Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Житомирський міський голова:
Житомирський міський голова: "Відсьогодні всі ліцеї міста, де є укриття, будуть відкриті цілодобово ...

📢...

  • Житомирський міський голова:
    Житомирський міський голова: "Відсьогодні всі ліцеї міста, де є укриття, будуть відкриті цілодобово ...

    📢...

  • У Житомирі трапилась ДТП - авто влетіло у двір будинку. ФОТО
    У Житомирі трапилась ДТП - авто влетіло у двір будинку. ФОТО

    1 червня на вулиці Корольова...

  • Відпустки для військових: не забаганка, а найважливіше рішення
    Відпустки для військових: не забаганка, а найважливіше рішення

    Відпустка для бійця ЗСУ –...

  • Укриття просто не відкрили, люди стукали дуже довго: чоловік загиблої дружини від атаки на Київ розп ...
    Укриття просто не відкрили, люди стукали дуже довго: чоловік загиблої дружини від атаки на Київ розп ...

    Внаслідок падіння уламків у Деснянському...

Новини
Які продукти у Житомирі подорожчали, а що стало дешевше

Які продукти у Житомирі подорожчали, а що стало дешевше

2 липня 2022
Житомиряни вже звикли до підвищення цін на продукти. На жаль. Йдеться про підвищення ціни на більшість продуктів та продуктових інгредієнтів, які доводиться купувати, якщо не щодня, то часто.

Логіка наших думок і наших міркувань на "цінову" тему приблизно однакова у більшості громадян. Наприклад, якщо у магазинах, маркетах чи навіть у базарних кіосках не стало гречки, значить слід очікувати чергового підвищення ціни на цей продукт. У ситуації із гречкою, кожне чергове підвищення сягає не двох чи п’яти гривень, а одразу десяти чи й двадцяти гривень.

Наприклад, у момент початку війни (тобто на фініші лютого 2022-го) кіло гречки ще можна було купити за 39-47 гривень. Потім, коли люди звикли і до такого «цінника», гречка у черговий раз щезла. Але минуло два – три тижні і кілограм гречки вже коштував одразу на двадцять гривень дорожче. Точніше – навіть не кілограм, а лише пакунок масою 900 грамів гречаного зерна коштував вже 64 гривні.

Це було у травні і люди, які задумувалися над тим, брати чи не брати гречку «хоча б на свято» чи «для хворої людини», одразу чули добре відомий аргумент «беріть, бо на осінь гречка точно стрибне до сотні гривень за кіло». І от маємо те, що сьогодні цей «чорний» прогноз вже збувся.

Станом на 1 липня (до осені справді ще далеко) гречка в мережі АТБ скочила до 99 гривень за кілограм (а можливо, й за 900 грамів). Зауважимо, що у АТБ ціни зазвичай не найвищі, а, швидше – навпаки. Наприклад, «машинка» «Газель», яка привозить продукти тричі на тиждень у села, де вже із десяток років немає магазинів, сьогодні продаватиме гречку , як мінімум по 110 гривень за кілограм. Або ж не привезе зовсім, бо хто ж купуватиме гречку за 110, коли можна купити кіло пшеничної крупи за 20 гривень?

Із м’ясом ситуація куди стабільніша і ціни на цей продукт в Україні вже декілька місяців «топчуться» на місці. Якщо не рахувати невеликих «сплесків», коли м'ясо бере та й дорожчає до 15 гривень за один кілограм.

Зате курятина, яка сьогодні потіснила будь-які інші види м’ясного ряду, впевнено і стабільно зростає у ціні. Куряче стегенце, яке «герцювало» біля двох місяців на відмітці 78 – 85 гривень за кілограм, сьогодні також підбирається до показника по 100 гривень «за 1 кг». Так і хочеться запитати, чи не стане вже у найближчий час (наприклад. на 1 вересня 2022-го) популярний у народі маркет таким собі «універмагом» із назвою «все по 100». Де і м'ясо, і олія, не кажучи вже про священне для українців САЛО, буде по 100 гривень за кілограм. Хоча для сала доведеться скоро відкривати окремі магазини, де цей продукт будуть продавати «за рознарядкою» чи по довідках. Бо на базарі, де ринкове ціноутворення працює автоматично і найшвидше, сало вже давно перебралося за мітку у 150 гривень за той же кілограм.

Що ж дешевшає чи, хоча б тимчасово подешевшало? Ловіть момент, панове покупці, на базарах здешевшала риба. Найбільш вишукана у сучасного пересічного рибного гурмана заморожена скумбрія схудла в ціні із 110 кілограмів на початку літа до 95 гривень станом на сьогодні.

Зрозуміло, що влітку зазвичай дешевшає городина, овочі та фрукти власного, місцевого походження. Наприклад, картопля нового врожаю сьогодні продається вже за 23-25 гривень, хоча ще десять днів тому вона коштувала на «десятку» дорожче. Помідори «худнуть» не так помітно – лише на гривню – дві. Огірки, через появу продукції місцевого виробника, також дешевшають і, швидше за все, будуть ще дешевшати. Але – не більше місяця. Картоплі у цьому році люди насадили багато, бо весна вже була воєнною і садили із розрахунком «про запас». Тому відро бараболі за сто гривень восени можна буде запросто придбати, а сім’я пенсіонерів змушена буде на зиму виділити гарантовану тисячу гривень на закупівлю картоплі. Але ж це лише картопля. Що буде із капустою, буряком, морквою та цибулею – поки що неясно. Важко щось сказати про врожай нинішнього городнього сезону. Він якраз лише формується і росте.

Щодо «молочки». Молоко, кефір, сметана в Україні вже давно зрівнялися із цінами у Європі, а у Польщі, Словаччині, Болгарії продуктовий «пакет» для пересічної сімї вже сьогодні дешевший на 10-15%, ніж в Україні. Тому чекати аж занадто великого обвалу цін на продукти (в першу чергу – на «молочку» в Україні не слід. Хоча в Україні корів меншає щороку (а зараз і поготів), Європа із задоволенням нам «допоможе». Тобто – залюбки поставлятиме на український ринок свою аграрну продукцію. За своїми, європейськими цінами, які анітрохи не вищі за наші – нинішні українські. А щодо купівельної спроможності українця, то вона впала і, схоже, що й надалі впаде. Адже ні зарплата, ні, тим паче ,пенсія пересічного українця не зросла і не зросте у найближчому майбутньому. Тому тут доведеться сподіватися на старе і усім відоме правило : «Рятуйся – хто як може!».

На головну сторінку

«    Червень 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Новини