Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Як Житомиру вшанувати пам'ять барона Шодуара?
Як Житомиру вшанувати пам'ять барона Шодуара?

Ось і пролетів ще один...

 • Як Житомиру вшанувати пам'ять барона Шодуара?
  Як Житомиру вшанувати пам'ять барона Шодуара?

  Ось і пролетів ще один...

 • У Житомирі вулицю Лятошинського хочуть зробити пішохідною, а в дворах - автостоянку
  У Житомирі вулицю Лятошинського хочуть зробити пішохідною, а в дворах - автостоянку

  У відповіді на інформаційний запит...

 • Навіщо по Житомиру
  Навіщо по Житомиру "Зеленбуд" масово зрубує дерева?

  У Житомирі КП "Зеленбуд" займається...

 • Ще раз про цирк під облдержадміністрацією
  Ще раз про цирк під облдержадміністрацією

  Зі вчорашніми активістами мають працювати...

Новини
Як Баранівський фарфоровий завод дійшов до банкрутства?

Як Баранівський фарфоровий завод дійшов до банкрутства?

15 листопада 2013
Його активи встигли вивести в свої структури і перепродати бізнесмени з Санкт-Петербурга Олексій Наровлянський і Костянтин Святогоров.

Баранівський фарфоровий завод довгі роки спеціалізувався на виробництві столових і чайних сервізів, а також художньої порцеляни. Хоча його приватизація стартувала ще на початку 90-х років, підприємство більше десяти років залишалося колективним з безліччю дрібних власників-фізосіб.

Тільки в 2004 р. воно було реорганізоване в ТОВ "Баранівський фарфоровий завод", власником якого в 2005 р. стала компанія "Поліський фаянс", її Неллі Білецька заснувала з росіянками Веронікою Анненковою та Наталією Саламатіною. Але і вони на підприємстві довго не затрималися: у 2007 р. Баранівський завод був перепроданий чеському виробникові порцеляни Manufaktura Pirkenhammer, підконтрольному російському бізнесменові Олексію Наровлянському.

Він оформив контроль над українським підприємством разом зі своїм молодшим бізнес-партнером Костянтином Святогоровим. До цього вони розвивали в Санкт-Петербурзі концерн "Колібрі", який займався випуском м'ясних напівфабрикатів.

До моменту появи пітерців в Україні через засилля дешевого китайського імпорту житомирський фарфор вже був неконкурентоспроможним. Тому росіяни, прийшовши на завод, заявили про плани розвивати на ньому альтернативне виробництво - випуск керамічної плитки.

За даними "ДС", нові власники завезли в Баранівку обладнання майже на 10 млн євро, яке було внесено до його статутного капіталу (у 2007-2008 рр. він був збільшений з 750 тис. до 82,9 млн грн.).

За підсумками 2007 р. підприємство вийшло в плюс, отримавши чистого прибутку 1,3 млн грн. при виручці в 24,5 млн грн. Однак фінансова криза, що вибухнула в 2008 році, призупинила інвестиційний запал росіян, і вони вирішили згорнути бізнес в Україні.

З 2009 р. засновники Баранівського фарфорового заводу стали розпродавати внесене до його статутного капіталу імпортне обладнання (згодом за його перепродаж в нашій країні Митна служба в 2011 р. домоглася в суді стягнення з підприємства близько 4,4 млн грн. додаткових податкових платежів).

А сам завод тим часом зупинив виробництво. Вже в 2010 р. його оборот склав символічні 90 тис. грн., а збитки досягли 15600000 грн.

Нарешті, в травні 2012 р. Господарський суд Житомирської області почав процес банкрутства підприємства, яке простоювало, який з претензіями в 1,9 млн грн. ініціювало місцеве управління Пенсійного фонду.

В цілому борги ТОВ, відповідно до затвердженого судом реєстру кредиторів, склали близько 9 млн грн. І, як і слід було очікувати, на момент порушення справи про банкрутство завод вже був "пустушкою". Як з'ясував розпорядник майна Олександр Черниш, всі активи, що залишилися у підприємства, протягом 2009 р. були продані трьом структурам - фірмам "Агасфер" і "Острів-Крим" Костянтина Святогорова, а також компанії "Бертеллі", засновником якої виступив чеський завод Олексія Наровлянського Manufaktura Pirkenhammer.

Згодом ці фірми перепродали нерухоме майно підприємства безлічі дрібних осіб, що й змусило Олександра Черниша в кінці жовтня клопотати про визнання Баранівського фарфорового заводу банкрутом і початок його ліквідації, яка, швидше за все, завершиться вже наступного року, поставивши крапку в історії найстарішого в Україні виробника порцеляни.


На головну сторінку

«    Лютий 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
Новини