Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
У Житомирі на вулиці Великій Бердичівській тільки що ледь не трапилася трагедія. ФОТО
У Житомирі на вулиці Великій Бердичівській тільки що ледь не трапилася трагедія. ФОТО

Тільки що, як повідомили читачі...

 • У Житомирі на вулиці Великій Бердичівській тільки що ледь не трапилася трагедія. ФОТО
  У Житомирі на вулиці Великій Бердичівській тільки що ледь не трапилася трагедія. ФОТО

  Тільки що, як повідомили читачі...

 • «Уроды, в стране карантин, а им пофиг…»
  «Уроды, в стране карантин, а им пофиг…»

  Що пишуть житомиряни про намір...

 • Житомирська
  Житомирська "Клітка" у парку Гагаріна: яка її подальша доля? ФОТО

  Колись улюблений житомирянами танцювальний майданчик...

 • Карантин - это не средство борьбы с вирусом. Все равно все переболеют
  Карантин - это не средство борьбы с вирусом. Все равно все переболеют

  Карантин- это не средство борьбы...

Новини
На Житомирщині з початку року зареєстровано кілька випадків жорстокого поводження з дітьми

На Житомирщині з початку року зареєстровано кілька випадків жорстокого поводження з дітьми

29 лютого 2020
З початку року в Житомирській області зареєстровано кілька випадків жорстокого поводження з дітьми, причому учасниками деяких інцидентів стали однолітки постраждалих. Нині триває з’ясування всіх обставин, а діям учасників дана правова оцінка. Однак деякі представники ЗМІ та громадськості, обговорюючи вказані події, з певних причин необ’єктивно оцінюють та оперують невірними юридичними термінами.

Про це 29 лютого інформує пресслужба ГУНП у Житомирській області.

Найчастіше коментатори в обговореннях посилаються на поняття булінгу, умисного нанесення тілесних ушкоджень, хуліганства та інші. Відтак важливо не тільки вчасно виявити та запобігти таким проявам, а й розрізняти ці явища серед інших, здавалося б, схожих подій.

Відповідальність за булінг передбачено Кодексом України про адміністративні правопорушення. У ст. 173-4 (Булінг (цькування) учасника освітнього процесу) КУпАП це явище визначено як діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Основними ознаками булінгу є систематичність (повторюваність) діяння та наявність сторін - кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності). Відтак раптові конфлікти, ситуативні сутички та бійки не відносяться до цієї категорії та мають іншу правову кваліфікацію (за своїми наслідками).

Так, Кримінальним кодексом України передбачено покарання за нанесення тілесних ушкоджень різного ступеню тяжкості, побої та мордування, катування тощо (ст. 121-128), умисне знищення або пошкодження майна (ст. 194), також за хуліганство (ст. 296) та інші.

Зокрема, хуліганство - це грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом. Особлива зухвалість передбачає поєднання порушення із завданням потерпілій особі побоїв чи іншим насильством, що спричинило тілесні ушкодження, чи знущанням над потерпілим, знищенням або пошкодженням майна тощо. Тобто хуліганство, яке супроводжується побоями або спричиненням легкого тілесного ушкодження, не потребує додаткової кваліфікації.

За такі дії передбачено покарання у вигляді штрафу від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або піврічного, або обмеженням волі на строк до 6 років. Разом з тим, ті самі дії, вчинені групою осіб (ч. 2 ст. 296 ККУ) караються обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на строк до 4 років.

В Україні кримінальній відповідальності підлягають особи, яким до вчинення злочину виповнилося 16 років (ст. 22 КК України). Однак, у разі вчинення тяжких злочинів кримінальній відповідальності підлягають особи у віці від 14 до 16 років. Серед таких умисне вбивство, умисне тяжке тілесне та/або середньої тяжкості ушкодження, зґвалтування, сексуальне насильство, крадіжка, грабіж, розбій, вимагання, умисне знищення або пошкодження майна, незаконне заволодіння транспортним, хуліганство та інші.

Якщо ж кримінальне правопорушення вчинили особи, молодші 14 років – відповідальність несуть батьки відповідно до ч. 4 ст. 184 (Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відтак дорослим варто усвідомлювати, що ставлення дітей до оточуючого світу та представників суспільства – до літніх людей і своїх однолітків, до уразливих категорій громадян і успішних особистостей – формується у родинах, виховується батьками або особами, на яких Законом покладено такі обов’язки. Чим більше уваги до дитячих проблем (особливо у підлітковому віці), терпіння, любові та розуміння дорослі виявлятимуть до підростаючого покоління, тим менше зовнішніх негативних проявів з їх боку буде у майбутньому.

Школа, суспільство загалом і поліція як його частина, лише підтримують формування у дитини правильної та належної поведінки.

На Житомирщині з початку року зареєстровано кілька випадків жорстокого поводження з дітьми

На головну сторінку

«    Грудень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Новини