Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Пане Бунечко, негайно зупиніть Никодима!
Пане Бунечко, негайно зупиніть Никодима!

Скільки тисяч житомирян мають померти...

 • Пане Бунечко, негайно зупиніть Никодима!
  Пане Бунечко, негайно зупиніть Никодима!

  Скільки тисяч житомирян мають померти...

 • ЖИТОМИРЯНИ НА КАРАНТИНІ. Ігор Гундич: Зараз найважливіше - холодний розум і дисципліна. А відставанн ...
  ЖИТОМИРЯНИ НА КАРАНТИНІ. Ігор Гундич: Зараз найважливіше - холодний розум і дисципліна. А відставанн ...

  "Якщо у травні країна повернеться...

 • Біля Спасо-Преображенського собору в Житомирі скупчення людей з масками та без: прихожани знехтували ...
  Біля Спасо-Преображенського собору в Житомирі скупчення людей з масками та без: прихожани знехтували ...

  Правоохоронці нікого не...

 • Що з коронавірусом у Житомирі станом на ранок 7 квітня
  Що з коронавірусом у Житомирі станом на ранок 7 квітня

  Про це повідомляє мер...

Новини
На Житомирщині екологи дослідили стан р. Случ
На Житомирщині екологи дослідили стан р. Случ
28 липня 2016
Враховуючи чисельні звернення громадян щодо незадовільного стану р. Случ та несприятливі погодні умови (тривала спека, яка чергується з різким похолоданням та опадами), наявність суб’єктів господарювання, які здійснюють скид стічних вод у поверхневі води, керівництвом інспекції було прийнято рішення щодо проведення комплексного обстеження р. Случ та її притоки р.Хомора.

Працівниками Державної екологічної інспекції у Житомирській області 13.07.2016 року було обстежено р. Случ та її притоку р. Хомора, а саме:
- р. Хомора від межі Житомирської та Хмельницької областей до місця впадіння у р.Случ - с.Глибочок Баранівського району;
- р.Случ від смт.Миропіль Романівського району до м. Новоград – Волинський, який здійснює питне водопостачання з р. Случ.

Обстеження проводилось з метою встановлення якості води у річках та виявлення ймовірних забруднювачів водних об’єктів. Лабораторією Державної екологічної інспекції у Житомирській області під час обстеження було відібрано 13 проб поверхневих вод.

З яких, 3 проби води було відібрано з річки Хомора від межі Житомирської та Хмельницької областей до місця впадіння в р.Случ. Лабораторними дослідженнями засвідчено, що якість води в річці покращилась по всіх показниках у порівнянні з пробами, які були відібрані та досліджені в березні-квітні 2016 року. Так вміст азоту амонійного зменшився в 5 раз, ХСК, БСК5 – в 10 раз, вміст розчиненого кисню в воді досягнув норми – від 2,3 до 7,4 мг/дм3 (при нормі не менше 6,0 мг/дм3).

По річці Случ було відібрано 10 проб. З них, від смт. Миропіль Романівського району до м. Баранівка відібрано 6 проб води. У порівнянні з пробами відібраними в березні-квітні 2016 року, видно що вода стала чистішою по всіх показниках: вміст азоту амонійного зменшився в 10 раз, ХСК, БСК5 – в 6 раз, вміст розчиненого кисню в воді досягнув норми – від 2,4 до 7,9 мг/дм3 (при нормі не менше 6,0 мг/дм3).

Далі від м. Баранівка до м. Новоград-Волинський відібрано 4 проби води з річки Случ, де видно що якість води залишається незмінною майже по всіх показниках, крім незначне погіршення спостерігається по хлоридам, ХСК, сухому залишку та завислим речовинам в 1,2-1,4 рази, вміст розчиненого кисню коливається в межах від 10,9 до 7,5 по всій протяжності річки.

Така сама ситуація з якістю води в річці Случ спостерігалась у червні минулого року.

Таким чином, є достатньо підстав щоб засвідчити, що вода в річці Случ перебуває в нормальному стані і її можна використовувати для загального та спеціального водокористування, а саме напувати худобу, купатися, рибалити, поливати присадибні ділянки тощо.

Біологічне споживання кисню ( скорочено - БСК5) визначає кількість кисню, використане за певний проміжок часу на біохімічне розчеплення органічних речовин, які наявні в досліджуваній воді.

Хімічне споживання ( скорочено - ХСК) – це кількість еквіваленту кисню , яке необхідне для хімічного окислення органічних та неорганічних речовин що містяться у воді.

Сухий залишок – це сольовий склад води. Високий вміст ХСК та БСК5 характеризує хімічне та біологічне забруднення води.

На головну сторінку

«    Квітень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Новини