Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Кандидатці на голову ОТГ в Житомирській області
Кандидатці на голову ОТГ в Житомирській області "підкинули" муляж вибухівки. ФОТО

Підозрілий «презент» перевірили фахівці вибухотехнічної...

 • Кандидатці на голову ОТГ в Житомирській області
  Кандидатці на голову ОТГ в Житомирській області "підкинули" муляж вибухівки. ФОТО

  Підозрілий «презент» перевірили фахівці вибухотехнічної...

 • У житомирському Ощадбанку на Лесі Українки могли бути розстріляні усі відвідувачі?
  У житомирському Ощадбанку на Лесі Українки могли бути розстріляні усі відвідувачі?

  Сайт Zhitomir-Online писав про кричущий...

 • Велика аварія біля пам'ятника Пушкіну у Житомирі. ФОТО
  Велика аварія біля пам'ятника Пушкіну у Житомирі. ФОТО

  Тільки що відбулося страшне зіткнення...

 • Фільм уродженця Житомира висунено на
  Фільм уродженця Житомира висунено на "Оскара"

  Приємна новина з Києва. Український...

Новини
У 16 районах Житомирської області 18 грудня відбудуться перші вибори депутатів

У 16 районах Житомирської області 18 грудня відбудуться перші вибори депутатів

15 грудня 2016
18 грудня відбудуться вибори до 143 рад об'єднаних територіальних громад (ОТГ). На сьогодні вибори уже провели у 184 об'єднаних територіальних громадах.

Усі ці вибори відбуваються дуже тихо, хоча насправді йдеться про зміну системи місцевої влади по цілій країні, обраної рік тому, пише газета Експрес. Докладніше про реформу децентралізації та вибори до рад об'єднаних громад нам розповіли Андрій Магера, заступник голови Центральної виборчої комісії України, та Анатолій Ткачук, експерт з питань децентралізації влади.

-- Як далеко вже просунулася реформа місцевого самоврядування? На якому її етапі ми тепер? А. Магера:

-- Загалом 12 тисяч місцевих рад, які існували до впровадження реформи, мають злитися у приблизно 1200 об'єднаних територіальних громад. Тобто місцевих рад стане менше аж удесятеро. На сьогодні маємо вже 184 об'єднані територіальні громади, а до кінця року матимемо 368, з яких 205 сільських, 113 селищних та 50 міських рад. Далі слід утворити приблизно ще 800 таких ОТГ.

Щоразу вибори призначає Центрвиборчком у міру надходження заяв про вибори від обласних рад до ЦВК та в міру надходження бюджетних грошей на їх проведення. Не відомо, на який ще час розтягнеться цей процес. Наприклад, 28 серпня цього року вибори відбулися лише у 7 громадах, 24 квітня цього року -- у 3, 27 березня -- у 10 громадах. -- Які області наразі лідирують у формуванні об'єднаних територіальних громад?

-- Рекордсменом на сьогодні є Тернопільська область, де вже створено 26 ОТГ. У Хмельницькій області створено 22 громади, у Львівській та Дніпропетровській -- по 16 громад. Найменше об'єднаних громад у Херсонській та Миколаївській областях -- по 1, у Закарпатській, Київській та Луганській областях -- по 2 громади. -- Кого саме обирають на виборах до рад ОТГ і за якою виборчою системою? -- На цих виборах обирають депутатів до рад об'єднаних територіальних громад та їхніх голів. Кількість депутатів у радах громад залежить від кількості виборців. Наприклад, якщо їх до 1 тисячі, то вони обирають 12 депутатів, якщо виборців 3 тисячі -- обирають 14 депутатів, від 3 до 5 тисяч -- 22 депутатів, від 5 до 20 тисяч -- 26 депутатів і так далі. Вибори голів та депутатів сільських рад відбуватимуться, як і раніше, за мажоритарною системою відносної більшості. За такою ж системою обирають і голів міських громад, де кількість виборців до 90 тисяч.

У от вибори рад у міських ОТГ відбуваються за специфічною пропорційною системою -- за виборчими списками місцевих організацій партій, але із закріпленням кандидатів-списковиків за територіальними виборчими округами. Це означає, що виборець отримає лише один бюлетень, де поряд з назвою партії буде зазначено двох кандидатів.

Перша особа -- це лідер партійного списку, який автоматично проходить у раду, якщо партія отримала мандати. Друга особа -- кандидат, якого ця партія закріпила за певним округом у раді. Виборець голосуватиме одночасно і за партію, і за лідера у списку, і за кандидата в окрузі, якщо такого висунули.

-- Яка система обрання міського голови в населеному пункті із більш ніж 90 тисячами виборців? -- Якщо йдеться про кількість виборців понад 90 тисяч у громаді, то міського голову обирають за мажоритарною системою абсолютної більшості. Тобто його має підтримати більш ніж 50% виборців, які проголосували. А якщо такого результату не дав перший тур голосування, треба проводити другий -- визначати переможця між двома кандидатами, що набрали найбільше голосів у першому. І важливий нюанс: на голову міської громади, що має понад 90 тисяч виборців, не можуть балотуватися самовисуванці -- тільки кандидати від партій.

-- Що відбувається після обрання нової місцевої влади?

-- Старі голови і депутати працюватимуть до того часу, коли наберуть повноваження нові депутати і голови. І вже нова влада вирішуватиме, як розпорядитися приміщеннями старих сільрад, адже це комунальне майно.

Можливо, віддадуть його під управління старости села. Коли обрана нова рада і голова, вони призначають вибори старост населених пунктів. Старости входитимуть до виконавчого комітету ради. Бажано, щоб кожне село, яке входить до ОТГ, мало свого старосту, особливо, віддалене. Він представлятиме у раді інтереси свого села. -- Які додаткові повноваження отримали громади, що вже об'єдналися?

А. Ткачук: -- Наважливіше -- об'єднані громади мають змогу самі розпоряджатися великою чатсиною більшості зібраних на території податків. Громади самі опікуватимуться якістю місцевих доріг, соціальним захистом мешканців, економічним розвитком регіону тощо.


На головну сторінку

«    Вересень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Новини