Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
У Житомирі - знову аварія. ФОТО
У Житомирі - знову аварія. ФОТО

Здається, обійшлося без...

 • У Житомирі - знову аварія. ФОТО
  У Житомирі - знову аварія. ФОТО

  Здається, обійшлося без...

 • ТОВ
  ТОВ "Житомирвторресурси" заборгував своїм клієнтам гроші

  Виявляється, ТОВ "Житомирвторресурси" з жовтня...

 • Редакторка газети
  Редакторка газети "Новини Андрушівщини" стала головою Андрушівської РДА

  Про призначення Л.Ананченко головою Андрушівської...

 • Наркоман на вулиці Короленка у Житомирі відірвав голову котові. ФОТО
  Наркоман на вулиці Короленка у Житомирі відірвав голову котові. ФОТО

  Апогеєм стали "розборки" з власним...

Новини
Вода, в більшості криниць Бердичева, не придатна до вживання
Вода, в більшості криниць Бердичева, не придатна до вживання
31 липня 2019
Чимало містян вважають чудовою альтернативою воді з міського водопроводу воду з колодязів громадського використання, каптажів з водою зі струмків, розташованих у різних місцях нашого Бердичева. Людям смакує прозора та прохолодна вода, інколи вони виділяють у такій воді приємні для себе особливості на кшталт солодкуватого присмаку чи інших позитивних характеристик.

Взагалі організм громадян, що тривалий час вживають питну воду з колодязів, певною мірою адаптується до споживчих якостей такої води і їм важко відмовитись від її споживання.

Часто глибина криниць не перевищує 10-15 метрів, нерідко колодязі, свердловини в індивідуальних садибах віддалені на відстань менше 20 м від джерел забруднення і через відсутність так званого замка з глини навколо верхніх цебрин поверхневе забруднення потрапляє у воду. Також достатньо рідко власники криниць їх очищують та знезаражують.

Взагалі останнім часом у місті набула популярності практика влаштування колодязів чи не у кожному дворі, хоча розраховувати на чисту воду у зонах щільної міської забудови недоречна і є марною тратою коштів та зусиль.

Воду з нашого міського водогону і в переважній більшості випадків воду з артезіанських свердловин, колодязів звичайних шахтних та трубчастих, каптажів індивідуального і громадського використання важко вважати доброякісною через перевищення у воді з поверхневих водоносних горизонтів допустимої кількості розчинних (нітратів у першу чергу) та нерозчинних солей (у воді з артсвердловин найчастіше виявляється перевищення вмісту заліза та солей загалом), нерідко у такій воді значно завищені нормативні показники смаку, запаху, кольору, тощо. Також досить часто у воді з криниць виявляють хвороботворні мікроорганізми, насамперед їх число збільшується навесні та після значних опадів.

І якщо знешкодити більшість хвороботворних мікроорганізмів можна кип’ятінням, то в побутових умовах видалити нітрати з води практично неможливо. Вживання питної води з нітратами спочатку призводить до порушень у стані здоров’я людини, зокрема зниженню рівня гемоглобіну, а згодом – до виникнення хронічних захворювань. Та найбільш небезпечно вживати таку воду, зокрема молочні суміші на її основі дітям до 1 року. Також у зоні ризику люди похилого віку та особи з вже наявними хронічними хворобами.

Для моніторингу якості питної води з колодязів, найбільш популярних у мешканців міста, фахівцями Бердичівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області спільно з спеціалістами лабораторного підрозділу МОЗ України у липні організовано проведення відбору проб питної води та її дослідження в акредитованій лабораторії.

Відповідно до отриманих результатів лабораторних досліджень виявлено відхилення за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками в пробах питної води за наступними адресами:

криниця за адресою м. Бердичів вул. Паризької Комуни,65 (наявне бактеріальне забруднення – загальні колі форми, кількість яких більше ніж у 2300 разів вища за допустиму, перевищений вміст нітратів – 89,6 мг/дм3, що на 80% більше від максимального нормативного значення);

криниця за адресою м. Бердичів вул. Тургенєва,1 (наявне бактеріальне забруднення – загальні коліформи, кількість яких більше ніж у 2300 разів вища за допустиму, перевищений вміст нітратів – 64,6 мг/дм3, що на 29% більше від максимального нормативного значення).


На жаль, така картина характерна для більшості колодязів.

Зрозуміло, що вживання такої води, зокрема приготування страв з неї, становить загрозу для здоров’я людей і до проведення робіт з очищення та знезараження рекомендується її не використовувати для зазначених потреб.

На головну сторінку

«    Січень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Новини