Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Володимир Федоренко взяв участь у заході
Володимир Федоренко взяв участь у заході "Ікона пам’яті"

Голова обласної ради завітав сьогодні...

 • Володимир Федоренко взяв участь у заході
  Володимир Федоренко взяв участь у заході "Ікона пам’яті"

  Голова обласної ради завітав сьогодні...

 • Що думають житомиряни про
  Що думають житомиряни про "великі проєкти, нових депутатів, старі дерева і транспортні плани"?

  Житомир продовжує...

 • У житомирській зразково-показовій школі може вибухнути величезний скандал
  У житомирській зразково-показовій школі може вибухнути величезний скандал

  В одній із центральних житомирських...

 • Як житомирянам розуміти дії Олега Дзюбенка та обласного керівництва партії
  Як житомирянам розуміти дії Олега Дзюбенка та обласного керівництва партії "Наш край"?

  Нещодавно житомирян неабияк здивував вчинок...

Новини
Річка Тетерів критично обміліла

Річка Тетерів критично обміліла

14 квітня 2020
Річка Тетерів критично обміліла. Це може привести до обмеження прав водокористувачів в місті Житомир.

- Річка майже зовсім без води, а рівень водосховища на найнижчій позначці. 1993 і 2004 роки були маловодними, але такої критичної ситуації ще не було — кажуть в КП «Житомирводоканал».

Стаття 45 Водного кодексу України говорить, що в разі маловоддя, права водокористувачів можуть бути обмежені або змінені умови водокористування.

Але в той же час, якщо такі заходи приймуть, пріоритетність надаватиметься забезпеченню питних і побутових потреб населення.

За інформацією Укргідрометцентру, сьогодні на більшості річок України спостерігається низька водність. Маловоддя може привести до пересихання малих водотоків. Варто нагадати, що за роки Незалежності зникло більше 10 тисяч малих річок.

- Уже чотири роки поспіль у нас в країні спостерігається катастрофічне маловоддя. Водойми наповнюються максимум на 80% від норми. Це призводить до зміни їх гідрологічного циклу. А так само сприяє інтенсивному забрудненню, так як скиди забруднених (вторинних, очищених і слабо очищених) вод розраховуються виходячи з наповнюваності водойми на 100%. Тому умовно «неповні» водойми забруднюються ними сьогодні надміру — попереджають фахівці Національної Екологічної Ради України.

В Україні 63 тисячі річок, 400 тисяч ставків, 1 100 водосховищ. У нас в країні 1 млн. 300 тисяч гектарів прісної води… І в той же час ми значимось як маловодна країна. Тому що наші водні джерела забруднені настільки, що ми не можемо брати з них питну воду.

Останні дослідження, проведені на замовлення Світового банку, поставили нас на 125 місце з 180 країн за кількістю питної води на душу населення. Україна стоїть між Чадом і Суданом, африканськими країнами. А якщо брати посушливу херсонську область, то там справи набагато гірші.

У 2019 року в вітчизняні водойми було скинуто понад 2 млрд куб м різних стоків. З них 1/3 це неочищені.

В результаті в 2019 році загинули всі або майже всі водні живі ресурси в 2140 водоймах. (Тільки в останні місяці відбулися резонансні отруєння водойм в Херсонській, Сумській, Полтавській, Житомирській області. Під час яких загинула не тільки риба, а й жаби, черепахи, бобри, качки …)

Зараз почався самий важливий період у риби — нерест. Від того як він пройде, залежить майбутнє наших водойм і чисельність риб’ячих зграй в них. Відсутність весняної повені, яке наповнювало водою природні нерестовища, негативно відобразиться на нересту риби. Зараз нерестовища сухі … Рибі ніде нереститися.

В останнє десятиліття до водних джерел було чисто споживацьке ставлення, що межує зі злочином. І вони це гостро відчули на собі. Річка Тетерів не єдина яка опинилася в критичному стані. Наочним прикладом можуть служити річки Ірпінь і Буча в Київській області. Ці мальовничі річки сьогодні гинуть. І таких річок сотні …

- Існує програма екологічного оздоровлення басейну Дніпра. Але безглуздо лікувати головну річку країни, не звертаючи уваги на малі річки, які її наповнюють — говорить глава Національної Екологічної Ради України Олександр Чистяков — Україні давно вже потрібна нова Водна політика. Всю прісну воду країни необхідно визнати стратегічним ресурсом, та підходити до її охорони і використання тільки з цієї позиції. Катаклізми зі зміною клімату рукотворні. За кожним випадком стоїть конкретне людське ім’я. Сьогодні у нас з’явився шанс переглянути своє ставлення до навколишнього природного середовища, почати будувати з ним поважні відносини, не повторювати минулих помилок і змінити навколишній світ на краще.

Міжвідомча комісія з погодження режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ в контексті таких несприятливих умов і вираженого маловоддя погодила відповідні режими роботи водосховищ в березні-квітні 2020 року.

На головну сторінку

«    Червень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Новини