ЮРІЙ ПАВЛЕНКО: НІ ПРОДАЖУ ЗЕМЛІ, ДОКИ КОЖЕН УКРАЇНЕЦЬ НЕ ОТРИМАЄ СВОЮ БЕЗКОШТОВНУ ДІЛЯНКУ ЗЕМЛІ
4 грудня 2019
На цьому наголосив народний депутат України від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій ПАВЛЕНКО. Як анонсували раніше представники «Слуги народу», у другому читанні та в цілому закон про відкриття ринку землі проголосують вже у грудні.
Водночас, опозиційні політики наполягають на продовжені мораторію доти, доки не буде підготовлене необхідне підґрунтя та не буде згоди людей на продаж землі.
«Україна на даному етапі не готова для експериментів з продажу землі. Відсутність макроекономічної і політичної стабільності та ключових законодавчих актів, недеформований Державний земельний кадастр, незавершене розмежування земель державної та комунальної власності та інші невирішені проблеми — створюють ризики, що земля відійде за безцінь посередникам або тимчасовим власникам, які доб'ють її заради отримання бізнесприбутків. У цих умовах будь-які заяви виглядають як спроба заткнути бюджетні дірки коштами від продажу останнього стратегічного активу українського народу. Ми виступаємо за продумане, підготовлене і погоджене громадянами України відкриття ринку сільськогосподарської землі. По-перше, необхідно створити макроекономічні та інституційні умови відкриття ринку землі. А по-друге, розпаювати державну землю між громадянами або передбачити відповідну компенсацію», — зазначив Юрій ПАВЛЕНКО.
Політик пояснює, що кожен український громадянин має право на свій земельний наділ. Станом на сьогодні, із 45 мільйонів українських громадян свій земельний пай отримали тільки 7 мільйонів. Це 15% населення України.
«Кожен громадянин України має право на отримання земельного наділу. Неприпустимо відкривати ринок, поки сільськогосподарська земля в держвласності не «розпайована» серед всіх жителів України. Відповідно до ст. 121 Земельного кодексу, громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної та комунальної форми власності, в тому числі в розмірі до 2 га для ведення особистого селянського господарства, до 0,12 га - для ведення садівництва, тощо.Станом на початок 2019 р в державній/комунальній власності, включаючи Крим та зону АТО, залишалося 10,4-10,5 млн га сільгоспугідь, з яких 3,2 млн га — в постійному користуванні державних підприємств, установ і організацій, 2,5 млнга — в запасі, інші — в оренді, в тому числі тіньовій. Виходячи з офіційних оцінок чисельності населення, потенційно на безкоштовне отримання ділянок сільськогосподарського призначення за рахунок землі державної і комунальної власності можуть претендувати 36 млн чоловік, кожен з яких може отримати близько 30 соток для ведення особистого селянського господарства», — підкреслив Юрій ПАВЛЕНКО.
«Продаж землі не припустимий, доки кожен українець не отримає гарантований йому законом наділ. ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ вимагає розпаювати землю між українцями, навести лад у держгеокадастрі та провести народний референдум. Це обов’язкові передумови відкриття ринку землі», — резюмував Юрій ПАВЛЕНКО.