Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Поетеса із Брусилова Лариса Філоненко несподівано для себе побачила на стіні житомирського будинка п ...
Поетеса із Брусилова Лариса Філоненко несподівано для себе побачила на стіні житомирського будинка п ...


 • Поетеса із Брусилова Лариса Філоненко несподівано для себе побачила на стіні житомирського будинка п ...
  Поетеса із Брусилова Лариса Філоненко несподівано для себе побачила на стіні житомирського будинка п ...

 • Мешканці Тетерівської ОТГ скаржаться на систематичну відсутність на своєму робочому місці голови гро ...
  Мешканці Тетерівської ОТГ скаржаться на систематичну відсутність на своєму робочому місці голови гро ...

  До редакції сайту Житомир-Онлайн сьогодні...

 • На Житомирщині настоятель місцевої дочірньої церкви московського підпорядкування просить виділити зе ...
  На Житомирщині настоятель місцевої дочірньої церкви московського підпорядкування просить виділити зе ...

  У Корнині настоятель місцевої дочірньої...

 • Один із університетів Житомира оскандалився через махінації із заявками на вступ
  Один із університетів Житомира оскандалився через махінації із заявками на вступ

  Мама студентки Житомирського державного університету...

Новини
На Житомирщині ювенальні прокурори виявили порушення під час притягнення неповнолітніх до адміністративної відповідальності

На Житомирщині ювенальні прокурори виявили порушення під час притягнення неповнолітніх до адміністративної відповідальності

22 березня 2019
Питання захисту прав і свобод дітей, а саме, таких, що вступили у конфлікт із законом, перебуває у зоні особливої уваги органів прокуратури Житомирської області.

Зокрема, ювенальними прокурорами вивчено стан додержання законів та прав неповнолітніх при застосуванні до них заходів, пов’язаних із обмеженням особистої свободи, у справах про адміністративні правопорушення, а також ефективність профілактичних заходів, вжитих протягом 2018 року.

Так, за статистичними даними, місцевими загальними судами області за результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення протягом минулого року до 432 неповнолітніх застосовано заходи впливу за вчинення ними адміністративних правопорушень, передбачених ст.24-1 КУпАП.

Про це повідомила начальник відділу ювенальної юстиції прокуратури області Оксана Кайданович.

«Стосовно неповнолітніх органами, визначеними ст.255 КУпАП, складено понад півсотні протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, понад дві третини з яких - за розпивання спиртних напоїв або появу у нетверезому стані у громадських місцях, третина – щодо куріння підлітками тютюнових виробів у заборонених місцях», - назвала категорії правопорушень Оксана Кайданович.

Керівник відділу також зауважила, що відповідно до вимог чинного законодавства, єдиним органом, уповноваженим розглядати справи про вчинені неповнолітніми адміністративні правопорушення, є суди.

Проте, ювенальні прокурори встановили порушення зазначених вимог, коли адміністративні справи щодо неповнолітніх протиправно розглядають органи місцевого самоврядування.

«Зокрема, виконавчим комітетом Іванівської сільської ради Малинського району розглянуто справу про адміністративне правопорушення, передбачене ст.197 КУпАП (проживання без паспорта громадянина України), стосовно неповнолітнього та притягнуто його до адміністративної відповідальності у вигляді попередження», - навела конкретний приклад Оксана Кайданович, додавши, що всього в області встановлено три аналогічні порушення.

Ювенальний прокурор також назвала й інші виявлені факти. Серед таких – неналежне оформлення матеріалів справ про адміністративні правопорушення стосовно неповнолітніх працівниками поліції, що призводить до закриття судом проваджень за строками давності. Унаслідок цього правопорушники залишилися непокараними.

«Прокуратурою області відреаговано на порушення закону, виявлені за результатами проведеного вивчення. На їх усунення внесено 2 вказівки, а також направлено 15 листів до органів поліції, суду та органів місцевого самоврядування», - підсумувала Оксана Кайданович.

На головну сторінку

«    Серпень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Новини