Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
У Житомирі на вулиці Великій Бердичівській тільки що ледь не трапилася трагедія. ФОТО
У Житомирі на вулиці Великій Бердичівській тільки що ледь не трапилася трагедія. ФОТО

Тільки що, як повідомили читачі...

 • У Житомирі на вулиці Великій Бердичівській тільки що ледь не трапилася трагедія. ФОТО
  У Житомирі на вулиці Великій Бердичівській тільки що ледь не трапилася трагедія. ФОТО

  Тільки що, як повідомили читачі...

 • «Уроды, в стране карантин, а им пофиг…»
  «Уроды, в стране карантин, а им пофиг…»

  Що пишуть житомиряни про намір...

 • Житомирська
  Житомирська "Клітка" у парку Гагаріна: яка її подальша доля? ФОТО

  Колись улюблений житомирянами танцювальний майданчик...

 • Карантин - это не средство борьбы с вирусом. Все равно все переболеют
  Карантин - это не средство борьбы с вирусом. Все равно все переболеют

  Карантин- это не средство борьбы...

Новини
Проблема "цвітіння" води на Житомирському водосховищі та як з цим боротися

Проблема "цвітіння" води на Житомирському водосховищі та як з цим боротися

4 липня 2019
«Цвітіння» води – це масовий розвиток фітопланктону, який викликає зміну кольору води, погіршує її кисневу забезпеченість.

Одна із причин цвітіння води - надходження у водойми мінеральних, особливо фосфоромістких добрив, синтетичних мийних засобів, органічних забруднювальних речовин.

Змивання з полів родючого шару і добрив та скид побутових відходів, до складу яких входять фосфати і тяжкі метали, сприяють активному розвитку цих водоростей, які в свою чергу, продукують токсини, що володіють широким спектром біологічної дії.

Споживання води, в якій масово розвиваються такі водорості, може призвести до виникнення гастроентеритів і інших шлунково – кишкових захворювань, сильного м’язового болю та судом. Також під час купання у такій воді людина може захворіти на кон’юктивіт, можуть спостерігатись алергічні ураження шкіри і слизових покривів.

Через певний період часу зелені та синьо-зелені водорості опускаються на дно водойми та починають відмирати. В воді починається процес гниття, в ході якого бактерії поглинають багато кисню, що в свою чергу викликає кисневе голодування у риб. Також під час розкладу органічних решток утворюються сірководень, болотний газ або метан, які призводять до масового отруєння риби, раків та інших організмів.

Наразі проблема «цвітіння» води стоїть дуже гостро на Житомирському водосховищі. Саме тут знаходиться рекреаційна зона, міський пляж де завжди багато відпочиваючих, в тому числі дітей.

Одним з найефективніших методів боротьби з «цвітінням» води це проведення біологічної меліорації, а саме вселення у водойму рослиноїдних видів риб (білого товстолоба, гібриду білого та строкатого товстолоба, а також білого амура).

Ці види риб харчуються водною рослинністю і водоростями, що суттєво зменшує чисельність зелених, синьо-зелених та інших водоростей. Тобто якщо у водоймі мешкає достатня кількість рослиноїдних видів риб якість води значно покращується.

В зв'язку з цим, за ініціативи Житомирського рибоохоронного патруля у 2018 році розроблено Науково-біологічне обґрунтування щодо доцільності проведення робіт із меліоративного вселення рослиноїдних видів риб в Житомирське водосховище.

Цей документ містить інформацію стосовно необхідних обсягів зариблення даної водойми рослиноїдними видами риб для проведення біологічної меліорації з метою боротьби із надмірним заростанням, покращенням якості води та санітарного стану водосховища.

Так, у минулому році за підтримки керівництва області, міста та Житомирського району, за державні кошти було проведено вселення білого амура та товстолоба у кількості близько 14 000 кг.

У травні цього року на сесії Житомирської обласної ради було ухвалено рішення про виділення коштів у сумі 300 тис. грн на подальше проведення заходів з біологічної меліорації Житомирського водосховища.

Також для забезпечення санітарної рівноваги у водосховищі на даний час готуються документи на вселення у дану водойму молоді хижака – щуки та судака. Їх вселення планується також на осінь 2019 року.

Хочемо наголосити, що вселення рослиноїдних та хижих видів риб в Житомирське водосховище ініціюється не з метою отримання комерційного прибутку, а для повного задоволення потреб населення у чистій якісній воді, забезпечення екологічної рівноваги у водосховищі та безкоштовному любительському і спортивному рибальству.

Проблема "цвітіння" води на Житомирському водосховищі та як з цим боротися


На головну сторінку

«    Грудень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Новини