Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
У Житомирі сьогодні запускають новий автобусний маршрут №2: він працюватиме замість трамвая
У Житомирі сьогодні запускають новий автобусний маршрут №2: він працюватиме замість трамвая

У Житомирі відсьогодні курсує новий...

 • У Житомирі сьогодні запускають новий автобусний маршрут №2: він працюватиме замість трамвая
  У Житомирі сьогодні запускають новий автобусний маршрут №2: він працюватиме замість трамвая

  У Житомирі відсьогодні курсує новий...

 • Іванна Плантовська поїде з Житомира?
  Іванна Плантовська поїде з Житомира?

  Ексофіцерку пресслужби Південного регіонального управління...

 • УГКЦ переходить на новий календар: як зміняться дати свят
  УГКЦ переходить на новий календар: як зміняться дати свят

  Рішенням Архирейського Синоду Українська греко-католицька...

 • Друг сім’ї зґвалтував і заколов викруткою 8-річну дівчинку: винесено вирок нелюдові
  Друг сім’ї зґвалтував і заколов викруткою 8-річну дівчинку: винесено вирок нелюдові

  У резонансній історії, що сталася...

Новини
"Хто останній за часниковою горілкою? Я за вами!"

"Хто останній за часниковою горілкою? Я за вами!"

2 квітня 2020
Українці, яких вітчизняні високопосадовці тривалий час переконували, ніби "коронавірус - це не про нас" (продаючи одночасно "з-під поли" до Китаю та інших країн товари медичного призначення на мільярди доларів), звикають з перспективою затяжного карантину. Відібравши в ніч з 30 на 31 березня у своїх співгромадян право вільно розпоряджатися власною землею, наші владці спробували "підсолодити гірку пігулку" зняттям деяких раніше введених досить суворих обмежень.

Першою "пробною кулею" стала постанова Головного санітарного лікаря України про можливість відкриття продуктових ринків, - за умови дійсно "обмеженого доступу населення до продовольства".

В опублікованому вчора усіма українськими ЗМІ документі перераховані умови функціонування цих "острівців боротьби з голодом".

Кожен з тих, хто відвідує продовольчий ринок, має бути забезпечений вільною від решти покупців площею не менше 20 кв. метрів. Покупцям у черзі наказано триматися на відстані мінімум півтора метри один від одного. На обличчях продавців обов'язково повинні бути маски, а на їх руках - гумові рукавички.

На так званих "ринках вихідного дня" відстань між торговими місцями має становити не менше 3 метрів.

- Мужчіна, молока нє треба? - притишено запитує в мене якась жіночка, коли я вже майже ступив на Привокзальну площу.
- А чого ви тут, а не всередині? Адже ринок дозволили відкрити!

- Хто дозволив?

- Документ підписали ще позавчора пізно ввечері, а вчора півдня крутили по всіх телеканалах...

- Може, в Києві й відкрили базари, - невдоволено відповідає інша, більш пристойно одягнена учасниця дискусії про бацьку Лукашенка з Гурбангули. - А у нас - самі підійдіть і гляньте!

- Якщо й відкрили - так тільки наркологію! - під сміх товаришок вимовляє третя леді.

- Ні-ні, наркологія теж під замком, - заперечує ще одна мадам, вона явно не оцінила жарт.

"Переведення стрілок" на повальне пияцтво не випадкове.

Місцеві виробники спиртного, як і до введення заборонних заходів "по здоланню коронавірусу", трудяться з повним навантаженням. Звідки у їх "червононосих" клієнтів щодня з'являються м'яті гривневі банкноти для чергового візиту "на точку", журналіст "Житомир-Онлайн" не відає. Дякувати Богу, різке зростання злочинності в регіоні не почалося, випадків принципової відмови платити в супермаркеті за відібрані для дому продукти (як це вже багато разів траплялося в Італії) теж не фіксували.

Біля головного входу на міський центральний ринок ані селянок із захованими молочними продуктами, ані перекупниць не бачу. Для них це місце є небезпечне. Вулицею постійно в обох напрямках неспішно курсують поліцейські "Пріуси", уникнути накладення великого грошового штрафу шляхом скористання відмовкою "... а ми просто одна з одною тут розмовляємо..." не вийде.
Як виявилося, і в Києві "базарна ситуація" нітрохи не змінилася.

- Що б там не приймали в уряді, офіційно заявляю: Київ свої ринки не відкриє! - з притиском вимовив ламаною українською Віталій Кличко. - Допоки ми не побачимо зниження небезпеки зараження киян, - забезпечувати місто продовольством будуть тільки зареєстровані оператори ринку харчових продуктів: гіпермаркети, супермаркети, продовольчі магазини.

У другій частині традиційного щоденного брифінгу Віталій Володимирович продемонстрував знятий його підлеглими з прес-служби Київської міської держадміністрації сюжет з "раптовим набігом" градоначальника на одну зі спеціалізованих "коронавірусних" лікарень.

Цього разу височенному Кличку плутано повідомляли про стан справ лікарі і медсестри 9-ї міської клінічної лікарні. За словами декого з них, до кінця квітня закупленого запасу захисних засобів для медперсоналу має вистачити. Однак якщо карантин продовжать ще бодай на півмісяця, біди не уникнути...

Наразі на малопочесному 1-му місці по захворюваності COVID-19 Київ значно випереджає інші регіони республіки, включно з "українським Уханем", тобто Чернівецькою областю.

Команда ж Володимира Зеленського, яка конвульсивно намагається стабілізувати ситуацію, часом лише погіршує її.

Вчора в ході брифінгу заступника голови Житомирської обласної державної адміністрації Володимира Федоренка журналісти почули від очільника управління охорони здоров'я ОДА Миколи Суслика тривожну звістку про нібито госпіталізованого "з підозрою на коронавірус" 50-річного жителя Коростеня, який "нещодавно повернувся з заробітків в Європі".

Не минуло й півгодини, як дезінформацію спростував керівник міського відділу охорони здоров'я виконкому Коростенської міськради Микола Заєць.

За словами колишнього випускника Вінницького Національного університету ім. Миколи Пирогова, доставлений бригадою екстреної медичної допомоги до стаціонару міськлікарні колишній заробітчанин був відразу ж обстежений рентгенологами, протестований на грип A та B. Поставлений йому діагноз - ГРВІ в легкій формі - ну ніяк не підходить під визначення "підозра на коронавірус"!

Пан Заєць особисто поговорив з коростенцем, який перебуває вдома на самоізоляції під наглядом сімейного лікаря. 50-річний чоловік заявив: протягом останніх місяців він не виїздив за межі України. Чиновники ОДА і тут "сіли в калюжу"...

Міський голова Коростеня Володимир Москаленко скерував до глави ОДА Віталія Бунечка лист, яким у гранично ввічливій формі попросив спростувати брехливу інформацію про нібито "тривожний стан у місті" у зв'язку з коронавірусом.
https://www.facebook.com/KorostenMedia/videos/152431619412243/?__xts__[0]=68.ARB831e-jXIGmtZWlCpnHa0cx83Ke2Ovs31dftEW-uAxWprnrKIjxymrdFvdEbkSW2Ldc1hh_-xUZ0-mtLyEsT8kOTmUyn68tl7MXKrKeXrgGAOpcT2e6FttIiJXxStW9SuNK3KNQdjQUhVPwuK07STrc8MDiQj-31rN8rmQsFloLV-KZ287blRQXDZUl-H8ETQ_lzEPftVgQ21jGAqHwLGCLeFZK7pFj8W1Yo4bx9cT_IRy3il4NADpZCiXKMnOQZn9pwHvNTDNGQYY0AtGZ_61ZwkXVp6K66IJBfH5rE7bLVfR79CtWD2juOTo-dGnuniB2uOzn48PVxraY_h8z_aJYaX53QjIhf7q&__tn__=H-R


Тому й не сходить з язиків поліських обивателів згаданий вище Гурбангули Бердимухамедов.

У колишній Туркменської РСР нині суворо заборонено вживати в розмовній мові саме слово "коронавірус"; ну а кожного жителя республіки, поміченого на вулиці в медичній масці, вмить хапають тамтешні поліцейські!

"Аркадаг" ("покровитель" - такий офіційний титул 62-річного президента Туркменії) не єдиний, хто на корені присікає будь-які чутки про "оскаженілий коронавірус".

Його білоруський колега Олександр Лукашенко, як вважають в Коростені, теж наказав би "висікти" надто балакучого чиновника обласної адміністрації.

У масках ходять практично всі коростенці. У кожному з супермаркетів тим з покупців, хто принципово не закриває власне обличчя, пропонують поміряти температуру тіла.

Автору цих рядків в АТБ цю послугу теж надали. Після чого я зміг приступити до вивчення цін на запропоновані товари.
На жаль, спостереження декого зі знайомих про незначне подорожчання практично на кожне найменування таки знайшли своє підтвердження.

Наведу ціни на найбільш ходові "антиКОВІДні" продукти.

Лимони нині коштують в АТБ по 73 гривні за кілограм. За ними, а ще за імбиром (350 грн.) та часником (100 грн.) на Півночі Житомирщини ганяються чимало полісян. Позаяк чули про нібито доведений авторитетними європейськими докторами потужний антибактеріальний, протизапальний і антивірусний вплив цієї трійці "імунних" продуктів на COVID-19 (що, можливо, затаївся десь глибоко-глибоко в організмі).

У Києві та особливо в Харкові ці ж продукти коштують дорожче. Лимони "злетіли" до 100 або навіть до 120 гривень, за часник правлять 150 гривень.

Охоче розкуповується в ці дні горілка будь-яких брендів. Якщо порівняти її вартість рік тому, цей міцний продукт подорожчав в середньому на 30%. Тобто сьогодні півлітрова пляшка - це 92 гривні.

Одним з факторів попиту, знову ж таки, стала "слушна порада" від Олександра Лукашенка, довголітнього лідера Білорусії. Мовляв, найкраще вбиває всі оті коронавіруси гарна лазня у поєднанні з подальшим рясним узливанням.

Шкода, Олександр Григорович не уточнив: а як бути тим, у кого вірус вже оселився в організмі? У сауні ж-бо довго жити все одно не вийде, а імунітет навіть найжиттєстійкішої людини після "контрастного" душу і басейну, "присмачених" прийомом спиртного, неминуче ослабне...

"Хто останній за часниковою горілкою? Я за вами!"

"Хто останній за часниковою горілкою? Я за вами!"

"Хто останній за часниковою горілкою? Я за вами!"

"Хто останній за часниковою горілкою? Я за вами!"


На головну сторінку

«    Лютий 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728 
Новини