Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
У Житомирі, біля будівлі КП
У Житомирі, біля будівлі КП "Інспекція з благоустрою", панує антисанітарія. ФОТО. ВІДЕО

Люди обурені, що сміття ніхто...

 • У Житомирі, біля будівлі КП
  У Житомирі, біля будівлі КП "Інспекція з благоустрою", панує антисанітарія. ФОТО. ВІДЕО

  Люди обурені, що сміття ніхто...

 • Приступ ревности у 24-летнего жителя Коростеня едва не стал причиной гибели нескольких человек. ФОТО
  Приступ ревности у 24-летнего жителя Коростеня едва не стал причиной гибели нескольких человек. ФОТО

  Крыша дома №4 по ул....

 • Мужик всадил гвоздь в череп родному брату из-за политики, «чтоб поменьше говорил». ФОТО
  Мужик всадил гвоздь в череп родному брату из-за политики, «чтоб поменьше говорил». ФОТО

  «Во всем виноват телевизор», -...

 • Юрій Павленко: Ми повинні зупинити політику «партії війни і злодіїв» та повернути нашим громадянам м ...
  Юрій Павленко: Ми повинні зупинити політику «партії війни і злодіїв» та повернути нашим громадянам м ...

  У понеділок, 18 березня, народний...

Новини
Декларації з лікарем: українців чекає неприємний сюрприз
Декларації з лікарем: українців чекає неприємний сюрприз
15 березня 2019
Раніше планували припинити фінансувати "червоні списки" не з 1 квітня, а з 1 липня 2019-го року.

Декларації з лікарями підписали вже більше 26 мільйонів українців, повідомляють у МОЗ.

Тим часом ще є немало тих, хто не підписав декларації з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром. На них все одно виділяють фінансування, як і раніше, навіть якщо вони не ходять до лікаря. Таких пацієнтів відносять до "червоного списку", а тих, хто підписав декларації, до "зеленого списку". Фінансування за "червоними списками" планували припинити з 1 липня 2019 року, але пропонують зробити це раніше.

Так, у Міністерстві охорони здоров'я винесли на публічне обговорення проект постанови Кабміну "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України". Цей документ розробили, щоб зекономити кошти державного бюджету на первинну медичну допомогу і пришвидшити перехід мед закладів "первинки" на повне фінансування за "зеленим списком" і припинення дії "червоного списку" не з 1 липня, а з 1 квітня 2019-го року.

Проект акта розроблено МОЗ України на підставі статті 10 Закону України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення".

Чому пропонують припинити фінансування раніше?

Насамперед – для економії державних коштів. Зараз у державі шукають кошти, які треба направляти медичним закладам напряму за обслуговування пацієнтів.

Кількість пацієнтів із "червоного списку", які не підписали декларації з лікарем, розраховують на основі не конкретної, а умовної кількості наявного населення тієї чи іншої адміністративно-територіальної одиниці, яку що обслуговує медичний заклад. Втім, таких пацієнтів стає все менше, бо значна частина із них вже підписала декларації з лікарями, через що опинилася у "зеленому списку".

У МОЗ кажуть, що за останні кілька місяців українці стали підписувати декларації ще активніше. Наприклад, в березні було підписано на 815 996 декларацій більше, ніж у лютому 2019 року, а в лютому - на 1 172 414 декларацій більше, ніж у січні 2019-го року. Через це фінансування за "зеленим списком" треба збільшувати.

Що це дасть на практиці?

За словами експертів-розробників акту, таке рішення дозволить зекономити кошти держбюджету України в розмірі 360 157,5 тис. грн., що передбачені для розрахунку із закладами охорони здоров’я за надані послуги "первинки" за програмою медичних гарантій, які надавалися пацієнтам, що включені до "червоного списку", а ще - надасть можливість направити ці кошти на сплату медпослуг за "зеленим списком".

Втім, відкритим залишається питання, як обслуговуватимуть на "первинці" хворих, які не підписали декларації з терапевтом, педіатром або сімейним лікарем. З одного боку, підписання декларації з лікарем – вірний і важливий крок, який значно полегшить та пришвидшить і роботу лікаря, і надання допомоги хворому. Але з іншого, примусити підписати декларацію пацієнта не можна, і тому для багатьох поки невідомо, як надавати йому допомогу в такому випадку. Вводити для них платні послуги не можна, але і фінансування на низ не буде надходити.

Розробники зазначають, що прийняття акту не вплине на спроможність територіальних громад і не матиме ніякого специфічного чи непропорційного впливу на окремі регіони. Проте в той же час прийняття акту буде сприяти посиленню спроможності держави забезпечити фінансовий захист для громадян, що звернулися за медичною допомогою в будь-який заклад "первинки", який приєднався до медреформи.

У МОЗ зазначають, що відкриті до пропозицій по проекту акту і готові вислухати думку громадськості з цього приводу.

На головну сторінку

Загрузка...
«    Березень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Новини