Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Олег Деркач святкує свій День народження
Олег Деркач святкує свій День народження

Многая...

 • Олег Деркач святкує свій День народження
  Олег Деркач святкує свій День народження

  Многая...

 • Чи знають житомирські комунальники, що на Леха Качинського знову прорвало водогін?
  Чи знають житомирські комунальники, що на Леха Качинського знову прорвало водогін?

  Це не такий бурний потік,...

 • У центрі Житомира сталася пожежа. ФОТО. ВІДЕО
  У центрі Житомира сталася пожежа. ФОТО. ВІДЕО

  Горіло приміщення...

 • Новосад планує закрити житомирський університет імені Франка?
  Новосад планує закрити житомирський університет імені Франка?

  Про скорочення кількості ВНЗ і...

Новини
Які наслідки нелегального оформлення трудових відносин роботодавцями?
Які наслідки нелегального оформлення трудових відносин роботодавцями?
5 жовтня 2018
Відповідно до статті 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Тобто, починаючи з 2004 року, громадянам України страховий стаж зараховується лише за умови сплати внесків у розмірі не меншому за мінімальний страховий внесок, розрахований із мінімальної заробітної плати, установленої чинним законодавством за відповідний період.

З 1 січня 2018 року розмір мінімальної заробітної плати підвищено до 3723 грн. Мінімальний страховий внесок становить 819,06 грн.

Якщо сума нарахованих страхових внесків менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно нарахованим внескам.

Якщо з будь-яких причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (єдиний соціальний внесок) за своїх найманих працівників, то періоди, за які не сплачені внески “випадають” із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.

Крім того, не оформлений офіційно працівник ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому.

Увага! З 1 січня 2018 року для призначення пенсії необхідно мати не менше 25 років страхового стажу, в 2019 році – 26 років, і так по одному року буде додаватися до 2028 року.

Відповідно до Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про зайнятість населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2013 р. № 509, ЮРИДИЧНІ ТА ФІЗИЧНІ ОСОБИ – ПІДПРИЄМЦІ, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу.

За фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, за оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час та за виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску, передбачено штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, а це 111 690 грн. (якщо мінімальна зарплата 3723 грн).Департамент бюджету та фінансів

Житомирської міської ради

Житомирське об’єднане управління

Пенсійного фонду України

в Житомирській області

На головну сторінку

«    Січень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Новини