Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Легендарна перемога житомирського ФК
Легендарна перемога житомирського ФК "Полісся": поліські вовки - в еліті українського футболу. ФОТ ...

Полісся —...

 • Легендарна перемога житомирського ФК
  Легендарна перемога житомирського ФК "Полісся": поліські вовки - в еліті українського футболу. ФОТ ...

  Полісся —...

 • Житомирський водоканал з початку літа збирається підвищити тариф на 56%
  Житомирський водоканал з початку літа збирається підвищити тариф на 56%

  Тобто, за 1 куб.м води...

 • У Житомирі на пам'ятник Корольову одягнули футболку ФК
  У Житомирі на пам'ятник Корольову одягнули футболку ФК "Полісся". ФОТО

  Рух тролейбуса №15 в напрямку...

 • Сергій Сухомлин:
  Сергій Сухомлин: "Школа у США, де навчаються діти із Житомира, провела Дні України"

  Минулого року допомогли Ані та...

Новини
Маєток Терещенків під Житомиром знаходиться на межі повного знищення. ФОТО

Маєток Терещенків під Житомиром знаходиться на межі повного знищення. ФОТО

21 серпня 2019
Рід Терещенко – козацько-міщанський рід, що був наділений дворянським статусом. Сім’я активно розвивала промисловість і прагнула до суспільної користі.

Маєток Терещенків під Житомиром знаходиться на межі повного знищення. ФОТО


Одна з найяскравіших особистостей відомого роду – це старший син засновника династії – Микола Терещенко. Він був меценатом, підприємцем, займався благодійністю. Його художні колекції стали осовою для українських музеїв і галерей. Микола Терещенко став одним із засновників кількох українських музеїв, а його дочка Варвара з чоловіком заснували в столиці музей західноєвропейського мистецтва. Один з невеликих, але значущих музеїв Терещенків знаходиться в Сумській області, місті Глухові та носить назву "Глухівський краєзнавчий музей". В його стінах зберігаються предмети історичного та культурного розвитку району. Частину колекції музею передали саме Терещенки. Сьогодні міський краєзнавчий музей – вважається культурним центром міста. У Житомирському районі в селі Дениші розташований маєток родини Терещенків. Будівля була побудована за проектом архітектора Павла Голандського, приблизно в кінці дев’ятнадцятого спочатку двадцятого століття. В архітектурі замку помітно читалися середньовічні мотиви. На ті часи, будинок споруджували за допомогою нових технологій: використовувався бетон і червона цегла, а фігурні елементи в оформленні створювалися за допомогою штукатурки.

Маєток Терещенків під Житомиром знаходиться на межі повного знищення. ФОТО


Замок зберігає кілька суперечливих легенд. Одні говорили, що на підлозі в замку був справжнісінький акваріум, в якому плавали риби. Інші стверджували, що підлога була усипана золотими монетами, які з часом знаходили в лісах неподалік від замку. Також, існує легенда, що близько маєтку була білосніжна гірка з цукру, по ній каталися на санках, немов по снігу. Після смерті Федора Терещенка, за сімейним маєтком стежила його дружина Наталя. За часів революції замок був розграбований і згодом знищений. За легендою, коли будували замок для благополуччя і матеріального достатку в кути маєтку клали монети. Багато хто намагався відшукати скарби родини Терещенків, але безрезультатно. Деякі вважали, що коштовності Терещенко були добре сховані в підвальному приміщенні і стінах замку, тому маєток і розбирали в надії знайти скарби.

Сьогодні від шикарного маєтку залишилися тільки загальні риси. Збереглася вежа, частина західної стіни і невеликі сходи. Внутрішні стіни знищені повністю.

Лише за залишками фундаменту маєтку, приблизно можна зрозуміти, яким було планування, і скільки кімнат було в замку. Будинок був двоповерховий, з зовнішньої сторони прикрашений ліпленням, орнаментом і колонами. Уздовж стін були вікна овальної форми в невеликих рамах. По обидва боки від головного входу, збереглися барельєфи. Другий поверх центрального входу прикрашає ліплення, а над одним з вікон помітно обрис голови дикої тварини. На територіях, прилеглих до замку, були виявлені руїни деяких споруд і фонтану.


Адреса: Житомирська область, Житомирський район, с. Дениші, вул. Чуднівска, 3

Координати: 50°12’19.03”, 28°24’44.29”


На головну сторінку

«    Травень 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Новини