Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Поліція затримала підозрюваного у вбивстві чоловіка у Житомирі
Поліція затримала підозрюваного у вбивстві чоловіка у Житомирі

У дворі однієї з багатоповерхівок...

  • Поліція затримала підозрюваного у вбивстві чоловіка у Житомирі
    Поліція затримала підозрюваного у вбивстві чоловіка у Житомирі

    У дворі однієї з багатоповерхівок...

  • Сьогодні святкує день народження відомий овручанин Віталій Юшкевич
    Сьогодні святкує день народження відомий овручанин Віталій Юшкевич

    Віталія Юшкевича добре знають, люблять...

  • Чоловік, в якого стріляли на Польовій у Житомирі, помер у лікарні
    Чоловік, в якого стріляли на Польовій у Житомирі, помер у лікарні

    43-річний житомирянин, замах на вбивство...

  • У Житомирі прямо зараз транслюється російська телепрограма «Взгляд Панченко»
    У Житомирі прямо зараз транслюється російська телепрограма «Взгляд Панченко»

    У Житомирі прямо зараз транслюється...

Новини
У Житомирській області зареєстровано перший випадок отруєння грибами

У Житомирській області зареєстровано перший випадок отруєння грибами

31-07-2019
29 липня поточного року у Житомирській області зареєстровано перший випадок отруєння грибами.

Постраждалою виявилась дитина 12-ти років, яка після вживання самостійно зібраних грибів та згодом їх вживання відчула симптоми гострого отруєння, що характерні для отруєння грибами, - повідомляє Житомирський Олц.

Потрібно зазначити, що близько 4% всіх отруєнь припадає на вживання отруйних грибів.

Причини цих отруєнь полягають в незнанні грибів і неправильному їх приготуванні. Існують класифікації грибів в залежності від їстівності:

1. До безумовно їстівних відносяться гриби, приготовані без додаткової обробки (білі гриби, маслюки, підосичники, моховики, печериці та ін.)

2. Умовно їстівні гриби - це гриби, які перед кулінарною обробкою необхідно піддавати попередньому варінню або вимочуванню у проточній воді. До них відносяться всі гриби, у яких при розламуванні з м'якоті випливає молочний сік, який має пекучий смак (свинушки, вовнянки, чорнушки та ін.), А також гриби, що містять, отруйні кислоти (рядовки). В результаті попередньої обробки отруйні і пекучі речовини, що містяться в умовно їстівних грибах, видаляються.

Якщо не видалити токсичні речовини, то ці гриби, як і отруйні, можуть викликати легкі і важкі отруєння. Для сморжів надійним способом знешкодження служить також висушування протягом 3-4 тижнів. Сушка інших грибів, які містять отруйні речовини, не знищує їх токсичність.

3. До групи неїстівних грибів відносяться як отруйні, так і неотруйні, але мають вкрай неприємний смак або запах, який перешкоджає їх вживання (жовчний гриб, перцевий гриб і ін.). Число отруйних грибів порівняно невелике. До них відносяться бліда поганка і мухомори, отрута яких не знищується і не виводиться під час термічної обробки або засолювання.

Після збору гриби негайно повинні піддаватися обробці, а термін зберігання свіжих грибів не повинен перевищувати 18-24 годин при температурі не вище 10град. С. Слід пам'ятати, що навіть найкращий і, безумовно, їстівний гриб, якщо він перезрів, почав гнити на корені або довго лежав без обробки, може стати отруйним.

Особливо важливе значення має попередження отруєння дітей, які перебувають в лісі. При отруєнні грибами в першу чергу вражається шлунково-кишковий тракт, що клінічно проявляється симптомами гострого гастроентероколіту і призводить до більш-менш гострого зневоднення організму.

Симптоми, які вказують на отруєння грибами.


Ураження шлунково-кишкового тракту. Переймоподібні болі в животі, нудота, нестримне блювання, часті рідкі випорожнення, іноді 20-25 разів на добу. Для отруєння блідою поганкою характерні домішки крові в калі і блювота кольору кавової гущі.

Ураження центральної нервової системи проявляється по-різному, в залежності від виду грибів. Наприклад, мухомор дає галюцинації і рухове збудження. Спочатку спостерігається занепокоєння, а потім загальмованість і байдужість. Можливий перехід в несвідомий стан.
Ураження серцево-судинної системи відбувається у вигляді зниження тиску крові, почастішання пульсу.

Ураження печінки і нирок залежить від виду та кількості з'їдених грибів. На ранніх етапах розвивається олігурія, тобто зменшення кількості сечі. Потім настає печінкова недостатність, яка характеризується ураженням головного мозку і жовтяницею. Важка інтоксикація веде до печінкової коми. Ураження нирок може призвести до гострої ниркової недостатності.


Перша допомога при отруєнні грибами


Виведення отрути з організму досягається викликанням блювоти, яка необхідна при наявності в шлунку великих шматків отруйних грибів, так як вони не можуть пройти через шлунковий зонд при промиванні шлунку.

У домашніх умовах викликати блювоту можна прийомом кухонної солі (1 столова ложка на склянку теплої води) або гірчичного порошку (1 чайна ложка на склянку теплої води).

Інший спосіб викликання блювоти - рясне пиття холодної води з подальшим натисканням пальцем на корінь язика.

При напівнепритомному або несвідомому стані потерпілого блювоту викликати не можна, так як може статися потрапляння блювотних мас в дихальні шляхи.
Промивання шлунку має проводитися обов'язково, навіть через 3-4 і 10-12 годин після отруєння. Після закінчення промивання шлунку дати активоване вугілля з розрахунку 1-2 таблетки на 1 кг ваги.

Зав. ВОСГД Лутай Ю.В.

На головну сторінку

«    Березень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Новини