Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Мешканець Житомирщини, який четверту добу стоїть на польсько-українському кордоні, щоб розмитнити ав ...
Мешканець Житомирщини, який четверту добу стоїть на польсько-українському кордоні, щоб розмитнити ав ...

Мешканець Овруча Віталій Юшкевич уже...

 • Мешканець Житомирщини, який четверту добу стоїть на польсько-українському кордоні, щоб розмитнити ав ...
  Мешканець Житомирщини, який четверту добу стоїть на польсько-українському кордоні, щоб розмитнити ав ...

  Мешканець Овруча Віталій Юшкевич уже...

 • У Житомирі дезинфікуватимуть водопроводні мережі
  У Житомирі дезинфікуватимуть водопроводні мережі

  Промивка водогону проводитиметься з 22:00...

 • Завтра у Студениці ховатимуть нашого земляка, який загинув у боях під Сєвєродонецьком
  Завтра у Студениці ховатимуть нашого земляка, який загинув у боях під Сєвєродонецьком

  Захищаючи Україну в боях під...

 • Ракетний удар по Києву: з'явилося фото з місця події
  Ракетний удар по Києву: з'явилося фото з місця події

  З'явилося фото з місця влучання...

Новини
У Житомирі встановлять пост з дослідження якості атмосферного повітря

У Житомирі встановлять пост з дослідження якості атмосферного повітря

16 грудня 2021
У 2022 році у Житомирі встановлять стаціонарний пост спостереження з дослідження якості атмосферного повітря. Йдеться про впровадження нової системи державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря на виконання Постанови Кабміну № 827 від 14 серпня “Деякі питання здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря». Система передбачає отримання, збирання, оброблення та аналіз інформації про викиди забруднюючих речовин та рівень забруднення атмосферного повітря.

Про це 16 грудня поінформувала пресслужба міської ради.

Пункт встановлять на майдані Визволення, де є велика транспортна розв’язка. Дані з показників дослідження якості повітря від газоаналізатора надходитимуть в окремо визначене місце оператора із сервером та комп’ютером. Одночасно ця інформація буде надходити до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, а також буде відкритою для громадськості. Стаціонарний пост моніторингу безперервно фіксує та реєструє забруднювальні речовини для виявлення довготривалих змін вмісту найбільш поширених із них – пилу, вуглецю, діоксиду сірки, оксиду азоту, формальдегіду, бензопірену та свинцю тощо. Також така лабораторія може регулярно відбирати проби повітря для подальшого аналізу.

Відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 21.04.2021 р. № 300 “Про затвердження Порядку розміщення пунктів спостережень за забрудненням атмосферного повітря в зонах та агломераціях” для Житомира з населенням 260 тис. жителів достатньо однієї такої установки.

Та для об’єктивного аналізу ситуації та ефективності роботи щодо оцінювання та прогнозування змін і небезпеки до 2025 року Житомир планує встановити ще додаткові пости спостереження. У місті їх буде 6.

«Для чіткого розуміння реального стану повітря, причин та джерел забруднення, у Житомирі буде встановлено 6 постів. Маючи достовірну інформацією, зможемо формувати та реалізовувати чіткі дії для покращення якості повітря. Одна така установка досить дороговартісна – від 2 до 8 млн грн. Тому плануємо щороку встановити по одній», - говорить Сергій Кондратюк, заступник міського голови.

Де будуть встановлюватися 6 таких постів, наразі вирішує комісія з питань здійснення моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та управління якістю атмосферного повітря агломерації «Житомир».

«Житомир поділено на фокус-зони відповідно до Концепції інтегрованого розвитку Житомира.В кожній зоні планують встановити один спостережний пост», - говорить Тетяна Венгловська, екологиня КП «Інспекція з благоустрою м. Житомира» Житомирської міської ради.

Комісія вже розглянула проєкт програми з управління якістю повітря, в якій прописуватимуться конкретні заходи, спрямовані на здійснення контролю за станом атмосферного повітря. Програму мають погодити в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України, після чого вона має бути затверджена міською радою.

У разі перевищення показників рівня забруднення атмосферного повітря будуть впроваджуватися заходи для поліпшення стану повітря або мінімізації шкідливого впливу забруднення на здоров’я населення. «Якщо це транспортна розв’язка, то можуть бути зміни в організації дорожнього руху, зміни в роботі світлофорних об’єктів, як-от «зелена хвиля» та ін..», - пояснюють фахівці-екологи.

Наразі Державна система якості повітря в України морально та фізично зношена та не відповідає викликам сьогодення. У Житомирі моніторинг якості повітря здійснює Державна установа “Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України”. Разові дослідження якості повітря центр здійснює на замовлення міської ради. У місті функціонують два стаціонарні пости Гідрометцентру.

«Вимірюється якість атмосферного повітря та встановлюється рівень концентрації забруднювальних речовин.У порівнянні з іншими містами Житомир чисте місто, і більшість викидів іде від автотранспорту. Суттєвих перевищень досі виявлено не було ….», - кажуть фахівці.

На даний час моніторинг забруднення атмосферного повітря у Житомирі здійснювався за вмістом тільки 4-х домішок: завислих речовин, діоксиду сірки, оксиду вуглецю і діоксиду азоту. За вересень 2021 року стан атмосферного повітря у Житомирі виглядає таким чином:

«Загальний рівень забруднення повітря у Житомирі у вересні оцінювався як низький. За даними спостережень, перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій відмічалось лише з діоксиду азоту, середньомісячна концентрація якого становила 2,5 ГДКс.д. Середньомісячні концентрації інших домішок складали : з діоксину сірки – 0,8 ГДК с.д., із завислих речовин – 0,6 ГДК с.д., з оксиду вуглецю – 0,2 ГДК с.д…. У порівнянні з попереднім місяцем у повітрі міста підвищився рівень забруднення діоксидом сірки та діоксидом азоту; вміст інших домішок майже не змінився. У порівнянні з минулим роком вміст забруднювальних домішок у повітрі майже не змінився».

Такий висновок дала Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського.

На головну сторінку

«    Червень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Новини