Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Сидір Ковпак:
Сидір Ковпак: "Влада душить українців!"

Київські підараси показали справжнє...

 • Сидір Ковпак:
  Сидір Ковпак: "Влада душить українців!"

  Київські підараси показали справжнє...

 • Що вчора було у кабінеті директора
  Що вчора було у кабінеті директора "Житомиргазу"? ВІДЕО

 • Як житомиряни Кіпр годують
  Як житомиряни Кіпр годують

  Вчора біля будівлі «Житомиргаз», що...

 • Скільки грошей заробляє керівник
  Скільки грошей заробляє керівник "Житомиргазу" і що про це думають житомиряни?

  Зарплата голови правління акціонерного товариства...

Новини
Як Кличко сам собі підклав свиню

Як Кличко сам собі підклав свиню

4 листопада 2012
Через незговірливість УДАР втратив до 10 мандатів тільки по мажоритарних округах

Як показують результати виборів, фракція Віталія Кличка в новому парламенті стане третьою за кількістю «багнетів» тільки тому, що по мажоритарних округах п´ятеро-шестеро «ударівців» зуміли обійти своїх конкурентів, а кандидати-мажоритарники від КПУ не змогли виграти в жодному з округів. Зрозуміло, що в УДАРі сподівалися якщо і не стати другими, то вже точно третіми зі значною кількістю мандатів. Тепер же фракція Кличка матиме 40-42 мандати, хоча могла б отримати більше. Якби не кілька «але».
По-перше, з самого початку передвиборчої кампанії УДАР став позиціонувати себе як альтернативну третю силу, яку до перемоги веде гордість країни, великий боксер-чемпіон Віталій Кличко. Віталій Володимирович для виборця повинен був виглядати, як європейський політик, здатний забезпечити Україні світле майбутнє у відносинах з ЄС. Або, що теж могло сподобатися виборцеві, сильним кулаком навести порядок у коридорах влади. Таке позиціонування, за задумом політтехнологів УДАРу, дозволило б цій політсилі зайняти затребувану суспільством нішу третьої сили, що звільнилася після розмивання «Сильної України» Сергія Тігіпка в струнких шеренгах Партії регіонів. Насправді ж, Кличко на нинішніх виборах зіграв ту саму роль, що Тігіпко під час президентських виборів 2010 року - він ускладнив завдання опозиційних кандидатів. Особливо на мажоритарних округах, де єдиним кандидатам від об´єднаної опозиції та «Свободи» доводилося боротися не з кандидатами від влади, а з «ударниками», що виступили «троянськими кіньми».

По-друге, Кличко і його оточення навідріз відмовлялися погоджувати своїх кандидатів-мажоритарників у рамках Комітету опору диктатурі. Спочатку «ударівці» ходили на засідання Комітету, але потім вирішили йти своїм шляхом. Що відразу ж викликало відповідну реакцію у «Батьківщини», «Свободи» та інших «кодівців»: Кличко стане «розкольником». У підсумку підозри опозиціонерів, на жаль, частково підтвердилися. Особливо добре це видно по округах у Києві та Київській області. Так, в окрузі № 211 (Голосіївський район) вибори, схоже, виграє «б’ютівець» Сергій Терьохін. Причому відбудеться це саме всупереч позиції УДАРу, який доводив, що саме їхній кандидат Микола Бабенко може перемогти «регіонала» Ігоря Лисова. До слова, Терьохін вів у окрузі мляву кампанію, сподіваючись на розумного виборця з гарною пам´яттю - Сергій Анатолійович вигравав вибори по цьому округу в 2002 році. Судячи з усього, ставка зіграла.

У Подільському окрузі № 220 висуванець «Батьківщини» Олександр Чорноволенко був змушений відвойовувати голоси і у провладного висуванця Валерія Миронова, і в «ударівця» Івана Фіщенка. В окрузі № 216 Ксенія Ляпіна, котра поки що виграє у провладного самовисуванця Олександра Супруненка, легко взяла б першість, якби не «ударівець» Олексій Давиденко, що йде поки лише третім. В окрузі № 215 у «свободівця» Юрія Іллєнка виникло б значно менше проблем із Галиною Герегою, якби не «ударівец» Ігор Опадчий. Така сама історія і в «б’ютівця» Олександра Бригинця з Юрієм Крикуновим на Оболоні, у «свободівця» Юрія Левченка з Русланом Брицьким у Шевченківському районі. За великим рахунком, у кожному зі столичних округів спостерігається одна й та сама картина.

У Київській області ситуація ще гірша. Ця область дала дуже високу підтримку Об´єднаній опозиції, зате по мажоритарних округах тут іде жорстке протистояння опозиціонерів і висуванців влади, оскільки «Батьківщина» і УДАР не змогли поділити між собою зони впливу. Округ у Білій Церкві з невеликою перевагою виграв самовисуванець Ігор Чудновський, якого в кулуарах називають «зятем Льовочкіна». «Свободівцю» Олександру Марченку не вистачило для перемоги менше відсотка. І не тільки тому, що в цьому окрузі могли «правильно» рахувати, а й тому, що 7% «ударника» Романа Григоришина, по суті, не дали можливості Марченку піти у відрив від провладного кандидата настільки, щоб «рахівники» не змогли вже нічого зробити.

Така сама ситуація і в окрузі № 95 (Ірпінь). Тут поки що лідирує скандальний «регіонал», ректор Податкової академії Петро Мельник. І якщо він таки виграє, то опозиціонерам треба буде нарікати тільки на себе: кандидат від «Батьківщини» В´ячеслав Кутовий і «ударівець» Олександр Юраков не зможуть увійти в парламент через непоступливість лідерів опозиційних політпроектів, що так і не визначилися з кандидатом, здатним виграти у Мельника. А в окрузі № 96 «регіонал» Ярослав Москаленко вже може приміряти на себе депутатський значок через те, що єдиний кандидат від опозиції Олександр Кандиба зійшовся у двобої з «ударівцем» Дмитром Крейніним.

По-третє, зрозуміло, що УДАР був не зобов´язаний знімати своїх кандидатів на користь людей від Об´єднаної опозиції в усіх округах. Йдеться про інше - «ударівці» з самого початку не були налаштовані на політичний діалог з іншими опозиціонерами. Тому й програли мажоритарку. Якби вони сіли за стіл переговорів відразу, а не тоді, коли півень клюнув, їхня фракція у новій Раді могла б бути в районі 50 «багнетів». Чи можна було поділити столичні округи? Безсумнівно. Наприклад, при розумних торгах у тому самому Дарницькому окрузі № 212, де у Кличка був дійсно сильний кандидат Кирило Куликов, могло не виявитися генерала Віталія Яреми, що відразу ж робило «ударівця» фаворитом виборів. А так - лише третє місце. Те само можна було зробити і по округу з центром у Фастові. Там «ударнику» Руслану Сольвару було б значно простіше обставити «юного орла» Михайла Поплавського, якби він ішов, як єдиний кандидат від опозиції. Та й Олексій Давиденко - неслабкий кандидат від УДАРу в окрузі № 216 - міг би отримати мандат, якби Ксенії Ляпіній «Батьківщина» одразу запропонували розумну альтернативу участі у виборах як кандидата-мажоритарника.

Чи можливо було домовитися зі «Свободою», щоб та погодилася на один округ у Києві взамін відмови «ударівців» балотуватися в Білій Церкві? Поза всякими сумнівами, той самий Руслан Брицький зміг би в Шевченківському районі обставити Віктора Пилипишина, а аналітик «Свободи» Юрій Левченко не став би зайвим у списках партії Тягнибока. Але замість полюбовних домовленостей перед початком кампанії «ударники» розсварилися зі «свободівцями» у її перебігу. Причому сварка явно перенесеться в парламент, оскільки Кличко вже висловив своє «фе» щодо співпраці з націоналістами в Раді.

Як тут не згадати, що коли мова зайшла про взаємне зняття кандидатів на користь ГО та УДАРу, останні в ультимативній формі зажадали від «Батьківщини» зняти своїх людей у ​​семи столичних округах. Кличко мотивував свою вимогу даними соцопитувань, які, судячи з підсумків виборів, були фількиною грамотою. УДАР бере в Києві тільки один округ - № 214. Та й то тому, що опозиція зняла там на користь Віктора Чумака Юрія Ганущака. Тобто голоси опозиційно налаштованого електорату перетекли Чумаку, залишивши Олеся Довгого за бортом.

До речі, саме зняття «Батьківщиною» своїх кандидатів дало можливість перемогти кільком «ударівцям». В окрузі № 151 (Полтавська область) перемагає Тарас Кутовий, якому дорогою поступився Микола Карнаух, в окрузі № 144 переміг Сергій Каплін, оскільки з дистанції зійшов Дмитро Христов, у скандальному Броварському окрузі № 97 є шанси отримати мандат у Павла Різаненка, який став єдиним опозиціонером після відходу Олега Кіщука. Матиме УДАР свого депутата і від Херсонщини: в окрузі № 183 переміг Андрій Путілов, якому поступився місцем Анатолій Кичинський. По решті ж округів, де об´єднані зняли своїх людей на користь висуванців Кличка, цей крок нічого не дав. На жаль, домовленості були досягнуті занадто пізно...

Чому ж політтехнологи і радники великого боксера підклали йому свиню? Питання складне. Варіант перший - злий жарт із Кличком зіграла його політична недосвідченість. Йому не змогли (або не схотіли) донести, що на парламентських виборах існує чудодійне словосполучення «єдиний кандидат від опозиції». Саме це словосполучення на виборах 2002 року привело до Верховної Ради величезну кількість мажоритарників від опозиційної «Нашої України». Тоді багато хто дивувався: як по Оболоні міг перемогти Борис Безпалий, якщо у нього навіть грошей не було на візуальну рекламу. На цих виборах на його місці опинився Олександр Бригинець. Він без значних капіталовкладень, зате як єдиний кандидат від опозиції, має всі шанси взяти округ.

Варіант другий - і в нього дуже не хочеться вірити - роль троянського коня для УДАРу визначила влада. Вона ж підсовувала суспільству завідомо неправдиві дані соцопитувань, за якими партія Кличка випереджала «Батьківщину». Якщо ці підозри мають під собою ґрунт, то вже на найближчих виборах у Києві ми побачимо продовження політики незговірливості з боку боксера і його команди. Результати виборів свідчать, що і у «Батьківщини», і в УДАРу, і у «Свободи» за підсумками майбутніх виборів до Київради можуть бути свої фракції. Причому чималі. Але для того щоб зробити Київ вільним від Партії регіонів та її сателітів-самовисуванців, їм потрібно сісти за стіл переговорів вже у листопаді. І вирішити головне питання - кого висувати у мери столиці. Те, що Олександру Попову вже нічого в Києві не світить, стало зрозуміло по прольоту повз Раду мажоритарників-«регіоналів» і купки самовисуванців, яким було визначено бути «тушками». Очевидно, сам Кличко в мери йти не збирається. А ось чи готовий він підтримати висуванця від «Батьківщини» і зробити все для його перемоги або ж, навпаки, «Батьківщина» зробить крок назустріч і підтримає кандидата-«кличківця» - покаже час. Поки що ж, на жаль, стартові позиції всіх опозиційних сил не свідчать про їхню готовність домовлятися без дулі в кишені. Це стосується всіх опозиційних політпроектів, але Кличко тут значно вразливіший. Адже мало того, що в його політсилі зібралися люди з різною ідеологією і різним підходом до роботи в опозиції, так ще до Віталія Володимировича будуть щільно прилипати політтехнологи влади, яким просто конче необхідно розсварити його з Яценюком. Щоб вони раптом не домовилися у 2015 році висунути проти Віктора Януковича єдиного кандидата.

Від поведінки Кличка у Раді буде тепер залежати як цілісність його фракції, так і майбутнє змін до Конституції, які влада буде протягувати ближче до президентських виборів. Як показують результати парламентських перегонів, ПР і її союзникам для конституційної більшості не вистачатиме десь 30-35 голосів. Їх спробують отримати шляхом «тушкування» нардепів. І щоб у результаті не стати Тігіпком-2, Віталію Володимировичу вже сьогодні потрібно не заявляти про підготовку закону про імпічмент Януковича, що абсолютно нереально при сьогоднішніх політичних розкладах, а визначитися - він опозиція до влади чи лише альтернатива їй...
Джерело статті: http://ua.politics.comments.ua/

На головну сторінку

«    Жовтень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Новини