лікарні №1 знаходяться 14 пацієнтів із діагнозом інсульт. Наслідки інсульту можна мінімізувати, якщо звернутись до лікарні після появи перших симптомів – ці три з половиною години називають "золотим терапевтичним вікном".

"Якщо людина потрапляє у терапевтичне вікно, то вона може вилікуватися повністю, у неї не буде дефіциту, вона не залишиться з інвалідністю на все життя. Звичайно, така терапія значно покращує результати лікування. Людина не завжди, звісно, може вилікуватися, але вчасне діагностування та лікування завжди буде плюсом, тому що дефіцит може бути не настільки серйозним, як він мав би бути"
, – розповіла лікарка-неврологиня Ольга Карачун.

Житомирянин Павло звернувся до лікарні протягом години після появи перших симптомів інсульту. Зранку чоловік збирався на роботу та відчув оніміння руки і ноги.

"Одразу ж викликали швидку, вона приїхала, мене закинули у машину. Правда я просив, щоб мене везли з сиреною і маяками, але вони не захотіли їх включати чогось. Я тут, як на курорті. Вони мене і носять, і возять, і перевертають, і завертають", – розповів Павло.

За словами неврологів, нині 44% людей хворіють на гіпертонію, яка є однієї із основних причин інсульту, тому найкраща профілактика – це медогляди та контроль власного артеріального тиску.


На головну сторінку

«    Лютий 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728 
??????