Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
У страшній аварії під Житомиром загинула начальниця відділу Житомирської обласної податкової
У страшній аварії під Житомиром загинула начальниця відділу Житомирської обласної податкової

За словами знайомих, у Житомирі...

 • У страшній аварії під Житомиром загинула начальниця відділу Житомирської обласної податкової
  У страшній аварії під Житомиром загинула начальниця відділу Житомирської обласної податкової

  За словами знайомих, у Житомирі...

 • Під Житомиром страшна ДТП - загинуло дев'ять людей. ФОТО
  Під Житомиром страшна ДТП - загинуло дев'ять людей. ФОТО

  У результаті сторашної ДТП від...

 • Житомирський спортивний клуб карате-до
  Житомирський спортивний клуб карате-до "Додзьо" відсвяткував свій День народження. ФОТО

  Клубу карате "Додзьо" виповнилося 7...

 • До Житомира приїздить
  До Житомира приїздить "ще живий класик української літератури" Олександр Ірванець

  У програмі - старі та...

Новини
Юрій Павленко: У 2018 році українці усиновили 1343 дитини. Це найменше за роки незалежності України. І це вирок діючій владі
Юрій Павленко: У 2018 році українці усиновили 1343 дитини. Це найменше за роки незалежності України. І це вирок діючій владі
16 січня 2019
За оперативними даними Мінсоцполітики, у 2018 році українці усиновили 1343 дитини з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Така кількість усиновлень є найменшою за роки незалежності України. Для порівняння громадяни України у 2004 році усиновили 1478 дітей, у 2009 році – 2381 дитину, у 2013 – 1831 дитину.

За словами народного депутата від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ — ЗА ЖИТТЯ Юрія Павленка, такий занепад національного усиновлення стався через нерозуміння глибинних основ сфери захисту прав дитини та виключення її з пріоритетних від Президента і Уряду до мерів міст і голів райдержадміністрацій.

«Така некомпетентність призвела до розбалансованості влади, бездіяльності та порушення законодавства на місцях. Свій трагічний внесок робить і незавершена судова реформа, внаслідок чого суди не функціонують або перевантажені кримінальними справами, а позови про усиновлення розглядають в останню чергу. Скасування наглядової функції прокуратури спричинило повну втрату державного контролю в сфері дитинства. Уповноважені функцію контролю з себе добровільно зняли», — зауважує політик.

Юрій Павленко наголошує, що аргументи діючої влади про небажання українців усиновлювати, не відповідають дійсності. Рівень готовності громадян до усиновлення дітей залишається стабільно високим. Щоденно понад 1600 кандидатів в усиновителі шукають зустрічі з дитиною, яку готові усиновити.

«Криза національного усиновлення обумовлена й тим, що відповідні органи влади реально посиротілих дітей такими не визнають вчасно, тобто не надають статус дитини-сироти або позбавленої батьківського піклування. Це позбавляє дітей, передбаченої законом, державної допомоги та можливості бути усиновленими. Такі діти перебувають роками в інтернатах, притулках, санаторіях. Натомість, влада, фактично порушуючи право дитини на сім’ю, повідомляє про щорічне зменшення кількості дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування як показник свого успіху», — підкреслює опозиціонер.

Юрій Павленко також виказав занепокоєння щодо тенденції 2018 року: майже на 15% збільшилася кількість усиновлень іноземцями. Інформація, яка надходить з місць, свідчить про непоодинокі випадки грубих порушень законів України в діях посадових осіб при наданні дозволів на усиновлення дітей іноземцями.

«Не хочеться вірити, що керівники Міністерства соціальної політики, Уповноважений Президента України з прав дитини причетні до порушення законів при міждержавному усиновленні, але не бачити таких порушень теж є посадовим злочином. Водночас, різке зменшення національного усиновлення протягом останніх чотирьох років, свідчить про грубе порушення прав дитини на сім’ю і фактично є вироком діючій владі», — резюмував Юрій Павленко.

(Українці залюбки усиновлюють не тільки малючків. У минулому році тільки половина усиновлених дітей були віком до 3 рочків, інших усиновили у віці старше шести років. 75 усиновителів стали батьками дітей підліткового віку.)

На головну сторінку

«    Вересень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Новини