Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Які газети найбільше передплачують мешканці Житомирської області?
Які газети найбільше передплачують мешканці Житомирської області?

З'явилися результати річної передплати обласних...

 • Які газети найбільше передплачують мешканці Житомирської області?
  Які газети найбільше передплачують мешканці Житомирської області?

  З'явилися результати річної передплати обласних...

 • Сергій Сухомлин:
  Сергій Сухомлин: "Ще два комплекси «Валькірій» — передали на одну з житомирських бригад"

 • На Житомирщині внаслідок нічної ворожої атаки пошкоджено об'єкт інфраструктури
  На Житомирщині внаслідок нічної ворожої атаки пошкоджено об'єкт інфраструктури

  У ніч проти 22 березня...

 • У Житомирі назвали лауреатів обласної літературної премії імені Михайла Клименка. ФОТО
  У Житомирі назвали лауреатів обласної літературної премії імені Михайла Клименка. ФОТО

  Щиро вітаємо...

Новини
"Лопнули" одразу три банки - "Кредитпромбанк", "Омега Банк" і крупний "Дельта Банк".

"Лопнули" одразу три банки - "Кредитпромбанк", "Омега Банк" і крупний "Дельта Банк".

3 березня 2015
Нацбанк визнав ці фінустанови неплатоспроможними.

Національний банк України визнав неплатоспроможними одразу три комерційні банки - "Кредитпромбанк", "Омега Банк" і крупний "Дельта Банк".

"У зв'язку з проведенням ПАТ "Кредитпромбанк" та ПАТ "Омега Банк" ризикової діяльності, про що свідчило погіршення показників їхнього фінансового стану, у січні 2015 року зазначені банки було віднесено до категорії проблемних та призначено кураторів – службовців Національного банку України.

Після віднесення банків до категорії проблемних до НБУ не було надано переконливих пропозицій щодо фінансового оздоровлення цих банків, водночас, показники діяльності продовжували погіршуватись. Так, регулятивний капітал банків зазнав критичних втрат та досяг від'ємного значення. Також банки продовжували порушувати вимоги нормативно-правових актів Національного банку України", - ідеться в повідомленні Нацбанку.


У НБУ уточняють, що "власником банків не було вжито заходів щодо надання фінансової підтримки банків з метою приведення їх діяльності у відповідність до вимог законодавства". Крупний "Дельта Банк" також віднесено до категорії неплатоспроможних. НБУ "наголошує, що 94% усіх вкладників АТ "Дельта Банк" мають вклади в межах гарантованої Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суми 200 тис. грн, отже вони отримають свої вклади в повному обсязі.

Кількість таких вкладників становить 554 тисячі. Частина клієнтів зі значними обсягами вкладів (близько 6% від кількості усіх вкладників) отримають свої вклади в межах суми, гарантованої Фондом". Головною причиною віднесення АТ "Дельта Банк" до категорії неплатоспроможних стало невжиття власником банку своєчасних, дієвих і достатніх заходів для поліпшення фінансового стану банку та приведення діяльності у відповідність до вимог законодавства України. Головний акціонер та керівництво АТ "Дельта Банк" обрали високоризикову стратегію стрімкого зростання за рахунок придбання неякісних активів. Окрім того, агресивна розбудова корпоративного бізнесу АТ "Дельта Банк" у поєднанні з відсутністю достатнього досвіду в обраному сегменті призвели до значного погіршення якості кредитного портфелю та скорочення ліквідності банку.

В кризових реаліях сьогодення основні акціонери не змогли своєчасно збільшити капітал у необхідному обсязі та залучити ліквідність для забезпечення виконання зобов'язань перед вкладниками, наголосили в НБУ. Слід зазначити, що з метою недопущення погіршення фінансового стану ліквідності банку та захисту інтересів вкладників АТ "Дельта Банк", Нацбанк ще на початку 2014 року надав йому кредити на підтримання ліквідності на суму 4 млрд 150 млн грн, а після погодження програми капіталізації банку у вересні 2014-го – стабілізаційний кредит на суму 960 млн грн під заставу цінних паперів, гарантованих державою.

"Ці заходи тимчасово покращували ситуацію в банку, однак не призвели до значного поліпшення фінансового стану. Антикризові дії акціонерів та керівництва банку стосовно виправлення становища також виявились недостатніми, план рекапіталізації АТ "Дельта Банк" його акціонерами не був реалізований.

До того ж банк не мав якісного забезпечення для отримання подальшого кредиту рефінансування Національного банку. З урахуванням системного значення АТ "Дельта Банк" Міністерством фінансів України та Національним банком України всебічно обговорювалися плани реструктуризації банку та можливої участі держави в його рекапіталізації. Але вважаючи незадовільний стан активів банку регулятор був змушений ухвалити рішення про визнання банку неплатоспроможним", - ідеться в повідомленні. Відповідно до процедури, у цих неплатоспроможних банках Фонд гарантування вкладів фізичних осіб введе на три місяці тимчасові адміністрації.

Вкладникам банків, які мають вклади до 200 тис. грн, повертатимуть гроші. Паралельно шукатимуть нових інвесторів, або інші шляхи "реанімації" фінустанов. Якщо ці заходи не допоможуть, то через три місяці НБУ може забрати в них ліцензії та почати процес повної ліквідації. "Сьогодні продовжується очищення банківської системи від неплатоспроможних банків та проблем, що накопичувалися протягом багатьох років. У поєднанні з прийняттям Верховною Радою України вчора, 2 березня, відповідного Закону про суттєве підвищення відповідальності власників та керівництва банків за результати діяльності фінустанов, це сприятиме підвищенню стійкості банківського сектору та більш надійному захисту прав вкладників та кредиторів", - прокоментувала рішення голова НБУ Валерія Гонтарева.

Водночас вона сказала, що процес "зачистки" ринку від проблемних банків уже майже завершується, тож на ринку залишаться лише стійкі та життєздатні фінустанови.

"У системі достатня кількість здорових та працюючих банків, які здатні забезпечити надійне обслуговування клієнтів навіть у складні часи", - підкреслила Гонтарева.


На головну сторінку

«    Березень 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Новини