Житомирщину відвідали представники НСЗУ та USAID
27 березня 2019
26 березня нашу область відвідали представники Національної служби здоров’я України та Агентства США з міжнародного розвитку, одним із проектів якого є «Підтримка медичної реформи».
Цей проект допомагає побудові прозорої, підзвітної та ефективної системи охорони здоров'я, яка відповідатиме потребам українців у сфері медицини.
У співпраці з Міністерством охорони здоров'я, Національною службою здоров'я та громадянським суспільством проект сприяє просуванню реформ у медицині, протидії корупції, а також підвищенню прозорості системи охорони здоров'я, що має зробити якісні медичні послуги доступними для українців.
Серед інших до завдань проекту належать вдосконалення систем управління у секторі охорони здоров'я, впровадження нових механізмів фінансування медицини, зміцнення її кадрового забезпечення, підвищення рівня прозорості та підзвітності системи охорони здоров'я та її реагування на потреби громадян, а також поліпшення системи надання медичних послуг на всіх рівнях.
Першим представники делегації відвідали КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Житомирської міської ради, яке серед інших лікувальних закладів України отримало грант у рамках проекту «Підтримка охорони здоров’я», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Представники делегації цікавились роботою закладу, рівнем надання медичних послуг у ньому та спілкувались з його працівниками. Нагадаємо, що відповідно до відібраних на конкурсній основі ЛЗ, очікується, що цей ЦПСМД стане справжнім осередком запровадження нових підходів до управління в умовах проведення реформи у сфері охорони здоров’я, майданчиком для обміну досвідом і поширення кращих практик серед усіх закладів первинної ланки системи охорони здоров’я України. Надання гранту стало своєрідним визнанням спроможності Житомирського центру первинної медико-санітарної допомоги стати одним з найкращих закладів охорони здоров’я у державі.
Цього ж дня поважні гості відвідали амбулаторію загальної практики – сімейної медицини села Глибочиця Житомирського району, яка обслуговує жителів прилеглих сіл – Глибочиця, Гадзинка, Березина, Нова Вигода, і мали щиру розмову із завідувачем амбулаторії Олегом Вікторовичем Надвірняком.
Олег Вікторович ознайомив гостей з дільницею, розповів про кількість населення, яке обслуговує їх лікувальний заклад, а це 4 тисячі осіб, про стан підписання декларацій з мешканцями сіл та розповів про можливості запису на прийом до лікаря, включаючи у тому числі й мережу Інтернет.
За словами головного лікаря КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Житомирської районної ради Геннадія Валентиновича Горбенка, представників делегації цікавило й кадрове питання. Не секрет, що в багатьох селах, у тому числі й Житомирського району, немає лікарів, через що й виникають проблеми з підписанням декларацій, тобто кількість бажаючих укласти договір з лікарем первинної ланки перевищує можливості через брак кадрів.
І якщо в селі Глибочиця це питання ще можна вирішити, не кажучи вже про місто, де в одній АЗПСМ працює по декілька фахівців, то у віддалених селах, навіть того ж таки Житомирського району, де населення обслуговується ФАПами та ФП, які можуть бути розташовані на чималій відстані один від одного, вирішити це проблематично через кадрові проблеми, і це потрібно вирішувати вже на рівні МОЗ України, аби фахівці залишались працювати в Україні, зокрема, в сільській місцевості.
Розмова була щирою і відвертою, а наприкінці зустрічі гості та працівники АЗПСМ села Глибочиця зробили знімок на згадку.
Прес-центр УОЗ