Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Що пишуть житомиряни в інтернеті про арешт Миколи Суслика?
Що пишуть житомиряни в інтернеті про арешт Миколи Суслика?

"Один из огромной...

 • Що пишуть житомиряни в інтернеті про арешт Миколи Суслика?
  Що пишуть житомиряни в інтернеті про арешт Миколи Суслика?

  "Один из огромной...

 • Дворец для Путина. История самой большой взятки. ВИДЕО
  Дворец для Путина. История самой большой взятки. ВИДЕО

  Это видео Навальный записал до...

 • Комерційні розбірки в СБУ: про що вам не розповіли силовики
  Комерційні розбірки в СБУ: про що вам не розповіли силовики

  Ці конкурентні розбірки "конторської" еліти...

 • Поклали квіти, згадали про Акт Злуки і вшанували Івана Огієнка
  Поклали квіти, згадали про Акт Злуки і вшанували Івана Огієнка

  Головним недоліком багатьох урочистостей і...

Новини
Відповіді податківців на запитання житомирян щодо декларацій та податкової знижки

Відповіді податківців на запитання житомирян щодо декларацій та податкової знижки

16 квітня 2014
На запити платників надає відповіді начальник управління оподаткування фізичних осіб Головного управління Міндоходів у Житомирській області Мушицький Олександр Володимирович:

Чи повинен працівник комунального підприємства заповнювати декларацію про доходи?

Випадки подання декларації громадянами не залежать від організаційно – правової форми їх роботодавця. Причинами подання декларації є отримання доходу у звітному році або отримання податкової знижки. Основні випадки подання декларації у 2014 році:

1) отримання доходів від особи, яка не є податковим агентом (від інших фізичних осіб або нерезидентів), наприклад – подарунки, доходи від оренди та продажу (обміну) майна і продукції, спадщина, у разі відсутності нотаріально посвідченого договору за яким було сплачено податок до бюджету;

2) отримання інвестиційного прибутку;

3) отримання іноземних доходів;

4) отримання доходів від підприємницької або незалежної професійної діяльності;

5) отримання доходів за трудовими та цивільно – правовими договорами від двох і більше податкових агентів, загальна сума яких перевищує 120 мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня звітного року (для 2013 року це – 1 147 грн. * 120 = 137 640 грн.).

Яка саме категорія громадян зобов’язана подати декларацію про майновий стан і доходи?

У обов’язковому порядку громадянин повинен подати декларацію про майновий стан і доходи, якщо отримувалися:

- доходи від особи, яка не є податковим агентом, тобто від нерезидента або фізичної особи, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність;

- іноземні доходи;

- дохід, отриманий орендодавцем при наданні нерухомості в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання;

- дохід, отриманий орендодавцем при наданні рухомого майна в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання;

- дохід у вигляді вартості успадкованого майна у межах, що підлягає оподаткуванню (крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини та спадкоємців, які отримали у спадщину об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями - резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини) та у інших випадках, які передбачені Податковим кодексом України в частині оподаткування доходів фізичних осіб;

Згідно податкового законодавства, у які терміни та як громадяни можуть подати декларацію про майновий стан і доходи?

Кампанія декларування триває щорічно з 1 січня до 1 травня. Граничним терміном подання декларації про майновий стан і доходи за 2013 рік є 30 квітня 2014 року. Податкова декларація подається за місцем податкової реєстрації громадянина особисто платником податку, або уповноваженою на це особою; надсилається поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення; в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису.

Які особливості цьогорічної кампанії декларування?

Особливістю цьогорічної кампанії декларування є створення більш сприятливих умов для подання громадянами річної податкової Декларації про майновий стан і доходи.

Так, передбачено можливість приймання декларацій у вихідні та у вечірні години, практикується надання консультацій при заповненні декларацій з виїздом відповідальних працівників територіальних органів Міндоходів на великі підприємства та у відділені райони.

Для зручності обслуговування громадян у цьому році Міністерство доходів і зборів України запровадила електронний сервіс, який дає можливість заповнити та направити до податкової служби декларацію у режимі реального часу (ОnLine).

Такий сервіс надає можливість громадянину заощадити свій час на складання, подання звітності до податкової. Оскільки подавати декларацію потрібно за місцем реєстрації, то цей сервіс стає особливо зручним для тих платників, у яких відрізняється адреси реєстрації та фактичного проживання.

Для користування цією послугою платникові необхідно мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення. І що саме головне - те й інше можна отримати цілком безкоштовно в органах Міндоходів України.

Розкажіть, куди, кому і в який термін необхідно подати декларацію?

Подається декларація до органу державної податкової служби за місцем паспортної реєстрації. Граничний термін подання декларації, для тих громадян, які зобов’язані подати декларацію за 2013 рік є 30 квітня 2014 року, а з метою отримання податкової знижки - 31 грудня 2014 року.

Які саме витрати дозволено включати до податкової знижки, щоб повернути частину сплаченого податку?

Громадяни, які сплачували протягом минулого року за навчання закладам освіти, страхували себе або членів своєї сім’ї, сплачували внески у недержавні пенсійні фонди, перераховували кошти у вигляді пожертвувань неприбутковим організаціям, всиновлювали дітей, сплачували проценти за іпотечним житловим кредитом, понесли витрати у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива мають право подати декларацію на податкову знижку та отримати частину сплаченого протягом 2013 року податку на доходи фізичних осіб.

Який термін реалізації право на податкову знижку, якими документами платник має право підтвердити право на цю знижку?

Платник податку, який бажає скористатися правом на податкову знижку за підсумками звітного 2013 року, має право до 31 грудня 2014 року подати річну Податкову декларацію до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси ( місцем проживання, за яким він береться на облік як платник податків у контролюючому органі) про суму свого загального річного оподатковуваного доходу та зазначити в ній підстави, суми та підтвердні документи щодо податкової знижки.

Податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, і так само резиденту-фізичній особі , яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті. До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів( робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

Якщо громадянин отримував доходи від двох податкових агентів чи є особливість в оподаткуванні таких доходів?

У 2014 році декларацію про майновий стан і доходи обов’язково треба подати тим громадянам, які отримували протягом 2013 року від двох і більше податкових агентів і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів перевищує 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2013 році ця сума складає 137 640 грн.).

Джерело статті: Житомир инфо

На головну сторінку

«    Січень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Новини